Volba topení pod vlečkou

V posledních 10 - 15 let na trhu stavebních materiálů se objevila řada výrobků, které mají vysoké tepelně izolační vlastnosti, kterými se provádí instalace větraných fasád. Pokud jste zvolili jako dokončovací materiál pro stěny obkladu budovy, je nutné při projekčních pracích provést nezbytné tepelně technické výpočty.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výsledky výpočtů závisí na materiálu stěn?
 3. Jaký druh vlečky používáte?
 4. Typy izolací pod vlečkou?
 5. Jaké topení zvolit pro fasádu pod vlečkou? ?
 6. Pokládka topení pod vlečkou?
 7. Video o izolaci budovy na bázi pěnového polystyrenu?
 8. Chyby při montáži vlečky, videa?

Obsah

 • Výsledky výpočtů závisí na materiálu stěn
 • .
 • Jaké vlečky používají
 • Druhy izolace pod vlečkou
 • Jaké topení zvolit pro fasádu pod vlečkou?
 • Pokládání ohřívače pod vlečkou
 • Video o izolaci budovy pomocí pěnového polystyrenu
 • Vkládání instalačních chyb, videa

Výsledky výpočtů závisí na materiálu stěn?

Výběr materiálu a výpočtů je v mnoha ohledech definován jako materiál, ze kterého jsou stěny domu složeny (cihla, beton, dřevo atd.) A klimatické podmínky. S těmito parametry se obvykle určuje, zda je požadována izolace pod stěnami vlečky. V některých případech to lze provést bez něj.Budova určená pro sezónní pobyt (od dubna do září) tedy není nutné zahřívat. Ale pro trvalý pobyt, dům, čelí vlečky, vyžaduje povinné izolace.

Jaký druh vlečky používáte?

Při zakrytí fasády soukromého domu je lepší použít vinylové obklady, které jsou vhodné pro jakýkoliv materiál na stěně - cihly, dřevo nebo bloky a kov lze použít pro průmyslové objekty.

Vinylové obklady mohou být dostatečně velkolepé, aby mohly být použity při zdobení i tak neobvyklého v architektuře domu

.

Typy izolací pod vlečkou?

Pro obklad stěnové obklady se používá několik základních typů izolací:

 • Izolace minerální vlny (minerální a kamenná vlna, minerální desky). Tento vláknitý materiál je vyroben z metalurgického průmyslu, stejně jako ze silikátů, čedičů a jiných hornin. V závislosti na velkém rozdílu mezi některými ukazateli může být cena za to velmi odlišná. Ohřívač má nízkou tepelnou vodivost (asi 0,042 W /m * K) a je zcela nehořlavý. Vydávané v rolích a deskách, v závislosti na tom, mohou mít různé hustoty - od 10 do 200 kg /m3. Hlavní nevýhodou materiálu je vysoká absorpce vody - až 70%.
 • Skleněná vata (skleněná vata nebo sklolaminát). Jedná se o druh minerální vlny, vyrobené ze surovin a sklářského průmyslu. Má stejný indikátor absorpce vody, stejně jako minerální desky, tepelná vodivost je v průměru 0,039W /m * K Materiál je nehořlavý a má hustotu 10 až 30 kg /m3.
 • Extrudovaná polystyrénová pěna (EPPS). Má nízkou tepelnou vodivost - asi 0,03 W /(m * K). Navíc má velmi dobrou odolnost proti vodě (rychlost nasákavosti vody 2%) a vysokou hustotu, která je 30 - 40 kg /m3. m. Tato vlastnost EPPS je zajištěna speciální technologií její výroby: metodou stlačování polystyrenu pod vysokým tlakem, ze kterého jsou všechny stávající vzduchové komory přemístěny. Přesto, že tento materiál může lépe udržet teplo v domě, má jednu významnou nevýhodu - dobrou hořlavost, EPSPS má 1 až 4 stupně hořlavosti.
 • Pěnoplast (pěnové polystyrenové (PS) a PSB-C). Polymerní materiál s nízkou absorpcí vody a tepelnou vodivostí (0,035 W /m * K) obsahující množství vzduchových bublin naplněných plynem. K dispozici v deskách různé tloušťky a hustoty, na kterých závisí cena, a má 1 - 4 stupeň hořlavosti.
 • Vlečka s předizolovanými stěnami konstrukce může výrazně zlepšit nejen vzhled, ale i provozní vlastnosti budovy

  .

  Na základě výše uvedených charakteristik si můžete vybrat variantu, která je nejvhodnější pro konkrétní případ, s ohledem na výsledky výpočtů tepelného inženýrství a klimatu v regionu.

  Hlavní kvalitativní charakteristiky ohřívačů lze charakterizovat takto:

  • tepelná vodivost - čím nižší je koeficient, tím méně tepelných ztrát;
  • absorpce vody - čím vyšší je ukazatel, tím většíabsorpce vlhkosti;
  • hustota - vyšší výkon pomáhá rovnoměrně rozložit zatížení na konstrukci;
  • Stupeň hořlavosti - udává úroveň nebezpečí požáru materiálu.

