Vyberte si materiály pro koupelnu

Moderní úprava koupelny

Technický pokrok není zaveden, stavebnictví ve svém vývoji rovněž nezůstává pozadu. Každý rok jsou zde všechny nové typy stavebních a dokončovacích materiálů, které umožňují nejen usnadnit práci stavitelů, ale také dosáhnout nejlepší kvality a designu v dekorech prostor.
V našem článku si povíme: jaké materiály koupelnového zpracování jsou nejoblíbenější, ve kterých prostorech je lépe používat a jaké nové položky v této oblasti se v poslední době objevily.

Obsah
 1. Co je nutné pro kravatu
 2. Základní nátěry
 3. Vyrovnávací vrstva
 4. Ozdobné ošetření stěny
 5. Keramická deska
 6. Lepidlo na obklady
 7. Šití stehu
 8. Stěny natřené
 9. \ t
 10. Ostatní materiály
 11. Plasty
 12. Nástěnné linoleum
 13. Vazba stěn

Co potřebujete pro kravatu

Téměř všechny druhy zpracování, kromě plastového opláštění a zavěšených stropů, vyžadují, aby byl povrch pečlivě vyrovnán. V tomto je klíčem ke kvalitě další práce na výzdobě prostor.
A první věc, kterou budete potřebovat po vyčištění povrchů, tento základní nátěr, nebo jak se nazývá - "konkrétní kontakt".

Základní nátěry

Bez toho není možné provést kvalitativní potěrový povrch.Půda zajišťuje spojení základového povrchu s naneseným povlakem.
Pokud jste najali pracovníky k opravě, ujistěte se, že každá vrstva povrchu je ošetřena základním nátěrem.V opačném případě to nebude trvat rok, protože omítka začne klesat, malovat - odlupovat, a tapety viset ven.
A to platí nejen pro koupelny, ale i pro jiné místnosti:

 • Složení půdních směsí zahrnuje pryskyřice, živice, oleje, složky lepidla, jakož i látky, které urychlují sušení. Z jakých povrchů jsou určeny, závisí jejich základ a složení.
 • První nátěry na minerálním základě jsou vhodné pro zpracování různých druhů betonu a cihel. Hlavním článkem těchto skladů je cement.

Základní nátěry na stěny a stropy

\ t
  Obzvláště oblíbené byly ve vodě rozpustné směsi půd na bázi akrylových kopolymerů. Takový první nátěr lze nazvat univerzálním.
  Kromě cihel a betonu může být ošetřena omítkou a natřenými povrchy. Kromě toho nezáleží na typu nátěru.
 • Základní nátěr na bázi Alkyd je nepostradatelným materiálem pro koupání v dřevěném domě.Zasychá okamžitě a používá se na všechny dřevěné povrchy: z přírodního dřeva, dřevovláknité desky, dřevotřískové desky.
 • Existují také specializované typy zemin: pro podlahy, pro stropy, hydroizolace. Poslední druh obsahuje antifungální přísady, proto se doporučuje pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí vzduchu, která zahrnuje i typickou koupelnu.

Vyrovnávací vrstva

Je to už dlouho, co byla omítková malta hnětena "do očí". Ve dvou různých šaržích může být jiný poměr cementu a písku, což okamžitě ovlivnilo kvalitu potěru.
Moderní omítkyRoztoky se prodávají v suché formě, vyvážené pro jednotlivé složky, do kterých se přidává pouze voda.
Takže:

 • Spojovací složkou v takových skladech může být sádra a cement.Sádra suchá omítka se používá pro vnitřní výzdobu obytných prostor.
  Sádra snadno absorbuje vlhkost, takže je lepší použít omítku na bázi cementu pro vyrovnání zdí v koupelně.

Suchá cementová omítka

 • Je možné vyrovnat stěny a jiným způsobem - splétat stěny s cementovými deskami. Snadno se řezají, montují na dřevěnou lištu a jsou výborným základem pro všechny dokončovací materiály.

Cementové desky

\ t
 • Tento materiál odolný proti vlhkosti, odolný proti houbovému poškození, se nerozkládá a má dobrý koeficient absorpce zvuku. Cementové desky jsou dostatečně pevné a nesestříhují podél linie řezu.

Ozdobné úpravy stěn

\ t

Existuje několik variant tohoto zpracování, které se navzájem liší.

