Vlastnosti hydroizolace podlahy v koupelně

Důležitým bodem je izolace podlahy v koupelně

Jedním z nejdůležitějších momentů při opravách je hydroizolace podlahy v koupelně. Kvalitativní provedení tohoto postupu nejenže zabrání dalším problémům se sousedy v případě úniku vody, ale také chrání povrch podlahy před dalšími účinky vody a vlhkosti. Pomůže to prodloužit životnost všech dokončovacích materiálů a po dlouhou dobu se nebude starat o další opravu koupelny.

Přípravná fáze před zahájením prací

Než začnete pracovat na hydroizolaci podlahy, musíte ji nejprve řádně připravit. Pokud plánujete instalovat teplou podlahu sami, získejte všechny potřebné materiály předem. Napětí by mělo být rovné výšce ne větší než 2 mm, bez trhlin (v případě jejich vzhledu by měly být rozšířeny a naplněny cementovou směsí nebo jinou směsí) a prachem (měl by být čištěn vysavačem, ale nepoužívejte silnici, pak co filtry budou muset okamžitě změnit).

Hydroizolace podlah

\ t

Pro zajištění lepšího spojení podlahy s hydroizolací je nutné povrch betonové podlahyošetřit základním nátěrem . Dejte trochu času, aby bylo suché.

Po opotřebení základního nátěru a po provedení všech dalších přípravných prací můžete přejít k hlavnímu stupni - k instalaci hydroizolace podlahy.

Tip: Podlahu nezanedbávejte. Není to tak drahé a ne tak dlouhoale zároveň kvalita práce, kterou vykonáváte, bude mnohonásobně vyšší.

Především je nutné připravit materiál pro další práci.

Připravte roztok pro hydroizolaci

Vezmeme suchou směs a zředíme vodou v poměru k sobě, zatímco je nutné směs důkladně promíchat, aby se vytvořila homogenní směs (podrobnosti o proporcích naleznete na obalu).

Aby bylo řešení vysoce kvalitní, mělo by být dobře připraveno.

Jakmile je směs připravena, může být nanesena na podlahu válečkem nebo štětcem nebo dokonce špachtlí (vše závisí na vhodnosti použití rozměrů místnosti).

Na zvláštních místech místnosti, jako jsou spáry mezi stěnou a podlahou, je nutné povinně vyrobit speciální pásku.

Vodotěsný kapalný roztok by měl být aplikován ve dvou stupních : první stupeň spočívá v natažení jedné vrstvy hydroizolačního roztoku na podlahu a druhý v opakování postupu za 4-6 hodin. Po aplikaci speciálního nátěru je nutné vyčkat několik dní na obnovu koupelny. To je nezbytné k tomu, aby nanesený nátěr dostatečně zaschl. Tato fáze je velmi důležitá, protože kvalita všech prací závisí na stupni sušení. Mimochodem, hydroizolace je velmi důležitá pro spolehlivost podlahy teplé vody.

Hydroizolace podlahy se provádí běžným kartáčem ve dvou vrstvách

.

Kromě výše popsaného způsobu nanášení ochranných nátěrů na betonové podlahy existují i ​​další možnosti. Zde,například hydroizolace pomocíspeciálních impregnacípro betonové podlahy. Použití tohoto způsobu zahrnuje zpracování nejen podlahy samotné, ale také stěny přibližně ve výšce od podlahy ne menší než 40 cm. Můžete také použítvodotěsnou podlahu , ale neposkytuje nezbytnou ochranu proti vlhkosti a vodě. S tímto typem práce, měli byste udělat poměrně tlustý zasypny vrstvy, aby nedošlo k obavám z možného výskytu jakýchkoli problémů. Je také možné izolovat aizolaci podlahy , která se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi díky technologiím jejího použití. Tato práce je možná pouze pro profesionály, kteří mohou dělat vše na správné úrovni.

Mimochodem, v některých případech lze hydroizolaci aplikovat na stěny v koupelně. Takové opatření bude žádoucí v místech s vysokou vlhkostí, například v "sprchovém koutku".

Barevná metoda ochrany podlahy je nejjednodušší a nejjednodušší . V tomto případě může každá osoba malovat a aniž by musela mít dostatečné odborné znalosti při provádění oprav. Pro hydroizolaci podlahy nátěrovou metodou se často používají roztoky zahrnující asfalt. Je možné provádět práce rychle a snadno, ale je třeba mít na paměti, že životnost nátěru je poměrně malá, asi 3-5 let.

Po vysušení hydroizolační vrstvy můžete přistoupit k pokládce dlaždice. Podrobný průvodce fotografickými a video materiály na našich stránkách vám pomůževy a to.

Shrneme-li, je třeba poznamenat, že hydroizolační práce v koupelně je nutné se zvláštním výpočtem vlhkosti uvnitř a musí brát v úvahu všechny nuance.

Video instrukce