Vodopád v zemi vlastníma rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve svém okolí

, čistá voda, která teče podél stěn, můžete sledovat donekonečna obdivovat fascinující krásy vodopádu. Myslíte si, že podobný obraz lze obdivovat pouze přírodní, nedotčená lidskou rukou, zdroje? Vůbec ne! Ve skutečnosti je dost, aby si zvuky nemluvně vody a krásný výhled na padající proudy může kterýkoliv majitel infield, postavený na jejich pozemku vodopádu. V tomto případě se můžete uchýlit k pracovníkům nebo postavit vodopád v zahradě s vlastníma rukama - takže můžete nejen ušetřit peníze, ale také být schopen realizovat i ty nejmenší prvky svého plánu. Tento článek vám poradí, jak vytvořit vodopád v zahradě, a pochopit podstatu, můžete přidat základní konstrukci dalších prvků, které mají možnost jste zcela spokojeni s tím.

Obsah
 1. Obsah
 2. , vodopád design - vše v jednom
 3. Jak udělat vodopád v zemi?
 4. 1 myslí nabídku tvořit vodopád
 5. 2 jámy Roy
 6. 3. Proveďte hydroizolaci
 7. , 4. na konstrukci kaskádový vodopád
 8. 5. Instalujeme čerpadlo
 9. 6. zdobí naše vodní zařízení
 10. Shrnutí

Obsah

 • Design vodopádů - dva v jednom
 • Jak vytvořit vodopád v zemi?
  • 1. Myslíme na tvar vodopádu
  • 2. Nadace Roya
  • 3. Proveďte hydroizolaci
  • 4. Stavíme kaskádu pro vodopád
  • 5. Namontujte čerpadlo
  • 6. Ozdobte naši vodubudova
 • Shrnutí

Vodopád - dva v jednom

Pokud se rozhodnete postavit vodopád v venkovském domě, musíte vědět, že tato stavba je poměrně složitá a skládá se nejméně ze dvou částí - z rychlosti, kterou bude voda cirkulovat, az kaskády kamenů, které vytvářejí vliv padajících vodních toků . Aby voda mohla cirkulovat, musí být v konstrukci vodopádu instalováno čerpadlo.

Nejjednodušší schéma vodopádového zařízení

Jak vytvořit vodopád v zemi?

Je-li ve vaší oblasti již nádrž, pak se můžete domnívat, že máte štěstí - z kamenných bloků budete muset vybudovat pouze skalnatou skálu a připojit čerpadlo k zásobování vodou. Nebudeme hledat jednoduché způsoby a povíme vám o vytvoření vodopádu od nuly, což je vhodné pro případ, pokud máte jen rovnou plochu pozemku. Uvažujme tedy o hlavních fázích vytváření vodopádu na místě.

1. Myšlení tvaru vodopádu pro vodopád

Definujte formu vodopádu

Tvar a hloubka vodopádu samozřejmě závisí na jeho cíli. Má-li se použít pouze pro odběr vody a odvápňování vody z umělých skal, pak může být hloubka prakticky kdokoli. Pokud se chystáte k chovu tam ryby nebo zasadil rostliny, pak toto číslo by nemělo být menší než 90 cm - pouze v tomto případě, nádrž není zamrzlá přes zimu a všechna živá zvířata nezahynou. Pokud chcete využít rybník jako bazén,hloubka může být ještě větší - nejdůležitější je, že je to pro vás výhodné plavat.

Pokud jde o tvar, je lepší dát vodním útvarům špatné, bizarní obrysy - takže vodopád s rybníkem bude vypadat nejen malebněji, ale také přirozenější.

2. Nadace Roya

Po určení tvaru a velikosti sázky určitým způsobem (např. Věšákem) označte hranice a začněte kopat základní jámu. Jakékoli větve, kořeny, kameny, se kterými se setkáváme během této operace, musí být odstraněny. Obtížnost při ditchingu může spočívat ve skutečnosti, že stěny jámy odpadnou. Nic špatného! Prostě je třeba pravidelně navlhčit vodou a utěsnit - pak zůstanou na místě. Dno výsledné základové hromady musí být zastrčeno a naplněno vrstvou písku asi 10 cm.

Jámy Roya pro vodopád

3. Proveďte hydroizolaci

Hydroizolace je nejdůležitější etapou při tvorbě vodohospodářské přehrady, která ovlivňuje spolehlivost a trvanlivost celé stavby. Nejjednodušší způsob, jak udělat flexibilní hydroizolaci pomocí hustého filmového materiálu. Nejlevnější, i když ne praktická možnost, - použití zahradní fólie, složené v několika vrstvách. Nepraktičnost je krátkodobá, protože její životnost nebude delší než 2-3 roky, po které bude třeba ji vyměnit. Mnohem delší bude PVC fólie - až 15 let, dobře, butylkaučuková pryž si udrží své vlastnosti po tři desetiletí.

