Volba parketové desky

Volba parketové deskyje zároveň jednoduchá (jak je to na výběr) a komplikovaná (ze stejného důvodu). Jak se mýlit s tak širokým sortimentem?

Pokusíme se zvážit hlavní body, které vám pomohou určit a vybrat si krytí, které nebude v budoucnu zklamáním.
Pokud se týká těch, kteří se rozhodují na základě doporučení svých přátel, a preferují značku nebo dodavatele, kteří se osvědčili na dobré straně, je to pro vás nepochybně snazší.

Není-li však taková zkušenost mezi vaším doprovodem, nutí vás vybrat si parketovou desku na základě vlastních znalostí, vkusu nebo názoru prodávajícího na trhu, který s potěšením nabízí nezkušenému kupujícímu zboží z kategorie "levné, ale vysoce kvalitní".

Co v tomto případě může být cena chyby? Pokud zvolený obal, navržený, na myšlenku, poskytnout pohodlné ubytování, naopak, vás zbavuje, pak souhlasíte, že to není jen nepatrná nevýhoda.

Takové nevýhody mohou být vzhled škrábanců při chůzi, tvorba trhlin, rozdíly mezi deskami ve výšce, ztmavnutí mezi prvky povlaku, přítomnost trhlin v horní vrstvě, odlupování, nestabilní lakování. To vše lze definovat jedním konceptem - parkety nízké kvality. Všimněte si, že takové problémy nejsou vždy v prvních týdnech provozu, ale po určitou dobu. Nezapomeňte se zmínit i o tak důležitém bodě, který je šetrný k životnímu prostředí. Splňuje skutečně normy? Bohužel to lze určit pouzespecializované laboratoře. Důležitou součástí je také exteriér a kombinace s celkovým stylem interiéru.

Kromě toho jevolba parketové deskynezbytná z hlediska jejího souladu s mechanickým zatížením, vlhkostí a kolísáním teploty. Ne každý příklad parketové podlahy po zaplavení bytu vedle bude jít do popelnice. Skutečně vysoce kvalitní vzorek navržený tak, aby odolal situacím vyšší moci, nenarazí do obtížného momentu a minimalizuje ztráty. Garantem toho je značný přínos spolehlivého výrobce.

V kaleidoskopu různých návrhů často nejsou viditelné rozdíly v kvalitě, které nejsou definovány „na očích“, ale rozdíl v částkách na cenovkách je viditelný.

Vezměme si pár tipů, na které bychom měli upozornit při výběru.

1. Musíte zaplatit za značku.

Existuje nesouhlasný názor na „přeplatek za značku“. Je na značce a doporučujeme vám věnovat pozornost prvnímu místu. Značková značka není jen slibným produktem, protože navzdory masivním reklamním kampaním není vždy a okamžitě produkt respektován. Trvá více než jedno desetiletí svědomité práce, kterou by měla být respektována jedna nebo jiná značka (a v důsledku toho poptávka kupujících). Výrobce zachází s jeho názvem, dlouholetou tradicí a novým vývojem. Vazba na značku!

V osudu každé značky existují období nestability, ale potenciál zaslouženého jména (značky) je tak vysoký, že masové spotřebitele zřídkakdy zůstávají obtížné.

Jaké jsou znaky značky?Chcete-li odpovědět na tuto otázku, budete muset udělat trochu usilovnosti a zvědavosti. Značka spoléhá na svůj koncept, má své vlastní poslání, transparentnost cílů a víru v dosahování nových výšek v podnikání. V zájmu současné situace na trhu nebude rychle přecházet na různé typy výrobků. Spíše sám vytváří poptávku v jednom nebo druhém výklenku. Co stojí za značkou, lze nalézt mnoho informací, pozitivní recenze, seznámit se s historií jeho vzniku.

Špičková značka nebude šetřit na zdraví kupujícího a bude raději používat technologie, které nepoškozují životní prostředí. Všechny tyto informace jsou zobrazeny v certifikátech a zprávách.

