Vlastnosti přechodu Lady Vesti do HBO

Instalace plynových lahví na auto - možnost, která se každým rokem stává stále více populárnější mezi řidiči. V Rusku se tato služba také stává populárním, což je dáno neustálým růstem cen benzínu a plynu, díky němuž řidiči hledají způsoby, jak ušetřit peníze. Největší automobilový koncert AvtoVAZ již začíná vybavovat některé modely svého plynového válce přímo v závodě. Patří mezi ně Lada Vesta CNG. Pojďme se dozvědět více o výhodách a nevýhodách instalace HBO na Západě, a uvidíme, zda je výhodné použít HBO v domácím automobilu.

Obsah
 1. Funkce, které by měly být zohledněny při přechodu Lada Vesta do HBO
 2. Určeno s generacemi HBO a jeho výrobcem
 3. Výhody a nevýhody absolvování Lady Vest na HBO
 4. Lada Vesta CNG - celkový přehled
 5. Instalace a údržba

Vlastnosti, které by měly být zohledněny při přechodu Lada Vesta na HBO

Služba, která vám umožní koupit si vozidlo s plynovým zařízením vybaveným v továrně, se objevila poměrně nedávno, ale co skupina řidičů, kteří chtějí instalovat HBO na starý model Vesti?

K tomu je třeba využít služeb odborníků, kteří budou vhodně instalovat potřebné vybavení a bezpečně a kvalitativně ho propojit. Před instalací plynového zařízení na vestu Lada je však třeba vzít v úvahu následující vlastnosti:

 • instalace HBO jakékoli generace zabere ve vašem prostoru určitý prostorauto Důvodem je potřeba umístit plynovou láhev, jejíž montáž obvykle není zajištěna konstrukcí vozu;
 • budete muset vzít v úvahu umístění a počet čerpacích stanic obsluhujících vozidlo s instalovaným HBO;
 • HBO bude nakonec potřebovat opravy a údržbu, což vyžaduje, aby řidič vydělával dodatečné peníze, i když ne podstatné.

Kromě těchto vlastností mají vozidla, která provozují alternativní paliva, také své plusy a mínusy, které je třeba vzít v úvahu.

Důležité! Instalace HBO bude přínosem především pro řidiče, kteří mají velké množství motorů a intenzivně využívají své vozidlo po celý rok.

Určeno s generacemi HBO a jeho výrobcem

\ t

Rozhodnutí, které generace HBO zvolit, závisí především na finančních schopnostech řidiče, ale vzhledem k nejpříznivější generaci HBO pro Vesti bude určitě čtvrtá. To je dáno tím, že motor tohoto modelu automobilu má jednoduchý design a nevyžaduje high-tech zařízení.

Dřívější verze mohou být také instalovány na vozy, ale jsou méně pokročilé a pátá generace je určena k instalaci na vozidlech vybavených přeplňovanými motory, které používají technologii přímého vstřikování. A protože během montáže Lada Vesti takové motory nejsou používány, pak nemá smysl instalovat 5. generaci.

Pokud jde o volbu výrobce, vše je zdezávisí na finančních možnostech řidiče a na individuálních požadavcích, které předloží HBO. Jak je uvedeno níže, bude existovat 5 společností, jejichž výrobky jsou nejvíce poptávány na trhu s plynovými láhvemi:

 • Italská firma Lovato. Zařízení má při provozu příjemnou cenu a spolehlivost. Je velmi populární jak na ruském, tak na zahraničním trhu HBO.
 • Holandský PRINS. Předpokládá se, že je jednou z nejvíce elitních značek; Charakteristickým rysem je vývoj vstřikovacích systémů pro exkluzivní technologie.
 • Polské zařízení STAG. Má pohodlné menu, přeloženo do ruštiny a optimální poměr cena /kvalita.
 • Turecká společnost ATIKER. Velmi populární doma a je ve vážné poptávce v jiných zemích. Zařízení má vysokou kvalitu a je neustále testováno, aby splňovalo nejnovější standardy kvality a bezpečnosti.
 • Italská značka BRC. Charakteristickým rysem je velký pracovní zdroj vyráběných zařízení a jedna z největších záručních podmínek mezi všemi výrobci HBO na světovém trhu.
 • Výhody a nevýhody přechodu Lady Vesti na HBO

  Mezi výhody tohoto zlepšení patří:

 • Úspory nákladů v důsledku nízkých cen plynu.
 • Prodloužení životnosti motoru, protože směsi plynů jsou nejvhodnější pro provoz ve spalovacích motorech a nezanechávají při provozu škodlivé usazeniny.
 • Ekologická bezpečnost plynného paliva.
 • DoVzhledem k hybridní instalaci, auto zvyšuje rozsah dodávky, což vám umožní cestovat na velké vzdálenosti bez obav z ustupování v jakékoli slabě obsazené oblasti kvůli nedostatku paliva.
 • Motor pracuje tiše a jemně.
 • V případě nehody je plyn bezpečnější než benzín.
 • Negativy v HBO jsou také přítomny a jsou vyjádřeny v následujícím textu:

 • Při přechodu na plyn ztrácí vůz část své energie. To není v městských podmínkách příliš patrné, ale stává se zřetelnějším, když opouštíte silnici.
 • Plynová láhev zabírá spoustu místa a jelikož Vesta není SUV a nemá velký kufr, tento mínus bude pociťován vážně, i když ne kriticky.
 • Majitelé vozidel s plynovými láhvemi, které jsou na nich instalovány, mohou mít problémy s parkováním. To může být způsobeno tím, že některé podzemní parkoviště zakazuje vstup majitelů těchto vozidel na jejich území.
 • Některá města nemají dostatečný počet čerpacích stanic, které by vám umožnily pohodlně doplňovat palivo do vozidla.
 • Lada Vesta CNG - přehled

  Vnější rozlišení CNG od verze benzínu spočívá pouze v přítomnosti značky na zavazadlovém prostoru. Salon také neprošel žádnými významnými změnami a má pouze další tlačítko, které je zodpovědné za přechod z benzínu na plyn a zpět. Regál místo 490 litrů, stejně jako u benzínové verze, má pouze 390 a zbytek prostoru je obsazen válcem.

  Motor instalovaný na tomto modelu vozu budestandard pro tuto linku, a má 106 koňských sil při objemu 1,6 litrů. V případě potřeby může být převodovka mechanická i automatická. Akcelerace na 100 nastane přibližně za 13 sekund.

  Instalace a údržba

  Zpracování verze benzinu do hybridní, podle odborníků, bude 170 tisíc rublů. Ale vzhledem k tomu, že stát poskytuje finanční podporu, bude model továrny dražší než obyčejný benzín jen za 30 tisíc. Z toho plyne další negativní HBO - začíná vytvářet zisk ne hned, protože jeho instalace vyžaduje vážné investice. Proto vybavení vozidla těmito systémy je založeno spíše na vyhlídkách než na okamžité návratnosti.

  Údržba tohoto druhu zařízení se příliš neliší od jiných zařízení a nenarazí na peněženku řidiče. Obvykle má pracovní zdroj všech částí HBO vážné dodávky a při správné instalaci a provozu může sloužit majiteli po velmi dlouhou dobu a produktivně. Kromě toho bych rád poznamenal, že Lada Vesta s plynovým zařízením má mnoho pozitivních recenzí.

  Věnujte pozornost! Neměli byste šetřit peníze na specialisty, pokud jste si koupili Lada Vesta z HBO, nikoli z továrny, ale sami si ji instalujete.