Vitráže v interiéru

Dekorativnívýrobky z barevného sklajsou stále častěji používány k dekoraci moderního interiéru. Stále ne tak dlouho, vitráže byly důležitým prvkem exteriéru mnoha budov. Umění barevného skla se objevilo v posledním století ve Francii. Francouzské slovo Vitre je přeloženo do ruštiny jako "okenní sklo". Okna z barevného skla byla použita k výzdobě hradů celebrit, protože dekorace z barevného skla byly připsány elitním dekorativním prvkům. I ve vzdáleném středověku bylo barevné vitráže vyzdobeno gotickými katedrálami.

V současné době se používání vitráží stalo populárním. Módní dekorace z barevného skla jsou i nadále symbolem luxusu a bohatství. Vitráže oken je velmi velkolepý prvek interiérového designu. Rozjímání o neobvyklých kombinacích textur a barev z barevného skla může přinést každodenní potěšení. Dokonce i v temném počasí přináší krásné vitráže dobrou náladu.

Vitráže lze použít k dekoraci dveří, vnitřních příček a stěn, stejně jako oblouků a stropů. Neobvykléskleněné vitrážemohou určitě detailně popisovat jakoukoliv část domu. Vícebarevné sklo celé kompozice z barevného skla může poskytnout zvláštní kouzlo místnosti.

Pokud obvyklý světelný strop přestane potěšit oko, můžete jej osvěžitkompozicí z barevného skla.Použití vitrážových oken v designu panoramatických oken vizuálně rozšiřuje prostor místnosti, činí ji jasnější a zajímavější. Vzor z barevného skla lze rozdělit na částizrcadla nebo okna. Dekorativní postřikovače z barevného skla dobře vypadají na lustry a svítidla.

Výroba kvalitních vitrážových oken vyžaduje maximální úsilí od velitele, proto takový prvekpro interiérový designnení drahý.Vytváření vitrážílze rozdělit do několika etap. Nejprve vyberte kousky skla určitých velikostí a poté je namalujte. Pro fixaci nátěru je sklo vypáleno a spojeno s kovovým profilem. Sklo po přilnutí se stává hladkým. Profil může být olovo, měď, bronz, melnik nebo mosaz. Vybraný profil definuje vzhled barevného skla.

Vitrážová okna a obrysy jsou vyrobeny z různých geometrických okenních skel, které se skládají z konvexních prvků kulatého tvaru. Pro práci s takovými vitrážemi používejte speciální keramický nátěr.

Mozaiková okna jsou obzvláště populární .Jejich krásné symetrické vzory vždy přitahují pozornost. Pro výrobu vitrážových oken používejte poměrně těžké žulové sklo, takže nastavení pro taková vitrážová okna používají měď nebo mosaz. Kombinace vitráží vypadá velmi originálně. Konstrukce těchto vitráží se skládá z velkého množství speciálně vyrobených předmětů.

Sklo používané namísto dveřního skla se vyrábí tradičním způsobem. Taková okna z barevného skla mohou být při dlouhodobém provozu třepána. Tiffanyho vitráže jsou praktičtější. Taková technologiespočívá v obložení měděných skleněných prvků, následuje jejich houba bez použití profilu.

Nejmodernější způsob výroby vitráží - fúze. S takovou technologií jsou barevné kousky skla naskládány na plochý skleněný povrch a vytvářejí tak celý obraz. Výsledný "obraz" je umístěn v peci s teplotou asi 100 ° C, skleněné řezy takto slinované a tvoří jediné "plátno".

Vitrážová okna v interiéru- velkolepý příjem pro jasnou přeměnu každé místnosti.