Vrchní deska myčky Bosch (Bosch) 60 cm

Při výběru myčky je nutné vzít v úvahu parametry jejích pracovních a technologických vlastností. Pro jídelny a kuchyně s dostupným prostorem se vejde takový typ zařízení, jako jsou vestavěné myčky nádobí Bosch 60 cm široké.

Jaký model kupovat, co hledat v průběhu nákupu a další relevantní otázky budou v tomto článku zohledněny. Prezentované informace o hodnocení modelů a jejich výhodách umožní vybrat si dokonalý model technologie.

Obsah
 1. Kritéria výběru zařízení
 2. Náklady na výrobky Bosch
 3. Funkční a technologické možnosti
 4. Doporučení pro výběr a péči o stroje
 5. Zařízení TOP-5: hodnocení nejlepších modelů
 6. Série 8 SMV87TX01R
 7. Série 8 SMI88TS00R
 8. Série 4 SMV46MX00R
 9. Série 4 SMV24AX00R
 10. Série 2 SMV23AX00R
 11. Videozáznam zabudovaných modelů myček

Kritéria výběru

Moderní modely jsou určeny nejen pro čištění nádobí, příborů, šálků a skleniček, ale i listů, hrnců, pánví, dětských jídel. Před nákupem agregátu je proto nutné určit, které faktory jsou pro spotřebitele nejdůležitější.

Nejvhodnější je zaměřit se na několik parametrů, na jejichž základě se cena výrobku skládá. Konec konců, některé modely vykonávají kromě hlavní funkce také čištění, dodatečnou, například dezinfekci s likvidací zdraví škodlivých mikroorganismů.

Náklady na výrobky Bosch

Cenový faktor hraje v roce 2006 významnou úlohu. \ Tvolba technologie. Zařízení této značky stojí od 25000 rublů do 115000 rublů, v závislosti na sérii a roce vydání.

Od roku 2018 společnost uvolnila zařízení osmé generace, které jsou vysoce technologicky vyspělé, a tudíž poměrně vysoké

.

Stroje jsou obvykle rozděleny do 3 cenových segmentů - rozpočtu, středního a prémiového. Nejlevnější - Serie 2, a drahé - Serie 8. Proto před nákupem produktu, musíte určit své finanční možnosti najít nejlepší model se všemi potřebnými funkcemi.

Funkční a technologické možnosti

\ t

Bosch získal vysokou důvěryhodnost díky kvalitě a všestrannosti svých výrobků. Společnost je známá nejen svou rozmanitostí, ale i zavedením inovativního vývoje ve svých výrobcích a špičkové montážní technologie.

Myčka nádobí také není výjimkou. Zařízení této společnosti převažují nad analogy díky využití inovativních technologií, které usnadňují jejich provoz.

Jednou z výhod je Eco Silence Drive, zcela bezhlučný motor s vysokým výkonem. Nízkého hluku je dosaženo díky nedostatku kartáčů v jeho struktuře. Tento přístroj používá speciální magnety, stejně jako moderní elektronické ovládání. Díky tomu spotřebovávají přístroje o 30% méně energie než podobné modely energetické třídy A

.

Pracuje s jakoukoliv myčkou o šířce 60 cm, tichou nebo velmi tichou. Úroveň hlasitosti se pohybuje od 42 do 52 dB.Například indikátor 44 dB je porovnán s obvyklým rozhovorem, který je pro zařízení považován za zcela tichý.

Vzhledem k vysoké účinnosti zařízení dosahuje přístroj maximálního výkonu během několika minut. V tomto případě jsou výrobky s tímto typem motoru odolné a spolehlivé

V závislosti na zvoleném modelu může mít stroj následující možnosti:

