Vyberte si plynový sporák - funkce, fotky, videa

Obsah

 • Zvolte typ provedení
 • Vlastnosti výběru plynové varné desky - typ materiálu
 • Zvolte typ hořáků
 • Jak kombinovat design a barvu desky s pracovní plochou, zástěrou a headsetem

Vestavěná varná deska pro zemní plyn je ergonomické, kompaktní a moderní řešení pro moderní kuchyně. Kromě toho mají tato zařízení vysokou ekonomickou efektivitu, protože zde instalované plynové hořáky velmi rychle ohřívají výrobky se všemi potřebnými úpravami a vytvářením rovnoměrného ohřevu.

Nejlepší moderní řešení jsou vybavena unikátními hořáky se 2 nebo 3 řadami plamenů, což výrazně zkracuje dobu vaření vody a vaření. Pro vaření s minimálním teplem lze použít hořáky se skrytým plamenem, které umožňují rovnoměrné zahřátí celého povrchu nádobí.

Plynový vestavný panel je navíc téměř vždy vybaven elektrickým zapalováním - vyžaduje souběžné připojení zařízení k síti, ale pak použijte kamna bez zápalek.

Chcete-li však vědět, jak si vybrat plynový panel, který má být postaven, musíte okamžitě rozhodnout s několika faktory. V úvahu se bere jak velikost zařízení, tak povrchový materiál a typ hořáků, jakož i funkce, které jsou pro vás potřebné při vaření.

Obsah
 1. Vyberte typ stavby
 2. Vlastnosti výběru plynového sporáku - typ materiálu
 3. Zvolte typ hořáků
 4. Jak kombinovat design a barvu desky s deskou, zástěrou a náhlavní soupravou

Zvolte typ provedení

Strukturálně existují dva typy zařízení - závislé a nezávislé. Který je lepší zvolit, rozhodnout majitel kuchyně. Závislosti jsou tedy instalovány pouze v kompletním setu s troubou a všechny ovládací knoflíky trouby budou na povrchu trouby. Taková konstrukce připomíná stacionární plynový sporák.

Jsem rád! Vestavěný vařič a troubu by měl koupit jeden výrobce - v tomto případě se velikost shoduje a v řídicím systému nedochází ke konfliktu.

A nezávislý plynový sporák může zcela opustit troubu, pokud tato jednotka není ve vaší kuchyni relevantní, nebo umístit troubu na jiné místo, které je pro vás vhodné. Samostatně zabudovaná varná deska může být ovládána mechanickými otočnými pákami (standardní vybavení) nebo dotykovými tlačítky.

Jakmile jste si mohli vybrat mezi závislým a nezávislým designem, musíte určit model zařízení. Významnou roli zde hraje velikost panelu, jeho materiál (sklokeramika, smalt, nerezová ocel), základní funkce, typ a počet hořáků.

Vlastnosti výběru plynové varné desky - druh materiálu

Chcete-li vybrat dobrý a pohodlný vestavěný panel, musíte určit materiál pracovního povrchu, pochopit, co jsou keramické povrchy odlišné od smaltu:

 • Sklokeramické panely zaručují vynikající stylový design, stejně jako výkonné plynové hořáky. Některá zařízení ze skleněných vláken jsou opatřena oválnými varnými plotýnkami s rozšířenou topnou plochou.
 • Užitečné vědět! Sklokeramika je náchylná k mechanickému poškození a propíchnutí a také netrpí pádem do povrchu výrobků obsahujících cukr. Keramika je zároveň dokonale hladká a péče o takový povrch nebude rovna žádné práci. Nicméně, to stojí za to vědět, že k čištění sklo keramiky bude muset vybrat speciální chemické sklady.

 • Vestavěný panel pro vaření nebude z keramiky, ale z oceli se smaltovaným povlakem. Takové povrchy jsou provedeny v různých provedeních a otázka, jak si vybrat barvu podle kuchyňských fasád, se rozhoduje neuvěřitelně snadno.
 • Nevýhody smaltované oceli spočívají v tom, že při poškrábání rychle ztrácí své ochranné vlastnosti a dekoraci, při čištění je velmi snadné poškodit povrch.

 • Doručená pošta. Povrch může být také vyroben z nerezové oceli, ale není příliš praktický a vyžaduje pečlivou péči o zachování původního kovového lesku. Ale můžete si vybrat matný nebo leštěný povrch, který vytvoří originální akcent v kuchyni.
 • Kromě toho se ani zdvih, ani vysoké teploty těchto povrchů neobávají. Jsou snadno a rychle čistitelné, ale jsou také rychle špinavé - viditelné budou i malé nečistoty.

