Výběr sprchové kabiny

Volba sprchového koutu- dnes je tento úkol velmi často řešen jak pro profesionály v oblasti sanitárních prací, tak pro běžné lidi, kteří s těmito lidmi nejsou příliš obeznámeni. Vychystávání správné kabiny není tak snadné, protože je jich spousta na instalatérském trhu. Tento úkol je často komplikován tím, že cena kabiny nekoreluje vždy s kvalitou.

Výrobci nabízejí sprchu nebo zcela uzavřený prostor (např. Uzavřené kabiny) nebo pouze částečně kryté posuvné dveře (v otevřených kabinách). Specifičnost uzavřených kabin spočívá v tom, že mohou být vybaveny pro užitečné a příjemné hydromasážní ošetření. Otevřené kabiny lze postavit i mezi dvěma stěnami.

Některé kabiny poskytují vodu ze sprchy přímo na podlaze. Voda z kabiny může také spadnout do speciální přihrádky, ale teprve potom do kanalizace, což je nepochybně spolehlivější a pohodlnější. Kabiny s paletou jsou u nás mnohem populárnější.

Výběr sprchové vaničky s paletoumusí být z bezpečnostních důvodů prováděn velmi pečlivě. Neměla by být kluzká a silná, je dobré odvádět vodu. Důležité i jeho velikost, protože kabina by měla být prostorná. Ale zatímco v koupelně po instalaci kabiny by mělo zůstat místo pro stěhování a nábytek.

Vyberte kupce palet, které mohou být čtyři typy, které jsou dnes relevantní. První je vyrobena z umělého mramoru.

Další typ je smaltovaný, dostatečně silný. Jejich nevýhodou je značný hluk z licí vody. Jejichkvalita závisí na kvalitě smaltu.

Další možností je odolná paleta faience. V keramických paletách je však patrná nevýhoda - jsou to jejich křehkost.

Mnozí kupující se rádi dotknou akrylových palet. Vzhledem k vlastnostem materiálu jsou však takové palety objemné a vyžadují dodatečné zesílení zespodu. Obvykle je taková funkce prováděna hliníkovým rámem na nohách, který lze výškově nastavit.

Jiný typ palety prakticky zanikl do minulosti - je to litina, pokrytá smaltem.

Kostra, která působí jako omezovač kabiny, je obvykle hliník. Kupující si mohou zakoupit různé kabiny pro vodní procedury: s bílými, barevnými jatečně upravenými těly nebo s chromovanými těly. Při výběru kabiny je třeba přemýšlet o materiálu dveří.

Levné dveře vyrobené z polystyrenu (stejného plastu) mohou být v důsledku rozvodu po určitou dobu nereprezentativní. Čím lepší jsou odolné dveře z vypáleného skla (vzorované, homogenní, hladké nebo matné, s drsností). Jsou velmi odolné, nejsou zablácené, snadno se omyjí.

Dveře kabiny se mohou sklouznout, ale mohou se rozpustit. Kývavé dveře s jedním nebo dvěma žaluziemi mají smysl získat majitele prostorných koupelen. Posuvné konektory jsou spojeny pomocí magnetické pásky a pohybují se na válcích. Nejodolnější rám tvoří čtyři a šest dveří. Dva, stejně jako tři-skládací, vám umožní ušetřit místo uvnitř kabiny. Tam jsou bezrámové posuvné dveře - vytvořili jeSpolečnost Huppe. Poprvé přinesla na trh dveře s posuvnými dveřmi.

Co představuje ideální sprchový kout? Za prvé, stěny jsou vyrobeny z odolného tvrzeného skla o tloušťce 6 mm, dveře se pohybují tiše a bez námahy, profily jsou pevné a odolávají značné hmotnosti. Bezpečnost kabiny je také dána kvalitou zpracování detailů - hrany by neměly být ostré. Za druhé, prostě se o ni starat. Tato kabina se snadno čistí. K tomu by mělo mít méně míst, kde nečistoty spadají - rohy, otvory a drážky. Kromě toho nejsou detaily nejlepších kabin okysličovány. S řadou cen v kabině je důležité mít na paměti, že vysoce kvalitní produkty nemohou být levné.

Volba sprchové kabinymusí být provedena s ohledem na její budoucí umístění v koupelně. Tento článek obsahuje obrázky a fotografie, které vám pomohou vybrat a umístit kabinu. Optimální a bezpečnou instalaci takového komplexního zařízení však v každém případě mohou provádět pouze odborníci.