Pokud se vám podaří najít takovou značku, je to polovina případu. Uvedení tohoto boduo volbě parketové deskyje však příliš brzy. S velkou zvědavostí budeme pokračovat v hledání dalších argumentů.

2. A co cena?

Tento faktor cenové složky se stává pro mnohé určující. Pokud jste "nacpal hrboly" na povrchu zdánlivě atraktivní a levné zboží, ochutnal všechny jeho "důstojnost", pak, pravděpodobně, na věci dražší začnete léčit s velkou důvěrou. Myslete společně. Mohou parketové desky, pro jejichž výrobu šly kvalitní, ekologicky nezávadné materiály, vyrobené na drahých zařízeních rukou vysoce kvalifikovaných mistrů svého podnikání, mít nízkou cenu? Jaký je smysl dobrého produktu prodávat levně a vydělávat penny? Zákony trhu nikdo nezrušil: více investovat do výrobykvalitativní zdroje (materiály, technologie nebo kvalifikace personálu), výrobce se snaží získat co nejvíce. Takové zákony trhu. Občas jsou chvíle, kdy jsou prodejci nuceni se zbavit výrobku za nízkou cenu, takové situace mohou být způsobeny vnitřními problémy prodávajícího parketové společnosti. Ale to je rarita, která nestojí za to, aby se spočítala. Spíše se můžete stát obětí padělání, padělání, padělání atd.

V opačném případě, když je nízká kvalita parketové desky nabízena za vysokou cenu, je samozřejmě možné trpět, ale takové podvody nejsou tak typické, že kupující rychle pochopí nesoulad mezi cenou a požadovanou kvalitou. Proto bude prodej nízko kvalitních parket po dlouhou dobu za vysoké ceny pro podvodníky nebude fungovat. Zjevná závislost kvality parketové desky na její maloobchodní ceně je tedy zřejmá. Pokud chcetevybrat kvalitní parketovou desku , budete muset zaplatit více.

3. Prodávající.

Po identifikaci výrobku, který vám vyhovuje souborem faktorů, vyvstává následující otázka: kde je lepší koupit?
Řada renomovaných západních značek má zpravidla v naší zemi síť oficiálních zastoupení. V první řadě věnujte pozornost stavu prodávající společnosti. Informace o něm naleznete na webových stránkách výrobce.

Při nákupu parket od autorizovaných prodejců si můžete být jisti: tento výrobek byl dovezen do Ruska z továrny, udržován v podmínkách, které zajišťujíbezpečnosti a správné kvality. Získáte záruku, že v případě problémů s provozem parketové desky budou kvalitativně a včas odstraněny prodejcem-prodávajícím a v některých případech budete jako poškozená obdrží peněžitou náhradu. Tato pravidla se samozřejmě použijí, pokud vzniknou problémy výrobce.

Postavení oficiálního obchodníka zavazuje společnost nést plnou odpovědnost za vysokou kvalitu výrobku, který jste zakoupili od tohoto dodavatele parket.

4.Nastavení

Je tu další nuance: někteří kupci, kteří si koupili kvalitní a drahou parketovou desku, se rozhodnou ušetřit na její instalaci a uchýlit se k pochybným službám smutných mistrů. Tyto úspory povedou k tomu, že v případě problémů nebudete výrobci schopni prokázat přiměřené nároky na kvalitu zboží.

Zkušenosti ukazují: objednávat stohování ve společnosti, kde jste výrobek zakoupili. V tomto případě budete mít zaručeně kvalitnípokládku parketové desky , protože pevná společnost, která prodává drahé parkety, nebude na pracovníky stohovačů demontována, nemá zkušenosti a řádné kvalifikace, to se nazývá "dražší" »

Doufáme, že s pomocí tohoto článku uděláte správnývýběr parketové desky.Hlavní věc - že k tomuto problému přistoupíte opatrně, aniž byste ztratili základní detaily.