Vyberte si květinové vázy - fotografie a nápady na design

Pouliční vázy s květinami pomáhají pěstitelům pěstovat nejvznešenější druhy rostlin v lokalitě, vybírají pro každé jedinečné složení půdy a také je přenášejí v dešti a zimě na chráněném místě. Také s pomocí kontejnerů mohou být rostliny zdobené schody, zahradní cesty, terasy, terasy - kde v zásadě není půda. I když nekultivujete cenné odrůdy a nikde ve vašem dvoře nejsou žádné dlaždice, kvetoucí kompozice ve vázách přidají zahradu neobvyklých a nádherných, umístí na vaše přání jasné akcenty na správných místech pozemku. Pojďme se podívat na základní kritéria, která vám pomohou vybrat si velmi hrnec, který je nejvhodnější pro vaši oblast, a spolu s květinami vysazených tam bude cenná dekorace.

Obsah
 1. Obsah
 2. Velikost vázy s květinami
 3. Vyberte barvu zahradních váz
 4. Materiály pro hrnce
 5. Hliněné vázy
 6. Kamenné vázy
 7. Květináče na květiny
 8. \ t
 9. Kovové vázy
 10. Plastové vázy
 11. Květináče vlastníma rukama
 12. Umístění vázy

Obsah

 • Velikost vázy s květinami
 • Vyberte barvu zahradních váz
 • Materiály pro hrnce
 • \ t
 • Květináče vlastníma rukama
 • Umístění vázy

Velikost vázy s květinami

Při výběru květináčku musíte pochopit, že jeho velikost by měla odpovídat velikosti pozemku. SkvěléKontejner v malé oblasti bude vypadat těžkopádně, dominantně a dotěrně, což ho zbavuje všech druhů útulnosti a proporcionality. Naopak malý hrnec se ztratí a stane se nenápadným na dlouhé uličce. Váza s vhodnými velikostmi však vyrovná prostor a dodá mu harmonický vzhled.

Originální květinové vázy

\ t

Vyberte barvu zahradních váz

Vzhledem k různorodosti barev nestojí za přílišnou variabilitu a pestrost barev, protože hlavním úkolem květinových váz je zdůraznit rafinovanost a krásu vysázených rostlin. Rám by neměl být jasnější obraz! To je důvod, proč nejvýhodnější produkty v krajinářském designu jsou bílé, béžové, terakotové, krémové a hnědé barvy, stejně jako všechny pastelové, jemné odstíny.

Vázy na květiny

\ t

Materiály pro hrnce

\ t

Pouliční hrnce mohou být vyrobeny z přírodních materiálů (kámen, jíl, porcelán, kov) a umělé (plastové, betonové). Každý z nich má své výhody i nevýhody. Uvažujme o vlastnostech váz z různých materiálů.

Hliněné vázy

Výhodou jílu je jeho vysoká plasticita, která umožňuje vytvářet vázy různých tvarů a textur. Další důležitou vlastností terakoty je vysoká pórovitost, která vede k nasycení země ve váze kyslíkem zvenčí, a tudíž ke zlepšení vývoje kořenového systému rostliny.

Tato vlastnost však přispívárychle vyschnout půdu, takže hliněné nádoby by neměly být umístěny na otevřeném slunci. Výjimka je vyrobena z výrobků potažených dekorativní glazurou - v tomto případě poréznost povrchu klesá, země se před časem nevysychá, ale kořeny nedostávají další kyslík.

Květináče z hlíny

\ t

Kamenné vázy

Jedná se o vázu pro kategorii umělých, elegantních výrobků, které vyžadují ruce zkušeného čaroděje, takže je to poměrně drahé potěšení. Nejčastěji jsou monumentální a jsou vyvýšeni na obrubnících nebo pilířích, což dále zdůrazňuje jejich majestátnost a vysoké náklady. Mezi výhody těchto váz patří mimořádná trvanlivost, schopnost udržet vodu v půdě a dekorativní, která se občas zvýší, pokud je vyřezána na povrchu kamene s texturou.

