Vodovodní instalace

Obložení vodovodu

\ t

Je možné, aby měl systém vodovodního potrubí a provedl výpočet potřebných materiálů k provedení instalace vodovodního systému vlastníma rukama, a to nezpůsobí zvláštní obtíže. Při výpočtu určíte počet běžících metrů potrubí, pro přívod teplé a studené vody, počet armatur potřebných pro připojení kotle, směšovače a další prvky dodávky vody. Zkušenosti s prováděním montážních prací ukazují, že je vhodné koupit vše s malou zásobou. Po výpočtu a nákupu veškerého potřebného materiálu pro zásobování vodou můžete začít s instalací potrubí v bytě vlastníma rukama. Zpočátku stojí za to vypnout přívod studené a teplé vody do bytu. K odstavení vodovodu je nutné využít služeb instalatérské služby, která slouží vašemu domovu.Skutečnost, že systém zásobování vodou může být starý, a když je odpojen, existují různé nepředvídané okolnosti:

 • Přívod vody lze zastavit po celém vstupu nebo dokonce doma. V souvislosti s tím je nutné při opravách zvolit dobu, kdy je doma méně obyvatel.
 • Stojí za to diskutovat o podmínkách opravy se svými sousedy, se kterými máte společné stánky. Vzhledem k tomu, že je lepší vyměnit potrubí za výměnu potrubí, potrubí procházející stropem je náchylnější k poškození a tyto oblasti by měly být změněny na prvním místě.
 • Máte-li možnost zastavit tok vody na vlastní pěst, pak byste se měli vyhnout konfliktům, měli byste varovat své sousedy. NaDalším krokem je demontáž staré vodní trubky. Pro sousedy, aby si představili méně nepříjemností, by měla výměna trubek začít nahrazením stoupaček a chovem po tomto. Pro demontáž a montážní práce trvalo minimálně, je nutné připravit veškerý potřebný nástroj. Pro pokládání vodovodu bude zapotřebí:

  • zařízení pro plastové spoje potrubí,
  • bulharština,
  • sada raznic,
  • razník,
  • řetězy,
  • kladivo,
  • sada klíčů,
  • brýle, rukavice

  Demontáž potrubí se provádí, začneme s instalací. Pro připojení nové stoupačky můžete použít elektrické svařování, ale to způsobí další nepříjemnosti pro sousedy, takže je lepší udělat závitové spojení. Při výběru druhé možnosti jsou závity závitem na potrubí. Pro těsnost závitových spojů stojí za to použít speciální pásku FUM. Páska FUM je navinuta na závit, po kterém je navinuta armatura na trubce, pro její spolehlivost je utažena pojistnou maticí. Takové spojení se provádí od sousedů shora a zdola a také tímto způsobem je instalován ohřívač ručníků. V další fázi provádíme svařování plastových trubek pro přívod vody. Před zahájením práce se musíte seznámit s vlastnostmi svářeče, abyste věděli, kolik času ohřát potrubí pro utěsnění spoje. Poté, co provedete stlačení hlavního stoupačky a jeřábů, můžete napájet vodu. Pokud jsou všechny instalační práce úspěšné, nedojde k žádnému průtoku vody a stojí za to začítvnitřní kabeláž Pokud se rozhodnete provést instalaci trubek ukrytých ve zdi, pak pomocí bulharštiny jsou stěny vyrobeny z obrobků. Při stohování potrubí v kmenech jsou trubky pokryty speciálním izolačním materiálem - merilonem, který dává trubkám volný tepelný přechod ve zdi. Před nalitím trubek je dodávána voda pro kontrolu těsnosti všech spojů.