  Jaké topení zvolit pro fasádu pod vlečkou? ?

  Hlavním úkolem každého ohřívače pro stěny - snížení tepelných ztrát v důsledku nižšího přenosu tepla po obvodu budovy nebo jiné konstrukce. Stěny budovy mohou ztratit 30 až 80% tepla. Čím vyšší je tepelná ztráta domu, tím nižší by měla být tepelná vodivost charakterizována ohřívačem.
  Izolace minerální vlny na rozdíl od pěny a EPPS mají dobrou zvukovou izolaci. Ten nebude chránit dostatek hluku. Proto při izolaci pěnovým polystyrenem je lepší provést dodatečnou zvukovou izolaci.
  PSB a EPPS se ale nebojí vlhkosti a všechny ohřívače minerální vlny, dokonce i při mírném smáčení, ztrácejí nárok na tepelnou izolaci a jsou nejméně dvakrát méně účinné. Aby se zabránilo smáčení, instalace minerální vlny se nejlépe provádí speciálními membránami. Při výběru hlavního kritéria by neměla být cena, ale faktory, jako jsou podmínky skladování a integrita obalového materiálu.
  Při volbě pěny jako vedlejšího ohřívače, věnujte pozornost značení, znamená ukazatel G1, že materiál prakticky nepodporuje spalování sám (a přestože odborníci uvádějí, že se jedná o relativní charakteristiky, dává smysl jim věnovat pozornost). Musíte také zkontrolovat při nákupu tohoto topeníintegrita písmen, protože materiál je poměrně křehký.

  Pokládání ohřívače pod vlečku?

  Na internetu můžete najít poměrně podrobné video pokyny k instalaci vlečky s izolací, a to jak na cihly, tak na dřevěné stěny. Je třeba mít na paměti, že každý materiál má své vlastní zvláštnosti a nuance. Můžete najít video a foto materiály s různými možnostmi - jako jsou lehké zavěšené fasády a instalace izolace na řešení a konstrukce vnějších stěn v jedné cihlové.
  Existují dva hlavní způsoby montáže vlečky: použití kovového profilu nebo metody, při které se použije dřevěná mřížka.
  Montáž obložení s použitím minerální vlny jako minerálu se provádí v následujícím pořadí:
  1. Napnutí na stěnu parabeareru (upevněte hmoždinkami nebo šrouby).
  2. Instalace na stěny speciálních kovových věšáků (svorky) v krocích po 40 - 50 cm, takže je vhodné na něj upevnit kovový profil.
  3. Na konzolách je minerální vlna zaprášena a upevněna hmoždinkami.
  4. V horní části vlny je potažena membránou a zajištěna hmoždinkami s pečlivým lepením spojů.
  5. Montáž kovových profilů se provádí na konzolách, na kterých je vata navlečena.
  6. Vlečka je vytvořena pomocí samořezných šroubů na kovovém profilu. V tomto případě je nutné ponechat větrací mezeru mezi obložením a izolátorem.
  Montáž obložení pomocí bavlněné tepelné izolace, při které se dřevěná mřížka provádí v následujících fázích:
  1. Na stěnu upevněte držáky parníku alepené pásky místo spojů.
  2. Provádí se montáž dřevěných tyčí s přihlédnutím k šířce ohřívače.
  3. Ihned k tyčím je ohřívač, který musí být upevněn hmoždinkami.
  4. Vlna je potažena membránou, sloučeninou prokleyvaya a zajištěna hmoždinkami.
  5. Na dřevěných tyčích přibitý hřeben protáhlého hřebene (vzduchová mezera).
  6. V místech, kde je instalována dřevěná lata, se instalace vlečky provádí pomocí šroubů.

  Video o izolaci budovy pomocí pěnového polystyrenu?

  Při použití jako sklolaminát pro obklady se používá kterákoli z výše uvedených metod.
  Pokud se pěnový polystyren nebo EPPS používá jako izolace stěn, nevyžadují se žádné bariéry ani membrány. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že EPPS je mnohem trvanlivější než PSB, zároveň je jeho cena mnohem vyšší.
  Po prostudování podrobnějších instrukcí a seznámení se s video materiály může být instalace vlečky s ohřívačem provedena nezávisle.
  Tento film podrobně popisuje montážní technologii vlečky v domě. Máte-li zájem o toto téma, pak zde:

  Dále navrhuji užitečný materiál vytvořený ve formě videa (ve skutečnosti jde o fotografii), který může sloužit jako částečný krok za krokem na téma izolace starého dřevěného domu, po němž následuje vlečka: 82

  Chyby při montáži vlečky, videa?

  Hlavní pády, které mohou nastat při instalaci vinylových obkladů, jsou nejčastěji spojeny s nedodržováníminstalační technologie.