Vlastnosti pěstování vietnamského melounu

Vietnamský meloun je jedním z mnoha druhů dýňových rodin morčat. Růstová oblast byla první pouze v Mali a Střední Asii, ale díky cestujícím se rozšířila do všech koutů světa. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak odlišný tento druh, proč tak rád zahradník, stejně jako růst.

Obsah
 1. Popis
 2. Důvody popularity
 3. Něha kultivace
 4. Péče
 5. Video «Vietnamský dekorativní meloun»

Popis

Vietnamská sametová odrůda melounů, milující teplo a netoleruje vysokou vlhkost. Ovoce - dýně, malý, podlouhlý tvar, váží až 200 gramů. Kůže plodů je oranžová se světle žlutými pruhy a dužina je světle oranžová, sladká a lehce mastná. Tam je také silná sladká chuť ovoce.

Buničina obsahuje bohatý soubor užitečných mikroživin a vitamínů. Například, když si užíváte šťavnatou dužinu, nasycujete své tělo draslíkem, sodíkem, chlorem, vitamíny B (B1, B2), vitamínem C, A. Kromě toho je tato odrůda bohatá na železo, takže vietnamský kvas je zahrnut do stravy. s anémií, vyčerpáním, aterosklerózou. Tento vitamínový koktejl má také pozitivní vliv na činnost gastrointestinálního traktu a močového sexuálního systému.

Důvody popularity

Hlavním důvodem popularity vietnamských melounů jsou zvláštnosti pěstování a pěstování.

Pro regionyStřední a severní pruhy výběr odrůd není příliš bohatý vzhledem k vlastnostem klimatu. Časně tříděné odrůdy netolerují velmi dobré variace teploty vzduchu, pozdní pád během prvních mrazů. Ukazuje se, že pěstování melounu je buď ve sklenících nebo ve sklenících s vytápěním, což není vždy výhodné a výhodné na úkor.

Meloun Vietnamese se v takových podmínkách cítí skvěle, zejména pokud na místě nedochází ke stagnaci vody. Malé plody zralé velmi rychle, neobtěžují stonky. Kromě toho, z poklesu teploty, jejich vegetace nezpomaluje, což je činí odolnější vůči mnoha chorobám.

Krátké období zrání plodů navíc zvyšuje ziskovost vietnamské odrůdy při pěstování - zatímco zrání jednoho kusu obyčejné odrůdy přináší vietnamům tucet dobrých tuctů.

Kultivátory pěstování

\ t

Pěstování odrůd se soustřeďuje hlavně v jižních oblastech. Hlavním důvodem tohoto zónování je, že sladkost dýně je do značné míry závislá na klimatu a počasí během sezóny. Je však velmi snadné se vyhnout pastím počasí - ve skleníku můžete pěstovat meloun.

Zemědělské stroje v podstatě opakují proces pěstování okurek ve skleníku. Když se objeví první vaječníky, projdou výhonky.

Pěstování ve skleníku se nedoporučuje zasadit rostliny hustě: mezi nimi na posteli by mělo být 50 centimetrů, zatímco mezi řádky - 70 cm. Při pěstování na čerstvém vzduchu by však měla být vzdálenost 70 x 70 centimetrů.

Zkušenízahradník doporučuje pasynkuvat vietnamský meloun před 3. skutečným listem, od rýh první a druhé listy tvoří dva krátké biče.

Pěstování vietnamského melounu je spojeno s tvorbou keře pro zvýšení výnosů. Faktem je, že plody jsou tvořeny na stoncích třetího řádu, a keř potřebuje včasné polstrování, takže tvorba vaječníků zrychluje. Poté, co se objeví pátý pravdivý list, musí být stonek vložen (ruce nebo nůžky) přes třetí list. Obdobný postup by se měl z času na čas opakovat: jakmile se objeví nové biče, odstraní je a zbytek passinukuyut.

Nové biče jsou ženské květy, které po opylení tvoří vaječník. Počkejte, až vyrostou na 3-4 centimetry, a pak roztrhněte všechny ty nejmenší a ponechte pouze 5-6 největších stonků. Po 13-14 dnech opakujte špetku. Takové jednoduché akce pomohou urychlit vegetaci a učinit rostlinu zdravější. Ale zatímco pěstují vietnamské melouny v otevřeném terénu, tráví broušení na druhém, ale ne třetím listu, aby ho pěstovali ve dvou bicích.

Pěstování melounů by mělo být prováděno na úrodných půdách, které rostlině poskytnou dobré živiny s užitečnými látkami. Nejvhodnější jsou typy suspenzí a hlinitých půd, které musí být nutně přidávány do organických hnojiv. Například na 1 m2 hlinité půdy budete potřebovat 6 kilogramů humusu.

Několik slov o výsadbě sazenic. Může být vysazena až po mráz. Krk prameníKořenová zóna nemůže být posypána zeminou. Není nutné transplantovat rostlinu z místa na místo.

Péče

Meloun však jako tolerantní k suchu vyžaduje pravidelné zavlažování v první dekádě svého růstu.

Při zavlažování je důležité zvážit dvě věci:

 • Voda by neměla stagnovat na lůžku. To negativně ovlivní jak rostoucí ovoce, tak i samotný keř.
 • Voda by měla být teplá. Zalévání studenou vodou narušuje vegetaci, hnije kořeny a stimuluje rozvoj plísňových onemocnění.
 • Přibližně každé dva týdny by měla být lůžka krmena během zavlažování roztoku dusičnanu amonného (25 gramů), superfosfátu (40 gramů), síranu draselného (15 gramů). Před kvetením je dobře známa výživa dusíkem a draslíkem.

  Včasné pasynkuvannya a zpracování sekcí pomůže nejen urychlit vegetaci, ale také chránit meloun před nemocemi.

  Před začátkem kvetení je rovněž nutné provádět preventivní ošetření rostlin a půdy fungicidy a insekticidy. Mezi nemoci a hmyz, ke kterým je kultura nejvíce náchylná, patří: peronosporozy, fuzarióza, mšice černého melounu, roztoč pavoučí.

  Při prvních příznacích plísňových chorob je třeba křoviny ošetřit roztokem manganu (1,5 g na 10 litrů vody). Proti hmyzím škůdcům pomáhá přilákat slunečnice, zasít heřmánek, kopr, žeruchy.

  Video «Vietnamský dekorativní meloun»

  Toto video mimo jiné popisuje kapalnou formu melounových kultur - vietnamskýchdekorativní meloun.