Výběr dobrého a kvalitního šroubováku pro práci

Obsah:

 • Výběr podle charakteristik
 • Charakteristika
  • Bateriová baterie
  • Frekvence otáčení
  • \ t
  • Výrobci
  • \ t

   Tento článek vám má pomoci při obtížném výběru vhodného šroubováku pro stavební práce na základě přidaných doporučení odborníků.

   Není divu, že pokaždé, když opravujeme, ať už malé nebo kapitálové, každý z nás nějak přemýšlel, jak si vybrat dobrý nástroj pro opravu? Jen nepostradatelným nástrojem, bez kterého se nedá dělat téměř v žádné situaci, je šroubovák.

   Chcete upevnit plátno ze sádrokartonu, vyzvednout něco z nábytku, zavěsit skříňku nebo polici - nebudete dělat bez šroubů a podle toho i šroubovák. Samozřejmě můžete ještěpoužít šroubováka otřete kukuřici, ale proč ji potřebujete?

   Pojďme se tedy zamyslet nad tím, který si vybrat šroubovák, jaké vlastnosti a jaký výrobce?

   Obsah
  1. Výběr podle charakteristik
  2. Charakteristika
  3. Bateriová baterie
  4. Frekvence rotace
  5. Výrobci

  Výběr podle charakteristik

  \ t

  Mnozí výrobci na trhu s nástroji říkají, že jejich nástroj je nejlepší, vzájemně si konkurují, a není moudré, aby obvyklé oči kupujících rostly. Jak správně zvolit šroubovák podle jeho vlastností?

  Především záleží na vás, zda se rozhodnete, proč potřebujete bateriový šroubovák pro váš domov, který plánujebudete s ním pracovat? Pokud budete hlavně používat doma, například něco opravit, pověsit fotografii do rámu na zdi, opravit zámek dveří, sbírat zakoupený nábytek, atd., Pak se nemusíte starat o vlastnosti nástroje a vybrat si drahé značky. Pokud však budete pracovat s datovým nástrojem, používáte více profesionálních funkcí (vrtací šroubovák, kov, stěny atd.), Stojí za to věnovat zvláštní pozornost jeho vlastnostem a technickým parametrům, což samozřejmě ovlivní cenu nástroje.

  Charakteristika

  Při nákupuakumulátorového šroubovákupro domácnost věnujte zvýšenou pozornost typu akumulátoru, který obsahuje tři typy: lithium-iontové, nikl-kadmiové a kov-hybridní. Uspořádal jsem je tak, aby se zkrátil čas nabíjení a stupeň jejich spolehlivosti. To je podle mého názoru v tomto ohledu spolehlivé lithium-iontové. Je však třeba mít na paměti, že spolehlivost musí být zaplacena, a proto jsou jejich ceny řádově vyšší. Proto vám doporučuji, abyste se nestyděli za nákup a zeptejte se prodávajícího na typ baterie v konkrétním šroubováku, nebo si pečlivě přečtěte návod k použití. To vám ušetří peníze a nervy.

  Bateriová baterie

  Neméně důležitý je výkon baterie ve šroubováku, který se pohybuje od 9,6 do 24 voltů. Nízká síla baterie šroubováku vám může dát spoustu problémů, protože takový šroubovák pouze odůvodňuje jeho jméno a nic víc. Ale pokud má baterie více energie, otočte jišrouby na poměrně problematických plochách a místech - pro něj to není problém. Ale to je také na úkor hmotnosti samotného šroubováku, stejně jako váží, že bude s takovou baterií těžší, což je také mínus při práci.

  Frekvence rotace

  \ t

  Podívejme se dále. Frekvence rotace a točivého momentu - jedna z nejdůležitějších vlastností při výběru a nákupu šroubováku. Pro něco točit dost 400-600 otáček za minutu, ale pro více profesionální práci bude vyžadovat velkou frekvenci rotace - od 1000 do 1500 ot /min. Nm Pokud hledáte monstrum pro vrtání zdí, pak by měla být volba na šroubováku s točivým momentem 30-40 Nm. I když maximální hodnota tohoto parametru může dosáhnout hodnoty 130 Nm, ale je to již příliš mnoho.

  Výrobní podniky

  \ t

  Pokud jde o výrobce tohoto typu nástroje, nedoporučuji vám, abyste si zakoupili nástroj výrobce Hummer založený na osobní zkušenosti. Byl to tento šroubovák, který jsem si koupil před 2 lety a mám s ním řadu problémů. Po šesti měsících používání se rozpadl mechanismus zácpy. Plné nabití baterie (do 3 hodin) stačí pouze na hodinu práce, i když v rozšířeném režimu. To nestačí. A teď to bude účtovat častěji a častěji. Nestojí za snahu o lacinost, jak jsem to dělal. Stál ho v té době asi 2 tisíce rublů. S dnešními znalostmi a zkušenostmi bych si vybral šroubovák od japonského výrobce Hitachi, nebo německé firmy Bosh (doufám, že se o jeho zásluhách nezmiňuje). Více či víceméně slušný šroubovák nyní stojí nejméně 3 tisíce.

  Nepoužívám profesionální nástroj, ale známý, který se dlouhodobě zabývá obnovou budov, chválil šroubovák Dewalt. Cena je příliš plyšový, od 9 tisíc rublů a výše.

  Ale obecně, zde je moje rada: zvolit si šroubovák sám, tak, jak je řečeno v ruce, sedíte. Hodně záleží na pohodlí při práci. Nepohodlný nástroj a bratři nechtějí.

  Hodně štěstí při nakupování!