Vyberte si SDS MAX Hammer - Makita, DeWALT, HITACHI, Hilti, AEG

Obsah
  1. Jak vybrat razník SDS MAX (SDS MAX)
  2. Charakteristiky konstrukce těžkých razníků a úderníků
  3. Jak si vybrat univerzální těžký úder SDS MAKS
  4. Kladivo Makita HR4011C
  5. Vrtule DeWALT D K 25600
  6. HITACHI DH40MRY kladivo
  7. Model Hilti TE 76-ATS
  8. Model AEG PN 11 E SDS MAKS
  9. Závěry.

Jak vybrat kladivo SDS MAX (SDS MAX)

Zdá se, že v Evropě je krize, stagnace výroby, kupující drželi plameny. Většina výrobců s hlasitými jmény však stále zvyšuje rychlost a uvolňuje velké nástroje. Zvláštní pozornost věnují tyto společnosti offshore kladivům a elektrickým děrovačům jako jedné z nejžádanějších na stavebním trhu. Už jsme říkali, jak vybrat kladivo pro dům a jak si vybrat vrtačku pro dům a nyní si vybereme těžké kladivo SDS MAX následujících výrobců - Makita, Makka, DeWALT, Hitachi, Hilti, AEG.

Je pozoruhodné, že obrovský stavební materiál s mnohaletými zkušenostmi METABO schválil teprve nedávno uvolnění těžkých nárazových zařízení jako zjevně slibnou oblast. Společnost DeWalt, známá svou výrobou vysoce kvalitních dřevozpracujících nástrojů, nabízí zákazníkům razidla a razidla. Vysoká míra ziskovosti z prodeje bubnovacího zařízení se dosahuje především poměrně drahou službou a nikoli jen okrajově. V souvislosti s kolosální úrovní zatížení, kterénosit nástroje, díly a mechanismy spíše rychle opotřebovávat, vyžadovat výměnu a rekonstrukci.

Vlastnosti konstrukce těžkých děrovaček a úderníků

Otázka výběru spojovacích systémů v bicích nástrojích, zejména sekáčích a vrtácích, byla dlouho odstraněna. Dosud prakticky všichni výrobci upřednostňovali systém SDS MAX díky výjimečné odolnosti proti opotřebení dílů, odolnosti proti přetížení a také destruktivnímu působení vibrací. Tato jednomyslnost v řadách výrobců také získala pozitivní zpětnou vazbu mezi spotřebiteli, protože je zde možnost vybrat si spotřební materiál se zaměřením nejen na konkrétní výrobce, ale také v rámci požadované cenové kategorie.

Současně, jak je známo, laik platí dvakrát a spotřebitel, který si přeje ušetřit, často zapomíná, že úderná kladiva a děrovačky, jejichž energie nárazu je extrémně vysoká, nemohou být vybaveny levnými spotřebními materiály. Vezměme si příklad dvou děrovačů s rázovou silou 12 J a 27 J (DWT BH-1500 BMC s výkonem 1500 W a AEG PN 11 s výkonem 1700 W). V obou případech je nárazová energie při provozu nástroje dostatečná k tomu, aby otevřela hřídel vrtáku s nízkou kvalitou a nízkými cenami, aniž by bylo možné sejmout. Nicméně, stavitelé mají právo zaplatit za nahrazení kufru šokového nástroje, který bude létat do penny. Budeme počítat: položka stojí několik set dolarů, náklady na opravu samotného děrovačky a výměna dílů se také nepočítá v desítkách rublů.Výši přeplatku lze snadno vypočítat.

Jak je známo, požadavky na evropské výrobce bicích nástrojů jsou časově vyšší než požadavky v naší zemi. Naše výrobky prostě nepodléhají přísné kontrole kvality při vývozu do zahraničí: tam jsou elektrické rušení, které ovlivňuje kvalitu vykonané práce, vysoký hluk a nepřijatelnou úroveň vibrací - bohužel, rámy, které jsou již dlouho normou pro výrobce z Evropy, pro naše výrobce jsou jakýsi "Procrustean bed". Chcete-li na ní stlačit, když není možné. Zejména technologie zahraniční výroby je nyní vybavena antivibračními knoflíky a protihlukovými podložkami, které výrazně snižují škody způsobené stavitelům během práce.

Makita - osvědčená firma v oblasti výroby bicích nástrojů - dlouhodobě uvolňovala kladivo HR5001C SDS-MAX bez výrazných změn v designu, což mimochodem nebylo nutné. Kladivo plně vyhovuje požadavkům doby: vysoká odolnost, odolnost proti opotřebení a výkon společně s výkonem motoru 1500 W, dopad dobrých 17,5 J, hmotnost 10 kg a náklady těsně pod 20 tisíc rublů. To umožnilo zavolat tento nástroj jako jeden z nejlepších ve svém SDS MAKS a cenovou kategorii.

Vzhledem k tomu, že je třeba splnit požadavky na bezpečnost, MAKITA vydává průbojník SRS MAKS a HR5210C se stejnými technickými charakteristikami, ale se zlepšenými bezpečnostními prvky v první řadě omezuje vibrace při práci (takové dodatečné vibrace).Ochrana zvaná AVT: dynamická protiváha (kompenzuje vibrace v důsledku protisměru), antivibrační knoflíky a tlumiče. Bezchybně vybavený standardy v Evropě, nástroj však koupil půl kilogramu hmotnosti a 4 tisíc rublů v ceně. Zástupci firem z evropských zemí však vypočítali, že náklady na zdokonalení bicích nástrojů v bezpečnostním systému občas jsou nižší než náklady na léčbu ovlivněné stejnými nástroji, ale vytvořené bez dodržování přísných pravidel.