Keramické dlaždice

Co nemůžete říci, dlaždice, a to navzdory složitosti jeho pokládání, po mnoho let byl a zůstává lídrem ve zpracování koupelen. A to vše ve standardních koupelnách od čtyř do šesti metrů čtverečních, které mají drtivou většinu našich občanů, velmi vysokou úroveň vlhkosti.
Takové prostory totiž nelze z důvodu nedostatku oken větrat. Ventilační otvory ve zdi se svým úkolem nemohou zvládnout.
Pokud v bytě žije několik osob, koupelnaprakticky nemá čas vyschnout - tedy vlhkost, houba . Takový materiál pro úpravu koupelny jako dlaždice nebo skleněné mozaiky, v tomto případě je všelék.

Typická koupelna

Takže:

 • Výhody keramických obkladů jsou nepopiratelné: vodotěsné a těsné spojení se stěnou, dlouhá životnost, obrovský sortiment textur a barev.
 • Kvalita dlaždic se v posledních letech značně změnila k lepšímu. Jádrem její výrobní technologie - vysokoteplotní máčení, až 1000 stupňů Celsia a vyšší.
  Suroviny se tímto způsobem používají nejrozmanitějším způsobem: písek, jíl, živec, strouhanka ze skla a různé pigmenty.
 • Aby bylo možné obkladové těleso vyrobit, pečlivě rozdrcená surovina se smísí do homogenní hmoty a pak se vytvoří. Tvorba operace se provádí dvěma způsoby: lisováním a vytlačováním.
 • Lisovaný produkt pochází ze silně zkondenzovaného práškového roztoku, který se přivádí pod tlakem pod vysokým tlakem. Po vysušení a vypálení jsou dlaždice zdobeny malbou, pigmentací, zasklením.
 • Vytlačovací keramická dlažba se získává průchodem surového materiálu skrz otvory určitého tvaru, aby se dosáhlo konfigurace. Pokud máte zájem o tento proces, můžete video sledovat.
 • Všechny fyzikální a chemické vlastnosti dlaždice se získají během procesu vypalování, který může být jednoduchý nebo dvojitý. Nesklené výrobky jsou vypalovány jednou - obvykle mají jednoduchý geometrický tvar a nemají na povrchu výkresy.
  Toto jenejlevnější variantou, jejíž cena přispívá k její popularitě.
 • Glazované dlaždice lze spalovat jednou a dvakrát . Před prvním vystřelením se použije glazura, je to skleněný povlak. Po tomto postupu můžete podruhé aplikovat smaltované a vypálené produkty.

Keramická deska pro podlahy

\ t
 • V důsledku použití různých variant surovin (jílu různých barev) a kombinace technologií v různých verzích dostávají výrobci zcela odlišné typy keramických, mozaikových dlaždic.
 • Může mít strukturu různé hustoty - porézní nebo téměř sklovitou. Pro dlaždice je důležité, z této charakteristiky, závisí koeficient absorpce vlhkosti a následně i oblast použití.
 • Pro podlahy v prostorách se používá dlažba s nízkým kachlem: je vystavena zvýšenému smrštění během procesu vypalování, čímž se získá další pevnost.
 • Výrobky se zvýšenou absorpcí vody jsou vyrobeny ze speciální směsi surovin, která se při vypalování nezmění a která se vyrábí jednou . Tento typ dlaždice je nejlevnější materiál pro dokončovací stěny v koupelně nebo kuchyni.

Deska s dvojitým zasklením s ozdobnými prvky

Keramické obklady s dvojitým spalováním jsou samozřejmě dražší, ale kvalita jejich povrchu je neporovnatelně lepší. Smalt nad glazurou vyplňuje nejmenší bubliny a praskliny, které se vyskytují při prvním střelbě. Zlepšuje se tak kvalita povrchu a zvyšuje se pevnostproduktů.

Lepidlo na dlaždice

Ať je kvalita dlaždice, kterou jste si nekoupili, jakákoli, měla by být přilepená tak, aby jste po mnoho let nemohli myslet na re-opravu.
A to vyžaduje dobré lepidlo a na tom nestojí za to:

 • Konzistencí je lepidlo rozděleno do dvou kategorií: pasta a suché. Mastic nebo pasta je vodná směs polymerů, pryskyřic, plnidel a změkčovadel.
  Jsou připraveni ihned použít - vzít a položit dlaždici.Prodáváme tmel v kbelících od 1 do 25 kg.

Mastic for tile

 • Princip kalení lepící pasty je stejný jako v každém roztoku - odpařování vody ze skladu. Použití takového lepidla umožňuje vyrovnání stěny podél zdiva.
  V tomto případě se však jeho náklady zvyšují, což je velmi drahé. Zvláště pokud manipulujete s velkými prostory.
 • Proto většina výrobců dává přednost použití směsí suchých lepidel. Prodávají se v pytlích po 25 kg.
  Jedná se o vyvážené složení složek, které stačí přidat vodu v poměru uvedeném na obalu.

