Vodu teplou podlahu vlastníma rukama. Zařízení, montážní technika

Chcete-li cítit veškeré kouzlo pohodlí a pohodlí svého bytu, potřebujete teplou podlahu, kterou můžete snadno nainstalovat vlastními rukama. Není to tak snadné, jak se zdá na první pohled. Pokud jste špatně zběhlý v dílech tohoto druhu, pak byste se měli obrátit na odborníky. No, pokud se odvážíte to udělat sami, pak jsou tyto informace pro vás, budeme rozumět, co zařízení, technologie stohování a instalace na jejich vlastní, a foto instrukce. Podívejte se, jak správně zvolit teplou podlahu.

Především je nutné provést návrh a poté provést všechny nezbytné výpočty týkající se zatížení topného systému a pro každou místnost zvlášť. Optimální je vypočítat obrysy vodní hladiny. Všechny tyto práce by měly být řešeny lidmi se zkušenostmi s konstrukcí těchto konstrukcí.

Jak ukazuje zkušenost, zařízení teplovodní podlahy je nejvhodnější pro příměstské budovy. V městských budovách se setkáváte s řadou problémů spojených s instalací a napojením na systém ústředního topení. To je zákonem zakázáno.

Mezi výhody patří skutečnost, že využíváním podlah teplé vody výrazně snížíte spotřebu elektřiny, což znamená, že se sníží náklady na peníze. Kromě toho, elektromagnetické záření, které dostáváme ve velkém množství, vy a vaši blízcí obejdete stranu.

Správně navržené vodní podlahy mají výhodu oproti elektrickým podlahám, protože teplo bude distribuováno uvnitřjednotně.

Obsah
 1. Zařízení podlah teplé vody
 2. Montáž teplé vody vlastními rukama
 3. Polystyrenový systém podlah teplé vody
 4. Dřevěný systém ohřevu vody

Zařízení pro ohřev teplé vody

Pro každou místnost je nutné zvolit optimální systém teplé podlahy. A jsou známi - tři.

 • Instalace s použitím betonového potěru.
 • Montáž bez upevnění betonu - technologie propustnosti. To je o něco složitější, protože podlahová krytina (linoleum, dlaždice, laminát atd.) Se pokládá přes dodatečnou hydroizolaci (pěnový polyethylen, lepenka) na hliníkové plechy.
 • Poslední druh je dřevěný. Jedná se o instalaci teplovodní podlahy na podlahu desky nebo na dřevěné tyče - laguny.
 • Kompletní instalace teplé podlahy vypadá takto: podlaha z tepelně izolačního materiálu, trubky z plastu nebo plastu, upevňovací kování, sada spojek, pojistné matice pro připojení, čerpadlo, které vytváří tlak a cirkulaci, a obsahuje prvek - betonový potěr a samotnou podlahu.

  Montáž teplé vody s vlastními rukama

  První technologie je betonová. Nejčastěji se používá u všech ostatních druhů. Jak ukazuje zkušenost,podlahy s teplou vodou vlastníma rukamamohou učinit osobu, alespoň trochu rozumí instalatérství a stavebnictví, a má ruční instrukce. Podívejme se na tuto instalační technologii.

  Co je k tomu zapotřebí. V první řadě provádíme značení našich prostor. Sektorby měla být asi 40 metrů čtverečních. V tomto případě budou parametry ovlivňující teplotní charakteristiky betonové vazby odsazeny.

  Poté položte pěnu nebo pěnový plex na podkladovou desku jako tepelně izolační materiál. Tepelná izolace je nutná, aby nedošlo ke ztrátám tepla. Pro kompenzaci tepelné roztažnosti potěru položte podél stěn speciální stužku. Dalším krokem bude uspořádání výztužného pletiva, kterým je upevňovací a upevňovací prvek trubek.

  Nyní jděte k distribuci a pokládání trubek. Mnozí se zajímají o to, jak vyrobit vodu teplou podlahu vlastníma rukama, aby se teplo rovnoměrně šířilo. Všechno je jednoduché. Trubky mohou být naskládány tak, jak chcete, ale v podstatě jsou umístěny ve spirále nebo hada, přesouvají střed, skořápku. Níže uvedená fotografie ukazuje hlavní možnosti stohování vodních trubek.

  Po pokládce potrubí přejdeme k jejich upevnění na výztužnou síť pomocí speciálních svorek ve vzdálenosti 90-100 cm. Aby nedošlo k deformaci, nesmí být svorky příliš utaženy. Jak se ohřívání tělesa rozpíná, naše potrubí může selhat.

