Vnitřní dveře instalujeme sami. Foto

Někdy je situace, kdy je nezbytné, aby doma fungovala skutečná mužská práce. A tady nebudete nikam utéct, jinak budou dveře zakoupené na dveřích po dlouhou dobu rušeny, jinak padnou na hlavu, která dosud trpěla neustálým bzučením manželky o její instalaci v místnosti.

V tomto článku si přečtete, jak se zbavit těchto problémů a dát si vlastní vnitřní dveře.

Taková práce se dobře hodí k přísloví, které říká, že dříve než odřízneme, musíme měřit sedmkrát. Pokud dáte dveře každý den, nebudou žádné problémy - zážitek znamená hodně! Ale být "rychlovarnou konvicí" v této oblasti, zkuste pozorně poslouchat tipy.

Vnitřní dveře instalujeme sami podle pokynů

Dáme nejjednodušší dveře z dřevovláknité desky se skleněným oknem.

Náš vchod je vyroben z kovového profilu, který je pokryt dvojitými plechy ze sádrokartonu. Tloušťka stěny je 15 cm. Takovou neobvyklou šířku v obchodě nenajdete, protože dveře se obvykle prodávají v šířce 9-10 cm. Proto si objednejte krabici v truhlářské dílně, šířku odpovídající tloušťce stěny, takže pak nepřidávejte, protože pevná deska vypadá mnohem krásnějším týmem.

Objednejte šířku desky 15,3 cm - 0,3 cm širší než zeď. Zeptejte se proč Pak by měla být dveřní skříňka umístěna za stěnou 1,5 mm na každé straně. Když skříňky vypadnou, budou se pěkně držet na výklenkukrabice, jen pro tyto 1,5 mm, a zavřete zeď.

Jelikož budou naše dveře na prahu, budou se zabývat všemi čtyřmi deskami. Pokud nechcete nastavit práh, spodní část krabice stačí upevnit dřevěný rám a přibít jej do regálů. Po instalaci se nit odtrhne.

Pokračujme v procesu montáže dveřního boxu. Ihned musíte pečlivě oříznout v pravém úhlu konců tyčí.

Stříhejte horní a dolní kartáče v šířce 70,6 cm, které zahrnují šířku křídla dveří - 70 cm, plus 0,3 cm od mezery mezi krabicí a tkaninou na obou stranách.

Délka bočních regálů bude 206,6 cm, což zahrnuje výšku tkaniny - 200 cm, mezeru mezi dveřmi a krabicí - o 3 mm, tloušťku tyčí ve zvolené čtvrti - 3 cm od každé strany.

Z důvodu přehlednosti umístěte příčku na boční stojan a nakreslete čáru, podle které se pila uvede do hloubky vzorku.

Mezera bude 1 cm široká, stejně jako čtvrtina. Aby se pila dostala úhledně, uchopte pilu za kus řeziva.

Snažte se mačkat opatrně, abyste se náhodně nepoškrábali na prominentním místě, které se neuzavře, a celý váš čas, kdy budete žít, bude rozmazávat vaše oči.

Jemně oškrabejte ostré tyčinky.

Stejný postup opakujte na protilehlé hraně i na druhé liště.

Vyvrtejte otvory pro samořezné šroubytak, že mohou volně sedět a paprsek je již přitahován.

Poté sejměte krabici. Vložte okraj horní a dolní lišty do prašného konce postranního stojanu a vytáhněte je šroubovákem (75 mm).

Zde je krabička připravena. Vložte do ní dveře. Zarovnejte dveře s lopatkami po obvodu tak, aby vzdálenost mezi nimi a krabicí byla stejná.

Označte místo závěsů a odstraňte 20 cm od okrajů dveří. Připevněte závěsy a označte na krabici a na plátně značky.

Nastínit závěsy na konci dveří a skříně, jednu část závěsů na konci a druhou na krabici.

Vzorek se zhotoví obrysy ve stejné hloubce, jako je tloušťka desky smyčky, která by měla vstupovat do úrovně odběru vzorků.

S dveřmi děláme stejné akce.

