Vrchol u prasat: příznaky a léčba, fotografické příznaky

Toto onemocnění se objeví nebezpečí nejen pro zvířata, ale také pro člověka. Navzdory tomu, že úmrtí? spíše výjimka z pravidla, ale nebezpečí, že toto je absolutně snížena. Erysipelatous patogeny vést k tomu, že lidé a zvířata později vyvinul řadu komplikací. To je problém s kardiovaskulární aktivitu, kloubů a morfologické změny v povaze vnitřních orgánů. Nicméně, pokud je čas, aby diagnózu a úspěšné léčbě, negativní dopad je výrazně snížena.

Obsah
 1. , anamnézu onemocnění
 2. Jaká je původcem nemoci?
 3. , erysipel prasat: symptomy
 4. Typické příznaky pro různé fáze
 5. , erysipel prasat: léčba
 6. Preventivní opatření
 7. , jak se používá masných výrobků
 8. Video. Erysipel u prasat, příznacích a léčbě, očkování

Historie onemocnění

Podle vědců, hrnek má bohatou a dlouhou historii, která sahá až do starověku. Ale pak hmotnost infekce vnímána jako zcela jinou infekci (např antraxu), která měla větší výskyt v tomto časovém období. Leffer byl průkopníkem hole, že její popis byl v roce 1885, nicméně, někteří vědci myslí ve společnosti prasete byl nalezen a izolován nový bacil a lék vyrobený na ochranu zvířat před onemocněním. A to se stalo několik let před Leffera.

Seznamte se s hrnek může být v každém koutě naší planety. Je to v naší zemi, aÚzemí. Tato choroba je schopna pokrýt velkou oblast a způsobit vážné škody na hospodářství prasat.

Co je to patogen?

Řešení zdroje infekce v přírodním prostředí není tak složité, jak se zdá. Může být infikována půda nebo zvíře zůstává po porážce. Přímým původcem je bakterie s úžasnou schopností rychle se přizpůsobit novému prostředí. Mikroorganismus začíná vyklíčovat v jakémkoliv živném médiu. Stojí za zmínku, že tyčinka zůstává nehybná a nevytváří spóry nebo kapsle. Je odolný vůči vnějším vlivům. Mikrobus může žít déle než měsíc v půdě, vodě nebo hnoji. Nicméně, zvládání bestiálních prasat může být prostředkem pro desinfekci a vysokou teplotu.

Onemocnění se vyznačuje sezónností, protože s nástupem teplého období se bakterie objevují na povrchu zemské vrstvy. V roli nosičů jsou nemocní zvířata, která podporují šíření mikrobů prostřednictvím fekálních hmot a moči.

Může se vyskytnout ohnisko, i když neexistuje infekce z externího zdroje. To je dáno tím, že v přítomnosti stresových situací v oblasti mandlí a střev u prasat existuje latentní povaha infekce. Šíření choroby bude záviset na úrovni rezistence zvířat. V průměru může celkový počet stád klesnout o 30%.

Vrchol u prasat: příznaky

Nemoc je zajímavá, protože může postihnout nejen jedno zvíře, ale několik jedinců se skupinousrážky Celé stádo může onemocnět, pokud byly zjištěny první známky infekce, dokonce i u jednoho prasete.

Vlastník musí provádět denní prohlídky kůže svého hospodářského zvířete. Na konci inkubační doby se na horních vrstvách epidermis mohou objevit první zčervenání a pak edémy. Kůže může jít vodnaté bubliny malé velikosti.

U nemocného prasete lze pozorovat podobnou symptomatologii se zánětlivými procesy lymfatických uzlin, které vznikají z lymfadenitidy nebo lymfangitidy. Zánětlivý proces je doprovázen zvýšením teploty. Při útocích může horečka stoupnout na 39 stupňů. Pak přichází řada příznaků bolesti v kloubech. Chováním zvířete je možné pochopit, že s ním něco není.

Selata ztrácejí fyzickou aktivitu, snaží se pohybovat méně, starají se, jsou nervózní. Vývoj vrcholů je doprovázen odmítnutím krmiva, a pokud teplota stoupne, prasata začnou hodně pít. Po 14 dnech je zvíře tenké, může se objevit anémie a může se objevit krátký dech. Při včasné léčbě symptomy vymizí za 14 - 21 dní. Všechna léčebná opatření se provádějí při jmenování veterináře.

Charakteristické příznaky pro různá stadia

Infekce má 4 formy:

 • blesky;
 • akutní;
 • podhlavník;
 • chronický.

První druh vrcholu je poměrně vzácný. Mezi příznaky patří prudký nárůst teploty, porušení srdeční činnosti. Tyto ukazatele vedou ke smrti zvířete po 12 hodinách.

Za druhépohled je běžnější. U prasat dochází k odmítnutí krmiva, poruchy v trávicím systému jsou charakterizovány zácpou nebo zvracením. S porušením srdce se vyvíjí plicní edém, cyanóza břicha, krku a hrudní kosti. Některá zvířata jsou pokryta růžovými skvrnami. V případě předčasné léčby je smrt do 4 dnů.