  Pro informaci: technologie trubek, které jsou navzájem umístěny ve vzdálenosti 10-35 cm od stěny, by měla být trubka vodovodní podlahy ve vzdálenosti přibližně 7 cm.

  Sběr.V kolektoru podavače vložte a upevněte první konec trubky. Poté pokračujte od projektu a naskládejte trubky podél obrysů a upevněte je výše uvedeným způsobem. Délkaspirála by měla být asi 50-60 metrů. Po dokončení práce s prvním obrysem zasuňte konec trubky do sběrného koše. Kolektor musí mít tolik výstupů, kolik chcete obrysů vyložit.

  Aby se předešlo dalším problémům, měla by být instalace teplé vody prováděna v souladu s pokyny. Při závitování trubek deformačního švu mezi obrysy by měla být použita vlnitá hadice nebo vlnitá trubka.

  Po dokončení prací spojených s montáží a montáží zkontrolujeme těsnost systému. K tomu je nutné naplnit potrubí vodou a vytvořit tlak nad normou v 1,5 násobku (0,6 MPa). Bude lepší, když tuto kontrolu provedou odborníci.

  Když je jednotka teplé vody dokončena, můžete pokračovat v práci se šroubem. Existuje mnoho směsí, které se používají speciálně pro teplé podlahy, například Teplolux-Glims - jeden z doporučených. Při montáži spojek musí pracovat tlak v potrubí. V důsledku toho se vaše podlaha zvýší o 5-7 cm.

  Polystyrenový systém teplovodní podlahy

  \ t

  Tento systém je určen pro prostory s nízkými stropy, skládajícími se z polystyrénových desek, do kterých jsou vloženy štěrbiny rozdělovacích desek.

  Fotografie ukazuje fáze překrývání vrstev v závislosti na povrchové úpravě - laminát, parkety nebo dlaždice.

  1a. Povrchová úprava (parkety, laminátové podlahy)
  1b. Povrchová úprava (dlaždice)

  \ t

  2a. Podšívka (pěnový polyetylén, lepenka atd.)
  2b. Skóre (HVL, SPC, atd.)

  3. Pokládání trubekteplá podlaha
  3. Stohování teplých podlahových trubek

  4. Montáž hliníkových desek
  4. Montáž hliníkových desek

  5. Polystyrénové vložky s drážkami pro trubky
  5. Polystyrénové vložky s drážkami pro trubky

  6. Základ
  6. Základ

  Instalace tepelné vody se tedy provádí vlastními silami podle následující technologie: Na podlahové desky se položí tepelná izolace. Začněte stohovat z rohu, a podle vašeho plánu, rovnoměrně rozdělit všechny polystyrenové desky uvnitř. Dále jsou tyto desky namontovány na deskách pro rozdělování tepla. Na konci pokládky desek opatrně vsuňte vrstevnaté trubky do hnízda sedačky. Nyní budou zarovnány s deskami. Zkouška může být provedena bez kravaty. A pokud je vše v pořádku, my vyčistíme, dočasně položíme finální podlahu a uděláme potěr.

  Dřevěný systém ohřevu vody

  Tato technologie je vhodná pro dřevěné obklady. V takovém domě není těžké dělat podlahy s teplou vodou vlastníma rukama. Mezi dřevěnými lags je minerální vlna nebo polystyren, které plní funkci tepelné izolace.

  Můžete použít modulární typ systému. Jedná se o DSP design s již připravenými potrubními kanály.

  Mimochodem, systém železnic také není složitý. Mezi deskami s dřevotřískovou deskou, předmontované k základně šroubů, lamelových desek a obrysů trubek. Šířka kolejnic DSP by měla být v rozmezí 150 - 300 mm, na fotografii jsou zobrazeny detaily technologie a zařízení pro pokládku dřevěného systémuvodní sex V zásadě není nic složitého, vlastníma rukama můžete dělat všechno stejným způsobem.

  Konečná podlaha je položena na hliníkové plechy, na hydroizolační materiál. Před pokládkou linolea nebo laminátu se na hliníkové desky položí podložka ze sádrových vláken.

  Tímto způsobem jste se naučili zařízení podlahy s teplou vodou a její instalaci lze provést vlastními rukama, aniž byste se uchýlili k pomoci odborníků, máte-li znalosti v této oblasti a používejte tuto příručku z místa k opravě bytu vlastníma rukama. Zůstaňte naladěni a zjistěte spoustu užitečných informací o opravách. A jaký druh ohřevu je váš?