 • Aktivní voda - cirkulační systém s 5 aktivními směry;
 • Aqua-Sensor - senzor, který reguluje rychlost a výkon přívodu vody;
 • Dávkovací asistent - Ergonomický prostor pro pohodlné plnění a další důkladné rozpouštění pracích prostředků;
 • Regenerace elektroniky - funkce automatického určování a udržování optimální úrovně tvrdosti vody uvnitř kamery pro péči o čištění skla, hlíny a jiných předmětů;
 • Aqua Stop - bezpečnostní systém, který zabraňuje úniku vody v případě poruchy zařízení;
 • Vario Speed ​​- umožňuje zkrátit dobu chodu procesu 2-3 krát bez změny konečného výsledku;
 • Hygiena - technologie čištění nádobí s antibakteriálním účinkem;
 • Dětský zámek - chrání zařízení před změnou programu při provádění procesu;
 • Intenzivní zóna - úsek pro lepší čištění plechů, hrnců, pánví a jiných hromadných předmětů;
 • TFT displej (barva) - zobrazuje informace o stupni provozu zařízení, nákladech na zdroje a době zbývající do konce procesu;
 • Vario zásuvka (Flex) - speciální krabice pro praktické umístění příborů, talířů, jiných výrobků různých velikostí;
 • čisticí filtry - samočistící zařízení umožňují účinnou filtraci uvnitř systému;
 • oddálení doby spuštění programu - tato funkce umožňuje pohodlné zapnutí stroje ve vhodnou dobu.

Kontrolka je jednou z praktických funkcí, která pomáhá sledovat konec probíhajícího procesu.

Indikace je zobrazena zobrazením červeného paprsku na podlaze během procesu provádění programu. Když je přístroj vypnutý, kontrolka

Vzhledem k režimu polovičního zatížení je možné do výrobku umístit nekompletní sadu nádobí, což šetří zdroje použité při mytí. Zařízení může mít následující aplikace: automatické, super, úsporné, intenzivní, rychlé, noční, pre-oplachování atd.

Automaticky - pracuje v několika teplotních režimech, na kterých závisí čas celého procesu:

 • Pokud zvolíte 35-45 stupňů pro velmi špinavé předměty, přístroj je po dobu 65-80 minut umyje.
 • Pro režim 45-65 stupňů se provádí čištění po dobu 90-160 minut.
 • Při vyšších teplotách, 65-75 stupňů, zařízení běží 130-135 minut. Tento režim je vhodný pro dezinfekci dětského nářadí a dalších předmětů.

Super-praní se provádí při 60 stupních a eko při 50 stupních po dobu 210 minut. Rychlý program běží na 65 stupňů za hodinu. Intenzivní - provádí proces čištění při 70 ° C po dobu 125-135 minut, což odpovídáPři používání myček nádobí platí evropské normy a hygienické normy.

Pro ty, kteří preferují úsporu elektřiny, mohou používat noční režim. V tomto případě se kuchyňské nádobí, talíře a další spotřebiče omyjí po dobu 235 minut při teplotě 50 ° C.

Pro oplachové produkty můžete zahrnout vhodný režim, který trvá 15 minut. Funkce je určena pro rychlé občerstvení čistých talířů a šálků

Pokud je to žádoucí, čas strávený na každém z těchto programů může být snížen 2-3 krát aktivací funkce Vario Speed.

Doporučení pro výběr a péči o stroje

Rozpočtové modely jsou vybaveny minimálním počtem programů a funkcí, které jsou určeny k čištění nádobí a k jejich dalšímu sušení pomocí různých nástrojů. Drahá zařízení mají rozšířenou funkčnost a různé technologické možnosti.

V uvažovaných modelech je režim nouzového mytí, blokování displejů před dětmi, pečlivé čištění křehkých předmětů, intenzivní mytí zvláště kontaminovaných výrobků

.

Pro správnou volbu zařízení se doporučují následující pravidla:

 • Určete maximální možnou hodnotu výrobku, který je přijatelný.
 • Zvýrazněte základní funkce, které jsou nezbytné pro pohodlné používání zařízení - počet programů, velikost stahování, rozsah teplotního režimu, dostupnost dalších možností.
 • Před nákupem se ujistěte, že existují různé systémy zabezpečení- Například technologie jemného mytí skla, speciální měřidla a ventily zabraňující proudění vody, pro bezpečné otevírání a zavírání dveří Servolock.
 • Vyberte produkt s nejpohodlnější ovládací jednotkou - digitální, elektronickou nebo dotykovou.
 • Odhad nákladů na zdroje a objemové třídy.
 • Následující tipy vám pomohou správně stanovit priority a zakoupit vhodný model s optimální funkčností. Pro dlouhodobý provoz je také nutné provádět pravidelné čištění a předcházení poruchám.

