Vlastnosti pěnobetonu nebo pěnobetonových tvárnic

Než začneme uvažovat vlastnosti pěnobetonu a pěnobetonových bloků, obraťme se na historii vzhledu pěnového betonu. Pravděpodobně každý bude zajímat, kdy to přišlo a jak dlouho ho stavitel používá pro stavbu domů.

Obsah
 1. Historie vzhledu pěnového betonu
 2. Co je pěnový beton z pórobetonu?
 3. Některé tipy a triky pro práci s penoblokem
 4. Výhody bloků z pěnového betonu
 5. Nevýhody pěnobetonových tvárnic

Historie vzhledu pěnového betonu

Beton se objevil v 19. století. V té době se technologie pěnového betonu příliš nelišila od moderního přístupu. Látka byla vzata jako základ pro vytvoření stabilní pěny, na této pěně byla smíchána směs písku, cementu a vápna. Tím vznikl pěnový beton. V těchto dnech, jako substance, pěnové formy byly používány pro žlučovou krev, který, po reakci s roztokem, byl přeměněn na pěnu.

Druhé narození pěnového betonu nastává ve 30. letech minulého století. V cementové maltě začal přidávat mýdlový kořen, který má vlastnost tvořit pěnu. Byl zde tedy nový materiál nazvaný pěnový beton. O něco později odborníci začali míchat cement s plynnými a pěnotvornými činidly, jako je hliníkový prášek, lepidlo a další přísady. Beton se začal používat při výrobě stavebních materiálů: příčky, bloky, nástěnné panely, které se lišily vysokou tepelnou izolacíVlastnosti.

Třetí narození pěnového betonu nastalo v 90. letech minulého století. Ruští experti provedli studii o tepelné ochraně. Bylo nutné vytvořit příležitost k úspoře paliva a energetických zdrojů. Bylo zjištěno, že cihla a beton mají poměrně nízkou úroveň tepelné ochrany. V důsledku toho byla vydána vyhláška o zvýšení tloušťky stěn. To vedlo k vysokým nákladům na stavební materiály. Zde se zmínil pěnový beton a nová zakázka na zvýšení výroby tohoto stavebního materiálu a vytvoření technologického zařízení pro jeho výrobu.

Co je pěnový beton z pórobetonu?

Hlavním rozdílem mezi pěnovým betonem a pórobetonem je pěnící činidlo, které se považuje za základ. Pro výrobu pěnového betonu se používají organická pěnidla a při výrobě pórobetonu se používají minerální pěnidla, jako je hliník. Způsob výroby pórobetonu je následující. K roztoku se přidává práškový hliník, což vede k chemické reakci, přičemž se uvolňuje vodík, čímž se dosahuje požadované poréznosti materiálu.

Vzhledem k tomu, že proces výroby pórobetonu a pěny má své rozdíly, je zařízení pro výrobu těchto materiálů jiné. Výstupem je poměrně podobný stavební výrobek. Mějte na paměti, že pěnový beton má uzavřené póry na rozdíl od pórobetonu. Poslední materiál, díky otevřené a častopřes póry, je poměrně intenzivně schopna absorbovat vlhkost, a proto, redukovat stěny ze země, je lepší použít pěnový beton.

Jak pórobeton, tak pěnový beton jsou stejně náchylné k vlivům prostředí, a proto vyžadují dodatečnou ochranu.

Některé tipy a triky pro práci s pěnovým betonem

Pokud chcete vytvořit přílohu k vaší zemi domů s pěnovými bloky, pak je důležité znát některé detaily. Skutečnost, že pěnový beton má poměrně nízkou tepelnou vodivost a jeho bloky mají poměrně plochý povrch. Není třeba pokládat betonové bloky, aby se z roztoku vytvořily silné švy. Při práci s tímto materiálem je dostačující použít nějaké lepidlo na dlaždice nebo hledat speciální lepidlo pro betonové tvárnice z pěnového zdiva. Jinak bude váš dům v zimě dost chladný.

Díky své porézní struktuře je pěnový beton snadno zpracovatelný. Dost, abych použil jednoduchou pilu. Ale nespěchejte používat drahý nástroj, protože navzdory skutečnosti, že je snadné nastříkat blok, je nástroj po této práci nefunkční.

Jak je uvedeno výše, bloky z pěnobetonu se snadno zpracovávají. Totéž lze říci o nehty, které ucpávají stěnu z pěnového betonu je velmi snadné, ale jsou také snadno dostat odtamtud. Jediným prstem. Totéž platí pro šrouby. Jsou velmi snadno sešroubovatelné, ale nejsou absolutně dodržovány.

U stěn z pěnobetonových tvárnic je zvláštníupevnění Můžete však použít jinou možnost, kterou lze provést v přítomnosti stejných tlustých rozpustných švů. Konvenční plastové hmoždinky by měly být zasunuty do rozpouštědlového švu a šroub by měl být našroubován do hmoždinky. Tento držák bude dostatečně těsný, pokud používáte kvalitní a odolné materiály.

