Vlastní oprava podlahy: průvodce opravou všech možných nátěrů

Oprava podlahy vlastníma rukama: průvodce pro opravu všech možných nátěrů

Oprava podlahy vlastními rukama - proces je složitý a časově náročný. Ale pokud je touha a nějaké dovednosti, pak jakákoliv práce na rameni. S čím přesně budou manipulace muset potkat nadšence? Zkusme na to přijít. V zásadě je vše omezeno na posouzení stavu nosné konstrukce a jejího zesílení, stejně jako na obnovu nebo výměnu (částečné nebo úplné) dokončovací podlahové krytiny. V některých případech může být nutnost opravy podlahy způsobena rozhodnutím provést další izolační opatření.

Obsah
 1. Obsah
 2. Oprava betonových podlah
 3. Restaurování dřevěné podlahy
 4. Oprava laminátových podlah
 5. Oprava keramických dlažeb
 6. Slimová oprava polymerové podlahy
 7. Jak zušlechťovat linoleum?
 8. Transformace kobercové krytiny

Obsah

 • Oprava betonových podlah
 • Restaurování dřevěné podlahy
 • \ t
 • Oprava laminátových podlah
 • \ t
 • Oprava podlahy z keramických dlaždic
 • Desky na opravu polymerní podlahy
 • \ t
 • Jak zušlechťovat linoleum?
 • Transformace kobercové krytiny
 • \ t

Oprava betonových podlah

\ t

K opravě betonové podlahy je nutné nejprve odstranit ochranný a dekorativní nátěr. Před zahájením lití samonivelační směsi se doporučuje potřít potěr několik dní.

Jsou-li přítomny velké praskliny,Stojí za to uvažovat o odstranění starého betonového základu a vytvoření nového.

Před obnovou podlahy je nutné povrch očistit od prachu a zničených částic (buď vysavačem nebo kartáčováním). Tuk a další. skvrny jsou zobrazeny abrazivním prostředkem (základ - křída, mastek a křemenný písek) nebo chemická rozpouštědla.

Oprava betonové podlahy - odstranění poškozeného potěru

Poté musí být betonový povrch uzemněn speciálním roztokem nebo PVA vodou (1: 4) a ponechán jeden den.

Nyní můžete pestuputlivat všechny výmoly, a čeká na úplné sušení, vzít na sebe novou vrstvu potěru. Na obnovený betonový základ, můžete dát téměř všechny nátěry.

Restaurování dřevěných podlah

\ t

Pokud jste šťastným vlastníkem dřevěných podlah, pak první etapou procesu opravy by měl být objev trhlin, stejně jako těch, které jsou zasaženy mikroorganismy (plísněmi a plísněmi) štětinami. Především je nutné zajistit přístup do lagun přes suterén, nebo odstraněním několika desek.

Mírné, stávkující prkna a polena, musíte nutně odstranit - poškozená vrstva odstraní co nejvíce. Poté je celá podlaha ošetřena speciální antifungální impregnací. Ale pouze toto opatření nestačí - pokud nenajdete místo kondenzace vlhkosti a nepokládáte vodotěsný materiál, forma se opět vrátí.

Bude-li plocha, huňatá houbou pro velkou hanbu, muset odstranit všechny desky spolu s horní vrstvou půdy. Pouze zpracováníPovrchové antiseptické složení a tvorba vrstvy hlíny uvolněné zachrání novou podlahu před takovými katastrofálními následky.

Vaše dřevěné podlahové krytiny „mučí“ mezeru? Nevíte, jak je opravit, ale opravdu chcete dělat opravy? Pak vám video tutoriál, který je uveden níže, vám pomůže vypořádat se se složitostí problému.

Oprava laminátových podlah

\ t

Laminát, podobně jako mnoho jiných podlahových krytin, je náchylný k poškrábání, promáčknutí, deformacím. Je dobré jednoduše odstranit vady nátěru.

Zbavte se skvrn z laku a nátěru acetonem, skryjte škrábance - pomocí vosku. Malé důlky pomohou zvládnout speciální opravné pasty.

Není žádným tajemstvím, že nejzranitelnějším místem laminátu jsou hradní spoje. Pokud jsou vážně deformovány v důsledku pronikání velkého množství kapaliny, pak je třeba tyto oblasti pokrytí vyměnit (odstranit). Neexistují zde žádné možnosti.

Odstranění laminátových desek pro výměnu a opravu. Místo vadných panelů jsou nové, mají stejnou barvu a strukturu

Pravděpodobně sami chápete, že s lepkavým laminátem to nemůžete udělat podobným způsobem - poškozené panely nelze pečlivě demontovat. V tomto případě musí být všechny skvrny položeny na akrylátový tmel nebo tmel na strom.

Oprava keramických dlažeb

\ t

Keramické dlažby mají vysokou životnost, resp. Méně než ostatní vyžadují opravu. Ale pořád ... jestli dlaždicevznikly trhliny, měly by být naplněny cementovými mléky. Za tímto účelem se cementové mléko nalije na dlaždici a tampon se začne třepat do trhliny - nejprve podél, pak napříč. Obnovené místo je zakryto až do konečného vytvrzení roztoku.

Recyklované dlaždice jsou během provozu opět přilepeny; zničeny a ztratily svůj vzhled nahrazením novými.

Výměna poškozených keramických obkladaček

\ t

Tenká oprava polymerní podlahy

\ t

Drtivá většina vad na polymerní podlaze vzniká v důsledku porušení technologie jejich zařízení. Nejčastější vady tohoto typu podlahy jsou:

 • zabarvení povrchu;
 • vzhled drsnosti;
 • vytlačování fólie;
 • tvorba trhlin;
 • a nejsmutnější je oddělení polymerní vrstvy.

Následující vady, s výjimkou těchto, jsou odstraněny prostřednictvím:

 • úplné odstranění problémových oblastí;
 • důkladná příprava betonového základu;
 • nanesení nové polymerní vrstvy (je nesmírně důležité dodržovat správnou technologii její přípravy).

Jak zušlechťovat linoleum?

Oprava linolea se provádí poměrně snadno. Obvykle se takové škody, jako jsou malé nadýmání, praskliny a trhliny, provádějí zavedením speciálního lepidla pod kryt (pomocí injekční stříkačky). Linoleum se přitlačí k základně, narovná a položí na něj malé zatížení.

Oprava linolea - klikněte pro zvětšení obrázku

Při poškození velkésekce linolea tráví jejich odstranění a nahrazení nových.

Transformace kobercové krytiny

\ t

Vady kobercové krytiny se snadno odstraňují - stačí na to pouze náhradní díly. Náplast by měla být nastříhána ve stejnou dobu jako regenerační nátěr - použijte zastřihovací nůž a pravítko (nejlépe kovové). Připevněte ji na poškozenou plochu pomocí lepicí omítky. Nasaďte náplast na oboustrannou pásku nebo lepidlo.

Oprava kobercové krytiny - instalace náplasti

Na jeho okraji je nutné předem aplikovat latexové lepidlo (zabraňující štěpení nití).

Pozor! Přesná shoda čáry vzoru /směru hromady je povinná! V opačném případě se opravené místo stane bolestivým okem.

Tyčinky mezi povlakem a náplastí jsou vyrovnány s hladkým pevným předmětem.

Jak vidíte, povaha opravy podlah přímo závisí na tom, jaké betonové materiály a technologie byly použity při montáži - v každém konkrétním případě je vyžadován zvláštní přístup a metoda. Upřímně doufáme, že po přečtení našeho průvodce se dostanete ven!