  Pravidelně, minimálně jednou za měsíc, se doporučuje čistit filtry, umýt vnitřek zařízení, koše, krabice na nádobí.

  Aby se zabránilo tvorbě tuku při použití programů s nízkou teplotou, musí být použity speciální detergenty rozpustné v tucích

  .

  Po vyčištění stěn kamery s použitím prostředků je nutné jej otřít ubrouskem. Je žádoucí otřít vnější část pouzdra alespoň jednou týdně.

  TOP-5 zařízení: hodnocení nejlepších modelů

  \ t

  Aby bylo možné určit, který výrobek bude v ideálním případě splňovat požadavky kupujícího, sestavte hodnocení nejlepších přístrojů značky Bosch. Analýza využívá data od oficiálního výrobce, hodnocení zákazníků a průměrná cena se vypočítává na základě nabídek na trhu domácích spotřebičů.

  Podívejme se na 5 nejoblíbenějších modelů vestavných myček Boschobecné kritérium je 60 cm široké. Prezentovaná zařízení jsou určena k plnému zapuštění do kuchyňského nábytku.

  Série 8 SMV87TX01R

  Tato možnost je ideální pro rodiny s malými dětmi, stejně jako pro alergiky.

  Model je považován za součást myček nádobí nejvyšší třídy a jeho průměrná tržní hodnota je v rozmezí 110000-111000 rublů

  .

  Technické vlastnosti zařízení:

  • třída spotřeby energie - A;
  • jakost čisticích a sušících výrobků - třída A;
  • objem spotřeby energie, využití vody - 1,01 kW /ha 9,5 l;
  • hmotnost - 39 kg;
  • programy - předběžné oplachování, super, auto (3 teplotní režimy), eco, fast;
  • bezpečnostní úroveň - plná ochrana proti vodě Aqua Stop, pojistný ventil, ochrana před spínacími programy u dětí, samočisticí filtr, indikátory dostupnosti detergentů, soli;
  • komfortní úroveň - 44 dB (hluk), zpoždění startu do 24 hodin, TFT displej, ochrana proti měnícím se instalacím při mytí, automatické určení požadovaného objemu zdrojů, dveřní zavírače pro automatické zavírání dveří, ochranná deska před působením páry na pult;
  • počet sad - 14;
  • rozměry - 815 * 598 * 550 mm;
  • motor - střídač;
  • unikátní vlastnosti - Hygiene Plus, Intenzivní zóna, poloviční zátěž, Vario Plus Speed;
  • typ barevného displeje, TFT s dotykovým ovládacím panelem;
  • přítomný akustický signál;
  • vnitřní zařízení - výměník tepla, zátěž třetí úrovněVario zásuvka, Vario Flex Pro skříně, multifunkční vodítka pro malé a hluboké talíře, kávové skříně, skleněné držáky a další drobnosti.

  Pro tento model existuje mnoho výhod. Zařízení má 7 programů pro různé typy a stupeň znečištění desek, šálků atd.

  Při volbě konkrétního programu se automaticky spustí požadovaný teplotní režim - v rozsahu 35-75 stupňů. Minimální doba dokončení procesu čištění je 60 minut a maximum je 210 minut

  .

  Přístroj je vybaven pohodlným košem, krabicemi, policemi, držáky pro různé druhy nádobí. Jedním z nejnovějších řešení je barevný TFT displej, červený indikátor a dotykový ovládací panel.

  Mezi nevýhody patří nedostatek osvětlení uvnitř kamery, pronajatý pracovní povrch, technologie ochrany skla.

  Série 8 SMI88TS00R

  Originální přístroj poslední generace, který stojí kolem 89 000 rublů.

