Vlastní WC nádrž

Skrytá toaleta je nádoba z vyztuženého plastu. Připevňuje se ke stěně, pak sešívá panely ze sádrokartonu nebo jiným materiálem. Takový způsob instalace (vypouštěcí nádrž není v oblasti viditelnosti) nejen zavádí rozmanitost do vnitřku koupelny, ale také uvolňuje užitečný prostor.

Vzhled a účel

Konstrukce nádrže skrytého se liší od obvyklého fajánsového zařízení. Za prvé, materiál výroby - u modelů používal supravodivý polyethylen. Za druhé, tvar nádrže vypadá jako plastová nádoba. Na pouzdře jsou speciální otvory pro umístění trubek, "uši" na bocích (mají zasunutý nástavec).

Vestavěné nádrže jsou určeny pro závěsné a podlahové WC mísy. První z nich je přítomnost montážního rámu. Při jejich instalaci je hlavní věc - tak, aby spojovací struktury odpovídaly tvaru a velikosti.

Záchodová mísa může být připevněna na lehké příčky, stejně jako na železobetonové nebo cihlové zdi. Specialisté doporučují instalaci speciálního ocelového rámu, který se spolehlivě připevní ke stěně jakékoliv tloušťky a snadno udržuje hmotnost v nádrži vody.

Obsah
 1. Odtokové zařízení pro zavěšení toalet
 2. Montáž nádrží na dlažbu
 3. Co mám vědět o opravě nádrže?

Odtokové zařízení pro zavěšení toaletních mís

\ t

Při prodeji existují dva typy nádrží:

 • pro montáž na nosnou stěnu;
 • pro montážrelativně tenký povrch.

Zařízení pro nosnou stěnu je montážní rám s vestavěnou nádrží. Konstrukce se připevňuje ke stěně pouze z masivního cihelného nebo pevného betonu. Nepřijatelné variace stěn ze sádrokartonu nebo pěnového betonu.

Pro větší pevnost je spodní část smontované konstrukce pokryta cihlami, po "sešití" sádrokartonovou deskou a obložení dlažbou. WC je zavěšeno po dokončení instalačních prací na rámových kolících, které jdou mimo stěny. Aby se snížil tlak potrubí na dlaždici, pod rám se umístí záložka zvoleného materiálu stěny a teprve potom se položí dlaždice.

Montážní rám, který má být připevněn k podlaze, označuje také typ zabudovaného vypouštěcího zařízení pro zavěšení WC mís. Hlavní výhodou a vlastností - schopnost připevnit se k jakémukoliv povrchu: cihla, beton, slabší (non-core) zeď.
Montáž rámu v podlaze se provádí v určité vzdálenosti od stěny a další upevňovací prvky umožňují jeho upevnění shora. Přijaté zatížení je tedy rozloženo na podlaze.

Montáž nádrží na podlahové dlaždice

Skrytá nádrž pro podlahu typu toalety je ve skutečnosti plastovým pouzdrem s připojenou sadou spojovacích prostředků. Montáž je jednoduchá:

 • Pomocí šroubů na desky připevněte speciální "uši" umístěné na těle nádrže.
 • Desky jsou upevněny ke stěně pomocí šroubů. Navíc není třeba dodatečných upevňovacích prvků - veškerého nákladuPřijďte rovnou na toaletu.
 • Odvzdušňovací potrubí připojené k záchodě se ohýbá dolů o 90 °.
 • Do gumové manžety je vložena trubka opatřená ozdobnou objímkou ​​(uzavírá místo připojení).
 • Instalaci stěnové konstrukce dokončí vnější instalace vypouštěcího tlačítka.
 • Co mám vědět o opravě nádrže?

  Důležité! Při instalaci skryté toalety je nutné nastavit filtry. Především to platí pro dovezené stroje, jinak může být během několika let požadována výměna manžety.
  Oprava není složitá, protože konstrukce nádrže je co nejjednodušší - uvnitř je obsažen pouze blok drenážního zařízení, a proto se může sám zlomit. Výměna se provádí vyjmutím otvoru pro vypouštěcí tlačítko.

  Rubrika: Toaletní potřeby