Vrtání založené základy s vlastními rukama

Nadace, která používá vrtací piloty k přenosu celé zátěže budovy na zem, se nazývá základ vrtání. Doporučuje se, aby tento typ základu byl postaven v oblastech, kde je nestlačitelná vrstva půdy tak hluboká, že konstrukce jiných typů základů je prostě nemožná.

Nosný základ s rozvaděči

To je případ, kdy se staví domy na slabých půdách, v bažinatém terénu nebo v rašelinných půdách. Při montáži rámových a lehkých dřevěných domů, domů na strmém svahu, je použití vrtného základu nejracionálnější a je ideálním řešením.

Obsah
  1. Vrtání studní s litím vrtných základů
  2. Pilotování pilot je možné jak s bedněním, tak bez bednění
  3. Jak posílit základ vrtáku rosvercake

Vrtání studní při lití základů vrtání

Za začátkem vztyčení vrtacího základu vlastními rukama by mělo následovat důkladné označení umístění pilot.

Studny pod hromadou lze vyrobit pomocí speciálního vybavení, ale můžete použít ruční vrtačku. Průměr jamek se pohybuje od 15 do 45 sm.

V poslední době se rozšířila rozšířená metoda vrtání vrtů pomocí technologie TISE.

Studny pod hromadou fotografií

Pomocí základového vrtáku TISE-F je hlavní rozdíl oproti ostatním vrtačkám přítomnost pluhu, který činí expanzi pod ní.pillow pilulka dole.

Únosnost piloty s tímto prodloužením se mnohonásobně zvyšuje. Tato expanze navíc zabraňuje vytlačování pilot při zmrazování půdy.

Vrt je vyvrtán o průměru 20 cm do hloubky pod hladinou zamrznutí půdy na místě a na dně je průměr rozšířen na 40 cm, minimální hloubka vrtů je 2 metry.

Často v rozích budovy jsou studny vykopány do hloubky pod bodem mrazu a pak mezi nimi vyvrtají studny.

Stropování pilot je možné jak pomocí bednění, tak bez něj

.

Když je vrtný základ položen v relativně husté zemině, je možné betonovou směs nalít přímo do studny. Paluba v podobě dřevěné bedny o rozměrech 60x60x60 cm je umístěna pouze proto, aby pokračovala ve výrobě hlavičky palet.

Dřevěné obložení

\ t

V přítomnosti volné půdy se vyžaduje bednění. Materiálem pro bednění může být trubka vyrobená ze střešního materiálu, upevněná sponami z papíru, šňůrami, azbestovou trubkou. V sypké půdě se malty betonového roztoku vyrábí pouze v případě, že je ve studni instalováno bednění.

Často přichází takto:

  • azbestová trubka se umístí do studny;
  • naplnit kapalným betonem;
  • , pak opatrně zvedněte potrubí asi 30 cm. Směs betonu vyplní uvolněný prostor a na dně hromady další podpěru z betonu.

Tato metoda je relevantní, pokud byla použita technologie TISE.

Jak posílit vrtnou základnus rozetami

Jakákoli hromada základu vrtání pracuje jak na stlačení, tak na mezeře. Samozřejmě, že zatížení z domu je komprese. Když jsou piloty položeny v hloubce pod bodem mrazu půdy, vydrží toto zatížení.

Nicméně objemná půda (která je obvykle položena sloupovitým základem), pracuje na mezeře hromady. Aby pilot vydržel takové zatížení (pro mezeru), je nutné použít svislou výztuž základu.

Zesílení základu vrtáku vlastníma rukama

Pro vyztužení použijte žebrované ventily o průměru 10-12 mm, které jsou upevněny na několika kusech (počet závisí na průměru vrtu) s hladkou tyčí přes každý metr. Průměr tyče je 6-8 mm a délka 5-8 cm.

Získá se poměrně tuhá kovová struktura, která je při vylévání do vrtu ponořena.

Pokud návrh stanoví protipovodňovou mřížku, měly by být konce armatur z horní části hromady uvolněny. To umožňuje pevně "vázané" na sloupy základových krokví.

Vrtací základna s rozetou může být postavena samostatně nebo ve fázích. Dnes zaplnímme jedno sousto, zítra zvládneme další ...

Je žádoucí naplnit páskovou základnu všemi jejími prvky najednou, což vyžaduje velké množství betonu, a aby se naplnily utopenými zákopy, potřebují pomocníci.

PS A pro dezert doporučuji sledovat video: Výstavba nadace na technologii TICE