  Díky vynikajícím výkonnostním vlastnostem model správně zaujímá druhé místo a má vysokou úroveň čištění šálků, talířů, pánví

  .

  Technická specifikace:

  • třída spotřeby energie - A;
  • kvalita čištění a sušení - třída A;
  • objemy spotřeby elektřiny, využití vody - 0,9 kW /ha 9,5 l;
  • hmotnost - 47 kg;
  • programy - předběžný oplach, noční režim, super, rychlý, automatický, ekonomický;
  • bezpečnost - Aqua Stop s 10letou zárukou, bezpečnostventil, výměník tepla, dětská pojistka, automat 3 in 1;
  • komfortní úroveň - 42 dB (hluk), schopnost zpoždění zahrnutí až 24 hodin, podsvícení LED, dotykový ovládací panel, barevný displej TFT, senzor zátěže zařízení, zavírače dveří, ochranná deska před působením páry na pult;
  • ložný objem - 14 souprav;
  • velikosti - 815 * 598 * 573 mm;
  • motor - EcoSilence Drive;
  • jedinečné vlastnosti - Aqua-Sensor, Hygiene Plus, Intenzivní zóna, Poloviční zátěž, Vario Speed, Extra Drying;
  • Typ displeje - TFT s vysokým rozlišením;
  • přítomnost akustického signálu;
  • vnitřní vybavení - zásuvka Vario, krabice Vario Flex Pro, vodítka pro různé průměry nádobí, skříňky na kávu, držáky skla.

  Výhodně se rozlišuje samočisticí program, velmi nízká úroveň hlasitosti, extra sušení, automatické rozpoznávání prostředků pro praní a blokování od změny programového režimu během jeho provádění.

  Mezi nevýhody patří nedostatek schopnosti dokončit dekorativní rámy a technologie ochrany skleněných výrobků před poškozením, velkou hmotností a vysokými náklady.

  Série 4 SMV46MX00R

  Ve srovnání s předchozím zařízením lze tento model zakoupit o něco levněji - za 80 000 rublů.

  Přístroj patří do dřívější generace výroby - Serie 4. Výrobek je vhodný pro ty, kteří potřebují pečlivé mytí skla a dezinfekci nádobí

  .

  Klíčové vlastnosti:

  • třída spotřeby energie - A;
  • kvalita čištěnía sušení - třída A;
  • objem elektřiny a spotřeby vody - 1,01 kW /h a 9,5 l;
  • hmotnost - 35 kg;
  • režimy programu - předběžné opláchnutí, intenzivní, sklo, jedna hodina, auto, ekonomicky;
  • bezpečnost - Aqua Stop, pojistný ventil, dětský zádržný systém;
  • komfort - 44 dB (hluk), časovač programu od 1 do 24 hodin, snímač hladiny nákladu, zavírače dveří, ochranná deska před působením páry na pult, autosenzorický prací prostředek, kontrolka;
  • maximální kapacita - 14 souprav;
  • rozměry - 815 * 598 * 550 mm;
  • motor - tichý, střídač;
  • funkce - Aqua-Sensor, Hygiene Plus, Intenzivní zóna, Vario Speed;
  • typ displeje - digitální s elektronickým řídicím systémem;
  • přítomný akustický signál;
  • vnitřní kování - Vario zásuvka (Flex Pro), komplexní průvodce pro různé druhy nádobí, polička na malé šálky, západka na brýle, polička na drobné předměty.

  Mezi plusy patří přítomnost červeného kontrolního světla, které oznamuje konec procesu čištění nádob, talířů a stolních předmětů.

  Zařízení má časové ukazatele, jakož i snímače pro přítomnost nebo nepřítomnost solí a jiných detergentů pro stroje

  .

  Model poskytuje funkci pečlivého praní skla a jemného porcelánu.

  Nevýhody zaznamenané uživateli - absence dotykové obrazovky a tlačítek pro volbu požadovaného režimu.

  Série 4 SMV24AX00R

  Optimální kombinace kvality a hodnoty. Obchody mají výrobekje možné koupit za 35000 rublů, což je více než dvakrát levnější než předchozí model. Zařízení má nezbytný seznam možností a technologií, které jsou důležité pro kupujícího se středním příjmem.