Třetí druh je nejběžnější. Příznak je následující:

 • kožní vyrážky podobné úlu;
 • teplota stoupá;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • zvíře oslabuje;
 • často pije.

Skvrny mohou mít podobu čtverců nebo kruhů, objevují se v oblasti hlavy, kmenu denně po infekci. Pokud na ně kliknete, stanou se bledými. Onemocnění trvá až 12 dnů, za dobrých okolností se prase zotaví za 48 hodin.

Čtvrtý druh je výsledkem probíhající nemoci. Je doprovázena nekrózou, endokarditidou, postiženy jsou vnitřní orgány. Většina kůže se stává červenou, hustou, pokrytou krustou nekrotického původu. Onemocnění může nastat více než jeden měsíc s odmítnutím tkáně, která začíná hnít. Osoby s chronickou formou pomalu rostou, vyvíjejí se a ve většině případů jdou na porážku.

Vrchol u prasat: léčba

Jak již bylo uvedeno výše, prostředky z píků nebylo možné nalézt dlouho. Vědci navrhli metodu očkování, která sloužila jako profylaktická opatření proti onemocnění, ale neměla odpovídající úroveň bezpečnosti, stejně jakoodpovědi na otázky, jak tuto nemoc překonat. Roční ztráty na komplexech vepřového masa byly skutečně obrovské, zvířata byla pod nožem posílána pouze proto, že nebylo možné je vyléčit. Obrovské množství peněz bylo vynaloženo na dezinfekční opatření, aniž by byly zohledněny ztráty způsobené ztrátami hospodářských zvířat.

Dnes vše nevypadá tak děsivě, a co je nejdůležitější, že nemoc byla identifikována na počátku. Moderní veterináři vyvinuli sérum, které při použití v bashi spolu s penicilinem ve velkém množství.

Antibiotikum bicylin-5 20 000 jednotek na kilogram hmotnosti se smísí se sérem proti píku a použije se takto:

 • Selata - Sysuny - 5-10 ml;
 • substráty do 50 kg - 30-50 ml;
 • prasata nad 50 kg - 50-75 ml

Roztok dvakrát denně sterilizuje injekční stříkačku do ucha zvířete.

Preventivní opatření

\ t

Nejběžnější způsob prevence? pravidelné očkování na podporu imunity. Nejlepší je použít kmen BP2, který pomáhá jak z klasického moru, tak z vrcholů, což činí vakcínu opravdu neocenitelnou.

První očkování se provádí od 40. dne života selat a poté přeočkování? po 2 týdnech. Je nezbytné imunizovat celé živobytí nejen na velkých farmách, ale také na soukromých dvorech. S přísným dodržováním všech termínů je možné zabránit infekčním ohniskám, které ovlivní celý okres.

Preventivní opatření proti vrcholům přispívají k tomu, že řadanemoc se občas snižuje. Tyčinky nemají žádnou odolnost vůči dezinfekci. To je snadno zničeno čerstvě vymačkané vápno, bělidlo, kreolin, soda a další chemikálie.

Při detekci špiček je nezbytné:

 • Ihned zakázat dovoz a vývoz zvířat z hospodářství.
 • Proveďte izolaci nemocných hospodářských zvířat. Proveďte teploměr každého jednotlivce, aby se zabránilo šíření infekce. Vakcína se jeví jako zdravá prasata a sledují možné změny stavu zvířat.
 • Pokud by nemocná zvířata měla přístup do jedné nebo druhé místnosti, měla by být prováděna dezinfekce všude tam, kde by mohly jít.
 • Zákaz přepravy zvířat, jakož i produktů, odstraní veterinární lékař poté, co se poslední zvíře zotaví a bude trvat dva až čtyři týdny. Je prováděn záznam o počtu hospodářských zvířat a je stanoven dohled nad očkováním zdravých prasat. Zkontrolujte, jak se provádí dezinfekce prostor, inventář, chodníky.

  Jak se používají masné výrobky

  \ t

  Zvířata mohou být použita pro maso pouze po odstranění karantény. Konzumace masných výrobků od pacientů, kteří trpěli vrcholem a podezření, že trpí onemocněním prasat, může být po důkladném pití a absolvování studie o přítomnosti salmonely.

  Masné výrobky jsou vhodné pro potraviny v bashi pouze po odejmutí léčivých přípravků z těla nemocné osoby.

  Vzhledem k tomu, že perly jsou přenášeny na člověka, je nutné při porážce dodržovat hygienická pravidlaa zpracování kostry. Poškozená kůže zvyšuje pravděpodobnost infekce. Masné výrobky z nefunkčních zvířat musí podléhat povinnému tepelnému ošetření. Všechny tyto metody umožňují zamezit infekci nebezpečných onemocnění.

  Video. Vrchol u prasat: příznaky a léčba, očkování