Výběr materiálu a technologie pro izolaci lodžie zevnitř

Obsah
 1. Proč tepelná izolace potřebuje uvnitř areálu
 2. Správné uspořádání vnitřní tepelné ochrany prvků lodžie
 3. Naše zkušenosti s izolací lodžie uvnitř
 4. Izolace a hydroizolace lodžie
 5. Finoplex pro izolaci
 6. Vytápění lodžie
 7. Osvětlení na lodžii

Co je potřeba pro tepelnou izolaci uvnitř areálu

Lodžie po oteplování se může stát malou plnou místností

Účinného oteplování lodžie lze dosáhnout pouze v rámci integrovaného přístupu. I když se rozhodnete zateplit svou lodžii, vložte teplá plastová nebo dřevěná okna, která mají držet tzv. "Teplé zasklení" (na rozdíl od hliníku "studené"), budete muset, jak víte, zahřát a místnost sama. Chcete-li být teplý a levný, je nutné pochopit, jaké materiály jsou pro to nejlepší.

Pokud jste se rozhodli pro práci na oteplování, potřebujete:

Budete potřebovat

 • dřevěné hoblované dřevo 50x50 cm;
 • šrouby a hmoždinky;
 • vrtáky;
 • hliník;
 • montážní pěna;
 • vytlačovací pěnový polystyren "Pinolex";
 • termoizolační materiál "Penofol";
 • sádrokartonové desky;
 • dřevorubec;
 • úroveň budovy;
 • lepicí páska z hliníku;
 • topné zařízení (topení ventilátoru)

Správné uspořádání vnitřní tepelné ochrany prvků lodžie

Protak, že na vaší lodžii jste opravdu tak teplý, že byste mohli použít tuto další místnost a v zimě, musíte vybavit systém tepelné ochrany. V první řadě dbejte na to, aby byly tyto prvky lodžie maximálně izolovány jako stěny, stropy a podlahy. Někdo může zařídit další možnost - částečnou izolaci, pokud není pokryta tepelnou izolací, například stropem. Záleží více na vašem klimatu.

Lodžii lze úspěšně kombinovat například z obývacího pokoje

.

Pokud však chcete, například, v podmínkách Moskvy, dostat z vaší lodžie malou plnou místnost, bez obav ze zmrazení během spánku, je stále nejlepší provést dokonalé oteplování, teprve pak s minimálními náklady na vytápění (v zimě je to stále ještě bude nutné se zde cítit pohodlně a nemrznout ani v divokém chladu.

Naše zkušenosti s izolací lodžie uvnitř

Takže můžete kombinovat lodžii s ložnicí

Jako příklad můžeme uvést naše zkušenosti s izolací lodžie ve třípokojovém bytě. Dům panel. Prvním krokem byla výměna jednoduchých posuvných oken za okna s dvojitým zasklením. Stala se znatelně teplejší. Pak se začali přímo zahřívat. Obě stěny (pokoje a kuchyně) samy o sobě jsou teplé, nemrznou - neohřely se, pouze omítky s tloušťkou pěny 10 mm, pod oknem a na kusu uliční stěny lepené také 50 mm EPPS, a nahoře všechny stejné penofol, jako na stropě a na podlaze. Poté dokončili zpracování PVC plastu -panely Na stropě, bílý lesk 370 mm, na stěnách jsou více tenké (250 mm) panely lepené - s tepelným potiskem. Ukázalo se to velmi esteticky. Vložili parapety, okna instalovali obvyklé žaluzie (v Leroy Merlin koupil), na podlaze laminátové podlahy. Výsledek je vynikající. V zimě neuzavíráme dveře na balkon. V noci, za chladného počasí, necháváme okna na lodžii v režimu větrání. Pokud by něco takového bylo provedeno nejbližšími sousedy zespodu a shora, které ještě nejsou zateplené lodžie, bylo by to ještě teplejší.
Závěr je tedy jeden - začít s okny. A pak na programu.

Izolace a hydroizolace lodžie

\ t

Na rozdíl od stěn a stropu, kde je možné nalepit tepelně izolační materiál jako pěna, s podlahou vpravo komplikovanější, zde prostě nedochází k lepení izolace. Skutečnost, že ohřívače, i když dostatečně silné, aby na nich chodili, je nepravděpodobné, že by za to stála. Jsou možná i jiná nechtěná mechanická namáhání. Stručně řečeno, pro nejlepší kvalitu, musíte udělat speciální rám na podlaze, nějaký druh stavby na betonové podlaze lodžie. Dřevěnou podlahu zhotovujeme na polenech, mezi nimi položíme topení. Musíme přemýšlet o hydroizolaci podlahy. V opačném případě bude vlhkost nějak spadat pod podlahu. Promočený ohřívač ztrácí své izolační vlastnosti a forma se může rozdělit.

Hydroizolace podlahy je nutná nejen mezi dřevěnou podlahou a izolací, ale také mezi izolací a nosnou deskou a stěnami, protože na této straně může také padat vlhkost. Absorbuje se také beton a cihlavlhkost, a od nich spadne do ohřívače. Tomu je třeba se vyhnout.

Ohřívač bude vyhovovat obecně buď: pěna, pinolex, minerální vlna. Když používáte poměrně měkký ohřívač, často laguny na podlaze.