Výhody bloků z pěnového betonu

 • Beton se příznivě odlišuje svou nevýznamnou hmotností. Běžný beton váží třikrát více. Díky tomuto ukazateli je možné výrazně ušetřit na dopravních službách a posílit základy nadace, což značně usnadňuje montážní práce.
 • Léčba nevyžaduje zvláštní nástroje a mnoho úsilí. Tato funkce vám umožní bez námahy implementovat nejambicióznější a sofistikovaná konstrukční řešení. Stěny pěnového bloku mohou být řezány do oblouku pomocí běžného domácího nástroje, například nože. Také není obtížné vytvořit otvory ve stěně z pěnového betonu pro elektrické rozvody nebo zásuvky ve zdi, stejně jako snadno vytvořit trubku pro trubky.
 • Správný geometrický tvar a snadnost materiálu. Díky těmto indikátorům je velmi rychlé a snadné sbírat stěnu z pěnových bloků ve srovnání s běžným zdivem. Taková práce je spíš jako dětský návrhář.
 • Pórovitost pěnového betonu vytváří zvláštní mikroklima v budově, kterou lze srovnávat pouze s mikroklima v dřevěné budově. V létě, porézní pěnobetonové obchody v místnosti chladné, a v zimě dům je pokryt teplo a pohodlí. Také je vyloučen výskyt vlhkosti. Aúroveň vlhkosti v místnosti je neustále regulována absorpcí a nárazem.
 • Ochrana před tepelným šetřením. Vzduch je nejlepším tepelným izolátorem. A protože pěnový beton má porézní strukturu, pak asi 40 až 80% sestává z běžného vzduchu a má vysoké vlastnosti pro úsporu tepla. Tento materiál pomáhá ušetřit třetinu nákladů na vytápění.
 • Čistota životního prostředí. Podle environmentálních ukazatelů pěnový beton nepřesahuje pouze přírodní dřevo. Tento materiál neuvolňuje žádné jedovaté nebo toxické látky.
 • Pěnový beton je velmi trvanlivý materiál. Z jiných izolačních materiálů se pěnový beton vyznačuje tím, že se časem stává silnějším. Protože tento stavební materiál má uzavřené póry, má velmi nízkou propustnost, a proto má vysokou odolnost proti mrazu. Pevnost pěnového betonu je srovnatelná s pevností kamene. Pěnobetonové bloky nejsou absolutně shnilé.
 • Má zvukově izolační vlastnosti. Na rozdíl od cihel nebo betonových pěnových betonů absorbuje, ale neodráží. Nízkofrekvenční zvuky jsou obzvláště dobře absorbovány, takže pěnový beton je často používán jako dodatečná vrstva zvukové izolace, která je umístěna na deskách betonu hlavní stěny. Ve vícepodlažních obytných budovách a administrativních budovách, které jsou zvukotěsné z pěnobetonových vrstev, jsou dodržovány všechny normy hluku.
 • Vysoká požární bezpečnost. Protože pěnový beton je nehořlavý materiál, označuje se jako stavbamateriály s prvním stupněm požární odolnosti. S ohnivzdorností je schopen chránit i ostatní stavební materiály před požárem. Díky tomuto kvalitnímu pěnovému betonu je první materiál pro konstrukci ohnivzdorných konstrukcí. V případě prudkého nárazu vysokých teplot na povrch pěnového betonového bloku neohrožuje výbuch ani štěpení, jak tomu bývá u běžného betonu.
 • Pěnový beton se snadno kombinuje s jinými stavebními materiály. Na jeho povrchu je snadné nalepit dekorační kameny nebo obkládací dlaždice, nebude fungovat, aby se zeď z pěnových bloků přes cihly. Stěny z pěnového betonu mohou být omítnuty a s časem se sádra neodděluje a není prasklá.

Nevýhody bloků z pěnového betonu

 • Pěnový beton, který má nízkou hustotu, se vyznačuje nízkou pevností v tlaku. Zde zvítězí pórobeton.
 • Pěnový beton získává velmi pomalu svou pevnost. A to značně ovlivňuje obrat hotových výrobků, protože výrobci se velmi zajímají o rychlý soubor trvanlivosti.
 • Vzhledem k tomu, že pěnový beton velmi pomalu získává pevnost, výsledkem jsou smrštění a praskliny. Po pokládce pěnobetonových bloků je prvních 28 dní hlavním procesem srážení, jeho další růst je zanedbatelný.

Beton je velmi populární v širokém spektru průmyslových odvětví. Používá se pro tepelnou izolaci a zvukovou izolaci střech, pro izolaci potrubí nebo podlah. SPěnobetonové bloky jsou konstruovány panely a příčky v budovách, a dokonce i základy jsou sníženy stěny.

Po analýze všech výhod a nevýhod pěnového betonu lze konstatovat, že jen zřídka nalezený stavební materiál, který má tak širokou škálu různorodých vlastností.