Průvodce dveřmi ví, že tyto operace obvykle provádí mlynář. Pro jednoduchého muže, který si instaluje vlastní dveře, stačí mít v domě dláto, které bude plnit funkci mlýna a mnoho dalších užitečných funkcí.

Zaskakujte závěsy na dvířkách a skříňce, upevněte jedním šroubem, abyste mohli nastavit instalaci.

Pro pohyb smyčky, je-li to nutné, lze šroub odšroubovat, nastavit polohu, znovu zabalit na jiné místo.

Pojďme ke dveřní schránce.Umístěte krabici do dveří a vyklopte ji, abyste upevnili konstrukci dřevěnými klíny.

Umístěte klíny do rohů, v blízkosti horní a dolní lišty. Žádné další klíny nejsou potřeba, jinak jsou zakřivené desky.

Poté, co je skříň zajištěna klíny, věnujte pozornost regálu, na kterém budou zavěšeny dveře. Tato tyč musí být pečlivě nastavena na vertikální úrovni a zajištěna.

Pokud se náhle deformujete a stojan by měl být lehce nakloněn, udělejte několik tvrdých úderů kladivem na horním nebo dolním rohu krabice, přičemž dbejte na to, aby okraj krabice vyčníval 1-2 mm od stěny (pro upevnění skříně).

Zkontrolujte úroveň druhé roviny regálu. Je nutné dosáhnout jasné vertikální polohy. Chcete-li to provést, můžete v případě potřeby zvýšit tloušťku lopatek na jedné straně a snížit na druhé straně.

Poté, co je stojan vyrovnán s úrovní, podél celé délky otvoru tyče pod šrouby 3-4 otvory.

Zajistěte stojan šroubem o délce 75 mm a na těchto místech umístěte dřevěné podložky tak, aby se krabice neohnula.

Pokud je stěna cihla, je nutné použít k upevnění dveřní skříně kotevními šrouby nebo dlouhými hřebíky.

Nasaďte dvířka na závěsy, jemně zakryjte a zjistěte, jak se dostali do krabice.

Pokud dveře nejsouUzavřená příčina může být upínací příčný člen.

Chcete-li situaci vyřešit, zvedněte kousek okraje krabice a položte dno zdola.

Pokud se vše provádí správně, musí se dveře zavřít a mezery mezi nimi a krabicí budou všude stejné.

Zakryjte dvířka, zkontrolujte zarovnání v rozích. Pokud je v každém rohu prasklina, odstraňte ji a lehce poklepejte na horní roh krabice kladivem, abyste se dostali ke dveřím. V normálních polohách musí rohy dveří přiléhat k rámu dveří bez mezer.

Znovu zkontrolujte polohu dveřního boxu v rovině stěny pro další instalaci stropu. Poté, co se ujistíte, že je vše v pořádku, zajistěte šroubem šroubem podobným prvnímu.

Před upevněním mezery je třeba vložit mezi klíny a skříň klíny na několika místech, jen v případě, že pěna nerozloží krabici. To může snadno nastat, i když je skříňka zajištěna šrouby. Pokud potřebujete během instalace projít dveřmi, umístěte mezi krabičky uprostřed krabice distanční vložku - je to nepříjemné, ale to, co budete muset udělat, je ohnout.

Pro vyplnění trhlin montážní pěnou potřebujete polovinu prostoru - pěna je velmi nabobtnaná a zvyšuje objem.

Pokud jste správně nainstalovali dvířka, pak by se v otevřené poloze neměly neúmyslně otevírat nebo zavírat a stát na nichmísto

Připevněte zbývající smyčky zbývajících šroubů nebo šroubů z dodané smyčky. Když pěna vyschne na další den, bude třeba ji jemně oříznout, stejně jako zasunout západku do dveří a připojit závěsy.

Pak můžete předpokládat, že jste nainstalovali dveře vlastníma rukama! Mužská práce je hotová, rodina je spokojená, dveře stojí za to, jste pyšní na sebe a jste připraveni poradit každému v řadě o instalaci vnitřních dveří, protože jste nyní pro! Přijměte mé pozdravy!

Bylo by žádoucí doufat, že tento článek pomůže mnoha lidem, kteří si přejí provádět opravy vlastníma rukama.