Vinylové obklady - velikosti a vlastnosti, barva vinylové obklady

Požadovaný materiál pro obkladové práce je v současné době broušení vinylu.

Základní parametry

Rozměry

Standardní velikosti vinylových obkladů jsou: délka - 3000 mm, šířka - 205 a 255 mm, tloušťka - 1,1 a 1,2 mm.

V závislosti na počtu upevněných kolejnic na panelu jsou rozděleny a označeny příslušným označením - jedno (S), dvojité (D), trojité (T). Průměrná šířka se měří v palcích a jejich označení je následující: S4, T5.

Rozměry obložkových panelů

Barvy

Barevná paleta výrobků je více než dvě desítky barev. Všechny tyto barvy lze přiřadit jedné ze tří tříd:

  • bílá;
  • pastel;
  • barevné.

Nejpoužívanější je obložení pastelových barev díky svému krásnému vzhledu a rozumné ceně. Tváří v tvář jasným barvám má vyšší cenu, vzhledem k použití různých barviv přísady, ale existuje pravděpodobnost změny zbarvení pod vlivem slunečního světla.

Barva vinylové desky může být vyzvednuta pro každou chuť

Odrůdy

V závislosti na způsobu instalace je vlečka vodorovná nebo svislá. Vertikální (sofistikované) se používají hlavně pro střešní krytiny. Téměř všude v Rusku jsou distribuované horizontální panely, které jsou v závislosti na profilu rozděleny na jedno a dvojité. První z nich se jmenovala "vánoční strom", druhá - "lodní deska".

Pro obložení základůbudovy využívají panely s vyšší pevností a větší tloušťkou. Jejich vzhled připomíná materiály přírodního původu, jako je cihla, přírodní kámen.

Výhody

  • Ve ​​srovnání s jinými materiály pro obklady fasád - výrazně nižší cena.
  • Vysoká praktičnost - nevyžaduje tónování nebo renovaci, snadné mytí vodou, nedostatek nákladů na údržbu, pohodlné rozměry.
  • Možnost izolace vnějších stěn budovy.
  • Netoxie, nehořlavost, vysoká mechanická pevnost, odolnost vůči vysokým vlhkostem a změnám teploty.
  • Široká škála barev, profilů a příslušenství umožňuje zcela změnit vzhled budovy nebo vytvořit nová architektonická řešení pro každý vkus.

Rozsah

\ t

Vinylové obkladové panely jsou vhodné pro zpracování komerčních nemovitostí a individuální výstavbu díky kombinaci ceny a kvality. Právě tento materiál obkladu může výrazně snížit náklady na stavební práce a údržbu. Absence složité práce na údržbě a čištění, pohodlné rozměry, je velmi atraktivní pro majitele domů.

Jeho použití může radikálně změnit vzhled budovy, osvěžit ji, skrýt vady a konstrukční vady. Aplikace je oprávněná v případě potřeby izolace budovy.

Konstrukce dýhového obložení vinylového panelu má malou čistou hmotnost, takže nevyžaduje složitou práciposílení nadace. To je důležité zejména pro dřevěné stavby.

Záruka výrobců vyráběných výrobků je po celá desetiletí, během nichž si panely zachovávají své vlastnosti a barevné vlastnosti, takže volba tohoto obkladového materiálu eliminuje potřebu opravy po mnoho let.