  Technické vlastnosti výrobku:

  • energetická účinnost - třída A;
  • úroveň čištění a sušení - třída A;
  • spotřeba elektřiny a vody - 1,05 kW /h a 11,7 l;
  • hmotnost - 29 kg;
  • programy - předběžný oplach, hodinový, standardní, ekonomický;
  • bezpečnostní úroveň - Aqua Stop, kompletní systém ochrany před únikem, ochrana skla před vysokými teplotami;
  • komfort - 52 dB (hluk), automatický 3 v 1, snímač zatížení, ochranná deska před působením páry na desce, zavírače dveří;
  • přípustná úroveň zatížení - 12 souprav;
  • velikosti - 815 * 598 * 550 mm;
  • typ motoru - střídač;
  • funkce - Vario Speed, Dávkovací asistent, Servo Schloss;
  • typ displeje - digitální s LED indikací červené barvy;
  • přítomný akustický signál;
  • vnitřní vybavení - skříně Vario, komplikované vodítka pro pohodlné umístění desek, polička na malé šálky, pohyblivý koš.

  Lehký a levný model je vhodný pro ty, kteří preferují minimální počet funkcí v produktu za nízkou cenu.

  Výhody funkce předplachování po dobu 15 minut se odlišují pro osvěžení čisté misky nebo namáčení silně kontaminovaných

  .

  V porovnání s předchozími modely luxusního segmentu, pak pro mytí výrobkůTento spotřebič používá větší množství vody. Nedostatek uzavíracích zařízení na dveřích, kontrolka promítaná na podlahu, menší objem nakládání desek a příborů jsou hlavními nedostatky, které kupující zaznamenali.

  Série 2 SMV23AX00R

  Uvedený model se týká druhé generace technologií vyráběných firmou.

  Přístroj se vyznačuje menším objemem funkcí, ale má dobré vlastnosti pro použití elektřiny a vody, vysokou třídu praní a sušení kuchyňských potřeb

  .

  Náklady na zařízení je 25000-26000 rublů.

  Technická specifikace zařízení:

  • spotřebovaná energie - třída A;
  • třída čištění a sušení - A;
  • objemy využití zdrojů - 1,05 kW /h a 11,7 l;
  • hmotnost - 29 kg;
  • programy - rychlé, normální, ekonomické;
  • úroveň bezpečnosti - jednostupňový systém ochrany před únikem, technologie ochrany skla;
  • komfort - 52 dB (hluk), rozpoznávání detergentu 3 v 1, automatické určení objemu nákladu;
  • kapacita - 12 souprav;
  • velikosti - 815 * 598 * 550 mm;
  • typ motoru - střídač;
  • funkčnost - poloviční zatížení, pomoc při dávkování;
  • druh kontroly - elektronický;
  • přítomný akustický signál;
  • uvnitř zařízení - 2 police na šálky, krabička pro umístění desek, koš na stůl.

  Kombinace praktičnosti, nízkých cen, špičkového využívání zdrojů a mytí - to jsou výhody, které to zahrnujemodelu

  Pokud se podíváte na záporné strany, výrobek nemá technologii Aqua Stop, ochrannou desku proti působení páry na desku, zavírače dveří. S ohledem na cenový faktor je tento model vynikajícím řešením pro rodinu s nízkým rozpočtem.

  Videa o vložených modelech myček

  Zlepšit znalosti o práci myček nádobí BOSH pomůže videoklipům pořízeným uživateli a instrukcím výrobce.

  Návod k použití zařízení:

  Vlastnosti provozu zařízení, jejich funkčnost:

  Předložené hodnocení zařízení pro mytí skla, porcelánu, hlíny, kovových výrobků umožňuje kupujícímu podrobně znát stávající funkce a charakteristické rysy.

  Výhody a nevýhody zařízení pomohou určit, zda jsou pro každého jednotlivce přijatelné nebo kritické. Výběr závisí pouze na výhodách spotřebitele a jeho finančních možnostech.