Klasika žánru - vázy žuly

Květináče pro květiny

\ t

Vlastní téměř všechny výhody kamenných váz, protože v podstatě beton - to je kámen, vytvořený pouze uměle. Květináče na beton jsou však levnější, a proto rozšířenější. Tento materiál neumožňuje rychle vyschnout půdu, což oceníte zejména v horkých letních podmínkách a také dokonale udržuje teplotu, takže se během dne neohřívá a není chlazena chladnými nocemi. Nevýhodou váz z přírodního a umělého kamene lze říci jejich váhu, neumožňuje měnit scenérii v zahradě a přenášet je z místa na místo.

Betonové květináče jsou nejčastěji používanou uliční verzí

Kovové vázy

Pro výrobu někdy používaných váz a kovů. Například to může být těžké litinové nádoby nebo prolamované kované mosazné vázy. Pro stránky v moderním stylu nabízejí krajináři možnost nákupu kapacit odlišných geometrických tvarů zinku a oceli. Vázy jsou obvykle natřeny, aby se zabránilo korozi.

Pěstování rostlin v takových vázách, je třeba mít na paměti, že kov je schopen silného ohřevu, takže půda se rychle zahřívá a suší na slunci. Proto, pokud včas ne zasadí rostlinu v takové nádobě, pak kořeny mohou být snadno spáleny.

Sofistikované kovové vázy

Květináče plastové pro květiny

\ t

Hlavní výhody plastových váz - malá hmotnost a přijatelná cena. Kromě toho se výrobci naučili používat plasty k imitaci přírodních materiálů, jako je kámen, hlína, tak na dálku můžete okamžitě a nechápou, co dělal "dům pro květiny." Velkou výhodou je schopnost udržet vlhkost v půdě a zabránit jejímu rychlému sušení, takže instalací na své vázy pro plastové barvy se nemusíte bát ani pro rostliny, které milují vlhkost.

Květinové květináče pro květiny

\ t

Květináče vlastníma rukama

Původní vázy nemusí nutně kupovat, je možné je postavit vlastními rukama pomocí improvizovaných materiálů. Například zajímavé kontejnery pocházejí z dřevěných sudů, krabic, vozíků a trakařů. Strom udržuje vlhkost dokonale, takže je to nejlepší volbapro květiny milující vodu. Hlavní věc, nezapomeňte pokrýt povrch takového umělého výrobku sádrokartonové desky nebo laku, takže vzhled neztratil své dekorativní po několika deštích.

Víza používaná jako váza

Velmi často se jako váza používají automobilové pneumatiky, které vyčnívají zevnitř a natírají barvy, což vytváří monochromatický povrch nebo dekorativní vzor.

Dokonce i pravidelný pařez na vašich stránkách může sloužit jako nádherný materiál pro vázu. Za tímto účelem na povrchu pařezu vyvrtejte spoustu otvorů a pak pomocí dláta odstraňte vnitřní část dřeva. Nyní v přijaté nádobě můžete zaplnit rostliny a rostliny.

Samonosná nádoba ze starých pařezů

Vázy pro květiny vyrobené z plastových lahví

\ t

Samonosné květinové vázy lze vyrobit i z plastových lahví. Není nic jednoduššího - stačí odříznout špičku a ve spodní části vytvořit otvory pro odtok vody. Pak zbývá popřít starou láhev. A tady může být spousta možností! Někteří jen malovat takové hrnce, jiní jdou dál a zdobí je plastovými květy a motýly, nebo vůbec, majíc připoutané uši a oči, vztyčí legrační základnu.

Umístění vázy

Pouliční hrnce by měly být patrné, ale neměly by být v centru pozornosti. Nejlepší je uspořádat je podél okrajů kolejí, uliček, schodů, verandy. Pokud umyvadlo doplní aranžování květin v otevřeném terénu, pakje účelné dát ji do středu záhonu.

Umístění květináčů na pozemku

Při výběru pouličních vázy nezapomeňte, že se nejedná o obyčejnou výzdobu nebo nutnost, ale o velkolepé rozinky, které mohou poskytnout stylistickou úplnost a individualitu.

Viz články pro podobná témata:

 • Původní nápady pro zahradu a letní sídlo - v zahradní zahradě posíláme fantazii
 • Zahradní postavy vlastníma rukama - příklad výroby
 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr zahradního osvětlení
 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Dekorativní design a design studny v letní rezidenci
 • Zdobení zahrady pomocí ručně vyrobených materiálů