Desky mezi izolačními deskami, stěnami a zpožděními budou muset být vyplněny tepelně izolačními šindely a řádně uzavřeny, aby se zabránilo vzniku takzvaných „mostů chladu“.

Mezi zpožděním pokládky topení. Z vrcholu dejte desku nebo jiný materiál, pokud je to touha. Při pohledu na to, jak se rozhodnete izolovat. V porovnání s původní hodnotou podlahy bude trochu zvýšena. Nemůžeš tady nic dělat. Izolace na balkóně a balkonu - oboustranné hole. Vytváříme prostor, ale je nutné ho někde ztratit.
Navrhuji, abyste se seznámili s vysoce kvalitním video materiálem, který detailně vypráví, jak na zahřáté lodžii můžete vytvořit skutečnou teplou podlahu, jejíž přítomnost může vyřešit všechny naše problémy s ohřevem této malé místnosti.

Finoplex pro izolaci

Finoplex - jeden z nejpopulárnějších tepelně izolačních materiálů, navzdory své komparativní mládeži. Výroba špačků byla založena několika významnými světovými společnostmi. A není náhoda, že se o ní říká jako o pokročilém vývoji v oblasti ohřívačů, který je ideální pro úsporu tepla, má spíše nízkou tepelnou vodivost. Mezi další vlastnosti, jako je mírná absorpce vody, vysoká pevnost, chemická inertnost a řada dalších dobrých vlastnostíVlastnosti Všechny výhody izolantu lze studovat v samostatném článku, je jich spousta. Tak či onak, ale odborníci se domnívají, že je lepší zahřát lodžii než obyčejnou pěnu.

Primplex - extrudovaná polystyrenová pěna

Primaplex (Primaplex) v deskách je považován za profesionální izolační materiál ve stavebnictví, je určen především pro obytné, komerční a průmyslové stavby. Primaplex se používá při budování energeticky úsporných a vodotěsných budov. Pěnový polystyren, včetně primaplexu, lze nyní říci, že se stal nepostradatelným materiálem pro zahřívání podzemních částí jakékoliv struktury: týká se základů, stěn sklepů, suterénních podlah, to znamená, že se aktivně používá tam, kde se nevejdou jiné typy izolačních materiálů, například , kvůli vysoké vlhkosti a přímému kontaktu s vodou. S velkou úlevou platí ve stavebnictví záležitost primpleks pro instalaci izolace střechy, fasády, podlahy. V průmyslové a komerční výstavbě je tento materiál účinný pro tepelnou izolaci různých hangárů, chladicích jednotek. Primaplex se vyznačuje především vysokou tepelně izolačními vlastnostmi a vyznačuje se jinými, ne méně atraktivními vlastnostmi. Ano, má dobrou zvukovou izolaci a má také vynikající výkon pro izolaci proti vodě a vibracím. Musíme přiznat, že se jedná o velmi dobrý soubor, který vysvětluje stále rozšířenější aplikaci primeplexu ve stavebnictví.

Vytápění lodžie

Pokud jstepřijali veškerá opatření k izolaci své lodžie, pak byste měli jít dál a přemýšlet o jejím vytápění. V opačném případě to není v tomto ohledu nijak zvlášť smysluplné, protože pokud nemáte uvnitř lodžii teplo, pak budete mít s tepelně izolačním systémem nic na paměti. Výše uvedená teplá podlaha je výbornou příležitostí pro další zařízení, jako jsou balkony a lodžie. Ale ne všichni se nechtějí pokazit.

Samozřejmě, na prosklené a zahřáté lodžii, a tak tam nebude žádný vítr a zima, a v nejtěžších mrazech stupňů 10-15 na lodžii bude ještě teplejší než na ulici. Ale pokud máte v úmyslu spát tam, což je také docela možné, v tomto případě, starat se o vytápění místnosti. Pokud je termoska prázdná, není to tak, protože neuchovává žádné teplo uvnitř sebe. Aby termoska udržovala teplo, je nutné ji naplnit horkou vodou. A zde je nutné naplnit teplý vzduch malou místností a účinně ho udržet uvnitř s účinnou izolací.

Tepelná lodžie je přeměněna na kompletní bytový prostor a může být úspěšně kombinována i s dětským pokojem

Jak zajistit tok tepla na izolovanou lodžii? Existují různé způsoby. Většinou se používá elektrické vytápění podlah a stěn. V posledních letech se stalo populárním infračervené vytápění. Voda však neztrácí svou polohu a je také aktivně využívána. vody V podstatě, který si vyberete pro vytápění na své lodžii, není to tak důležité, co je nejdůležitější,To bylo. A budete trávit energii alespoň pokud se chcete zahřát. Takže všechno je propojené.

Osvětlení na lodžii

Osvětlení na lodžii v případě jejího oteplování bude také zapotřebí, protože nyní máte další plně samostatný obytný prostor. Přiveďte osvětlení na lodžii včas, ne když jsou všechny stěny a podlahy šity. Vytáhněte dráty mezi regály vašeho rámu a všechny kontakty dobře izolujte. Pokud nemáte zkušenosti s elektrikářskými pracemi, je lepší je poučit specialistovi.