Položte fólii na dno základové hromady, ujistěte se, že ji nechátetolerance okrajů cca 50 cm pro spolehlivější upevnění.

Vyrábíme jámu s vodotěsným filmem

Navzdory jednoduchosti takovéto hydroizolace má jednu významnou nevýhodu - voda z rybníka bude muset vylévat na zimu, protože se během zmrazování nevyhnutelně rozbíjí. Proto doporučujeme, abyste zůstali na spolehlivější verzi hydroizolace - betonové základové jámy.

Aby bylo možné betonáž, zpočátku také hromadu jámy s filmem. Není nutné volit velmi silnou cestu, nejpodstatněji by měla být poměrně hustá. Poté opatrně položte rám na dno pevného drátu a nalijte ho betonem. Aniž by čekal, až uschne, položte kovový rám na stěny a upevněte spodní okraj ještě nezmrzlého kamene na dně. Betonové stěny můžete zahájit až po úplném zmrazení.

4. Stavíme kaskádu pro vodopád

Dopad pádu vodních toků je způsoben konstrukcí překážek v cestě úniku - malé římsy, výška 15-30 m. Spodní římsa by měla být instalována nad hladinou vody rychlostí 30 cm. Celková výška kaskády obvykle nepřesahuje 1,5 m.

V dnešní době jsou dekorativní vodopády pro zahradu často konstruovány pomocí hotových tvrdých forem, například ve formě džbánů, které lze zakoupit v obchodě. Pokud dáváte přednost vybudování kaskády sami, pak jako stavební materiál je nejlepší zvolit přírodní kámen. VětšinaPoužitelné při zpracování a provozu je považováno za obyčejný pískovec.

Klademe kameny - stavíme kaskádu

Výběr různých kamenů pro vodopád, můžete dosáhnout různých efektů. Například, aby se dosáhlo stejnoměrného a plochého průtoku, který protéká kameny na spodní vrstvě, je nutné aplikovat na kaskádu zcela ploché a ploché kamenné vzorky, po kterých bude voda proudit pevnou vlnou. Při použití vodopádu je materiál z kartáčovaného, ​​řezaného povrchu snadno dostupný, malé, oddělené proudy vody. Vypadá to jako silná vlna, která padá z výšky, rozpadá se na dno kamene s tvorbou pěny. Toho lze snadno dosáhnout, pokud proudění vody z horní části kaskády přechází mezi dvěma, umístěnými blízko u sebe, kameny, a další vrstva musí být umístěna ve značné vzdálenosti.

Kameny pro kaskádu jsou naskládány na sebe a spojeny cementovou maltou. Zvláštní pozornost by měla být věnována konstrukci stran kolem této budovy tak, aby se voda nestříkala ze všech stran, když padá.

5. Namontujte čerpadlo

Instalujeme čerpadlo

Čerpadlo je nuceno tlačit vodu z rybníka na vrchol umělé kaskády hadicí. Při montáži všech částí čerpadla, hadic a elektrických kabelů musí být bezpečně skryto a vůbec neviditelné. Voda z hadice je napájena z kamenů připomínajících přírodní zdroj.

Při volbě čerpadla věnujte zvláštní pozornost výkonu. Pokud vodopád nepřekročí 1,5 m, pak proDodávka vody pro takovou vzdálenost bude dostačující pro zařízení s výkonem 70 W. Pokud je kaskáda vyšší, pak čerpadlo potřebuje výkonnější.

6. Ozdobte naše vodní zařízení

Velkolepé vodopády v zahradě si nelze představit bez slušného dekorativního designu. Krásné balvany uzavřené na břehu vodopádu, v kombinaci s deskami z pískovce nebo jemnými oblázky. Zde najdete využití zahradních plastik zvířat nebo pohádkových hrdinů. Dobře, zasadil vedle rostlin přidá vodopád přirozenosti a přírodní krásy.

Dekorace zahrady - malebný vodopád s vlastními rukama

Souhrn

Chtěl bych poznamenat, že vodopády na straně země, které se nacházejí na místě, budou skvělou výzdobou pro vaši zahradu a dodají jí zvláštní rafinovanost, která je vlastní přírodě. Věřte, že veškeré úsilí, které vynaložíte na vybudování vlastního zázraku způsobeného člověkem, bude jistě odůvodněné, ani pochybnosti!

Viz články pro podobná témata:

 • Sídlíme v venkovském domě vlastníma rukama - z vany, filmu nebo plastické formy
 • Zahradní mosty - konečný dotek obrazu vašeho panství
 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Jak postavit sklep vlastníma rukama - sedm zajímavých variant
 • Dekorativní proud vlastními rukama - miniaturní rychlá řeka
 • Suchý proud vlastních rukou - Feng Shui v akci