 • Modernívestavěný vařič lze také vytvořit pomocí technologie "plyn na sklo". Tyto panely svými vlastnostmi připomínají výrobky ze skleněných vláken. Zde se používá kombinace ochranných a kalených skel. V péči o tyto povrchy je poměrně jednoduchý a výhodný vzhled v designu kuchyně - jako moderní high-tech řešení.
 • Důležité! Při výběru povrchu z tvrzeného skla nebo sklokeramiky dávejte pozor na mříž - není nutné kupovat desku s mřížkami bez pryžových špiček, protože bez nich bude gril škrábat sklo.

  Jsem rád! Pokud potřebujete zvolit, která vestavná varná deska je ideální pro vaši kuchyni, věnujte pozornost materiálu desky mřížky. Jaké jsou možnosti? Tradičně, mřížky jsou vyrobeny z nerezové oceli, a v dražších modelech, vestavěný povrch je vybaven odolnými a praktickými litinovými tyčemi.

  Zabudovaný povrch plynu je instalován v připraveném výklenku na desce. Výrobce obvykle specifikuje rozměry samotného panelu a rozměry pro vložení.

  Vyberte typ hořáků

  Je také nutné zvolit typ a velikost plynových hořáků:

 • Gril na grilování - mřížka z varné desky pod ním, používaná pro vaření masa nebo zeleniny bez oleje na smažení.
 • Dvojitá koruna - s jedním řezačem ohně, díky kterému se tvoří dva kruhy plamene.
 • Trojitá koruna - dvojitý řez a 3 kruhy plamene. Jsem ráda Horké plotny tohoto typuNeuvěřitelně úsporné a umožňují ohřívat potraviny v nejkratším možném čase, a proto jsou nejvhodnější pro vaření ve velkých objemech.
 • Hořák Coup de feu je vyroben z litiny a ohříván ohněm zdola. Používá se k porážce výrobků nebo k přípravě omáček. Panely s tímto přídavkem jsou obvykle velké a častěji používané v profesionálních kuchyních.
 • Podle našeho názoru jsou nejužitečnější a nejužitečnější funkce plynové varné desky:

  • Hlavní spínač, blokující přívod plynu ke všem hořákům jedním dotykem;
  • Rotační spínače pro elektrické zapalování a řízení výšky plamene;
  • Blokování přívodu plynu v případě, že nedojde ke vznícení;
  • Časovač.

  Chcete-li zvolit varnou desku, musíte vědět, jaké velikosti jsou hořáky optimální. Příliš malé vám umožní ušetřit místo na pracovní ploše, ale bude velmi nepříjemné je používat, protože se nepočítají na mostech.

  Kromě toho lze na jednom panelu kombinovat standardní, pomocné, ultra vysokorychlostní a víceúrovňové hořáky. Pomocné přístroje jsou čteny nejméně výkonnými a ultrarychlé poskytují okamžité a zároveň rovnoměrné zahřátí.

  Tipy:

  • Rozměry samotného panelu musí odpovídat počtu hořáků. Mějte na paměti, že kompaktní modely s velkým počtem hořáků nemohou pojmout několik pánví najednou;
  • Průměrná rodina bude mít dostatek 3-4 kotlů;
  • Máte-li pochybnosti o výběru sporáku - elektrického nebo plynového - pak můžete najít kombinační model.

  Jak kombinovat design a barvu desky s pracovní plochou, zástěrou a náhlavní soupravou

  S funkcemi a varnými plotýnkami jsme zjistili, jak zvolit design varné desky? Moderní varné plochy jsou k dispozici v široké paletě barev, takže nejsou žádné problémy s možnostmi výběru, které zapadají do celkového interiéru kuchyně.

  Můžete vybrat barvu panelu, pracovní plochy nebo kontrast s nimi.

  Univerzální barva - ocel, vhodná pro jakýkoliv styl a barvu interiéru.

  Vypadá to jako bílý smaltovaný panel na dřevěné desce s bílým sluchátkem.

  Pro styl high-tech je lepší zvolit černou, ocel (nerezová ocel), bílé modely - sklokeramické nebo tvrzené sklo.

  Pro klasické vnitřní a moderní ocelové povrchy nebo smaltované litinovými hořáky a pozlacenými regulátory.