Odrůdy suchého lepidla na dlaždice

 • Pokud provádíte opravy v koupelně vlastníma rukama, budete potřebovat kbelík a mixér k přípravě lepidla. Pokládka dlaždice vyžaduje pečlivě zarovnaný povrch.

Náklady a univerzálnost formulací suchého lepidla jsou k dispozici a přispěly k jejich širokému použití . Každý výrobce má vlastní recept na směs různých množstvímodifikující a vázací přísady - v závislosti na podmínkách aplikace a typu lepených povrchů.

Těsnicí mřížka

Po dokončení prací na pokládce dlaždice je třeba švy mezi nimi otřít speciálním složením. Je nezbytné nejen pro estetické vnímání povrchu, ale injektáž zabraňuje tomu, aby voda dosáhla adhezivní kompozice.
Stejně jako lepidlo může být suché a pastovité.

Různé typy výplní švů

 • Epoxidové pryskyřice pro švy prodávané v plechovkách obsahují epoxidovou pryskyřici a tužidlo. Taková zálivka má vysokou životnost, vysoké náklady a používá se hlavně v průmyslových prostorách.
 • Nejvhodnější aplikací je doma tmel na bázi cementu, jehož barvu lze zachytit do jakéhokoliv odstínu dlaždice. Prostě se ředí vodou a na švy mezi dlaždicemi se nanáší gumová stěrka.
  O poměru, v jakém se voda ředí vodou, uveďte pokyny na obalu.

Stěny natřené

\ t

Pokud vaše koupelna přesahuje pojem „typický“ a má dostatek prostoru a dobré větrání, možnosti pro její design jsou značně rozšířeny.
V tomto případě mohou materiály pro zdobení stěn v koupelně vybrat téměř libovolné:

 • Vyrovnaný a pokrytý vodotěsnou zemní stěnou, můžete ji krásně namalovat stejně jako na fotografii . Barva by samozřejmě neměla být olejem, ale vodou disperzní, poskytuje vysoce kvalitní vodotěsný nátěr.

Malované stěny v koupelně

\ t
 • Existuje několik druhů takových barev a nejvhodnější je doma akryl, latex a silikon. Každý z nich má spoustu výhod: rychle schne, nebojí se vlhkosti a páry.
 • Vodou disperzní barvy mohou být prakticky jakéhokoliv odstínu, stejně jako matné nebo lesklé. Lakované povrchy se snadno ošetřují: netvoří plísně, lze je umýt i saponáty.

Stojí za povšimnutí, že ve většině případů, kdy jsou stěny koupelny natřené, potažené dřevem nebo lepenou tapetou, pracovní plocha kolem vany a umyvadla, zdobená keramickými dlaždicemi. Voda je však voda, obzvláště horká. Pokud neporušuje samotný materiál, může oslabit jeho spojení se stěnou. Ano, a design koupelny, v tomto případě, zvýšit.

Ostatní materiály

Je možné použít i jiné materiály, které byste měli znát.

Plast

Druhou nejoblíbenější po keramické dlaždici je plast. Jedná se o nejlevnější vodotěsný materiál.
Jsou ošetřeny stěnami a stropy -Poměrně široká škála barev umožňuje vytvořit dobrý interiér . Ale s řadou keramických dlaždic, rozsah plastových panelů, samozřejmě, není srovnatelná.
Jedná se o možnost rozpočtu.

Plastová vana

Nástěnné linoleum

Většina našich občanů o takovém materiálu nikdy neslyšela. Externě je velmi podobná variantě podlahy, ale je to taktenké syntetické panely bez textilního podkladu.
Přirozeně se nebojí vlhkosti, a proto nehnije. Pro jeho instalaci je zapotřebí speciální lepidlo a proces lepení není možný bez zahřátí. Práce je poměrně pracná a nákladná. V této souvislosti tato novinka v naší zemi nezískala velkou popularitu.

Vypadá to jako nástěnné linoleum

Lepení stěn

Stěny prostorné koupelny lze ozdobit nalepením tapety nebo samolepicí fólie . Existuje mnoho druhů tapet, které nejsou lupy - je to flizelin, vinyl tapety, sítotisk.
Zejména v tomto ohledu, tapety ze skleněných vláken.

Zdobení koupelny tapetou

Některé koupelnové doplňky se používají pouze jako další dekorace, aby se zabránilo monotónnosti interiéru. Kromě možností, které jsme vám již řekli, můžete tento strom přičíst.
Pro výzdobu se používají také mozaikové panely, kameny z přírodního kamene, dokonce i mořský šindel. Výběr materiálu je založen na přání zákazníka a jeho finančních možnostech.
Hlavní věc je, že vše se provádí kvalitativně, pak nebudete muset litovat utrácení peněz a času.