Rostoucí obliba mezi výrobci jemazání kapalinmechanismů těžkých vrtacích strojů. Proto existují zcela přesvědčivá vysvětlení: kapalné mazivo, na rozdíl od obyčejných, hustota v mrazu je poměrně pomalá, je pravděpodobnější, že bude distribuována podle mechanismu nástroje, chránící zařízení před zahříváním a prodlužuje životnost kladiva nebo úderníku.

Dalším důležitým detailem je případ , jehož kvalita je přímo úměrná ochraně. Tělo z vysoce kvalitního plastu šetří nejen kovové detaily stroje, ale také jeho obsluha před popálením, snižuje úroveň vibrací, je izolátorem před vlivem elektrického proudu.

Myšlenka, že otvor kladiva během provozu by se neměl zahřívat - omylem. Existuje však určitý teplotní limit pro jeho ohřev, který podporuje mazání, ventilaci a kovové pouzdro, odstraňování tepla a chlazení nástroje. V opačném případě hrozí riziko nejen pro popáleniny, ale také pro zkrácení životnosti přístroje.Chlazení je podlouhlá rukojeť, která zahrnuje kompletní sadu vrtáků, jako je například firma DEWALT. Navíc rukojeť - velmi užitečná a vhodná část pro ty stavitele, kteří často pracují na vodorovném povrchu.

Pokud jde okompletní tvrdé bicí techniky , nejlepší z hlediska užitné možnost: koupit vrtačku nebo kladivo ve speciálním kufru, které jsou nezbytné pro bezpečné uložení a snadnou přepravu a nástrojů, a maximálně jeden dláta. Je to jednoduché: často výrobci vybavit nástroji a vrtáky zbytečných detailů, které nakonec pravděpodobné, že bude potřeba. Proto je tip na úsporu: koupit nezbytné minimum, následně volit samostatně další nezbytné prvky.

Další společnost, kromě výše uvedených králů ve výrobě bicích nástrojů je HILTI, jehož princip je: vykonávají pouze přímý prodej vyráběných zařízení, obcházet dodavatele. To je nejčastěji ohroženo komplikacemi pro kupující z malých sídel souvisejících s opravami a servisem. Na druhé straně, tam jsou četné chválu na společnost s velkým počtem zákazníků a unikátní záruční doby a služeb, eliminuje jakékoliv selhání během 2 let. Můžeme vyřešit drobné problémy: jak se dostat do vzdálených vesničany na oficiální servisní středisko a samozřejmě řešit otázku ceny. Náklady na takové zázračné auto dosáhne 98, 5 tisíc rublů (jako v HILTI TE 70). To je zvláštní záznam. A zároveň za stejnou cenu si můžete koupit 4Děrovač BOSCH, jehož díly je mnohem snazší najít.

Volba nástroje pro nákup závisí především na funkcích, které budou nejčastěji používány. Pro zničení jakýchkoliv konstrukcí je zřejmé, že výhodami jsou rozbíjecí kladivo, protože jeho výkon při přímém nárazu je několikanásobně vyšší než u stejného třídiče.

Jak si vybrat univerzální těžký úder SDS MAKS

V důsledku vysokých nákladů na nástroje často vzniká otázka: co je výhodnější - kladivo nebo kladivo. A výhodnější z hlediska nákladů i všestrannosti nástroje. V případě zmatku je volba zřejmá: kladivo.

Těžké děrovače jsou podmíněně rozděleny do 3 hlavních skupin na základě jejich hmotnosti:

- hmotnost nejvýše 5 kg;

- hmotnost nejvýše 7 kg;

- Hmotnost 11 kg a více.

Děrovačky průměrné hmotnostní kategorie prakticky nejsou horší ve funkčnosti těžkých děrovačů, které se výrazně liší cenou. Jejich hlavní funkčnost je poměrně široká: instalace dělených systémů, vrtání otvorů na stěnách a pokládání trubek a elektroinstalací. Nesporným plusem 7 kg nástrojů je také možnost použití vrtáků pro lehké děrovače díky adaptéru SDS +. Tato možnost vám výrazně ušetří peníze.

S cílem zjednodušit výběr perforátorů porovnejte nejoblíbenější značky s přibližně stejnými parametry v jedné váhové kategorii (s výjimkou druhé) a podmínek záruky.služby. Ty budou Makita HR4011C, DeWALT D 25600 K, HITACHI DH40MRY, děrovače Hilti TE 76-ATC, AEG PN 11 E (těžké razníky).

Kladivové kladivo HR4011C

Jedná se spíše o nový model japonské firmy, který umožňuje nejen výrobu otvorů, jejichž průměr nepřesahuje 45 mm, ale také použití dutých vrtáků o průměru 105 mm. Energie nárazu přístroje je 9,5 J, výkon motoru je 1100 W a výsledkem těchto vlastností je extrémně vysoká výkonnost.

V reakci na všechna přísná bezpečnostní kritéria má kladivo řadu vlastností, které je třeba zaznamenat odděleně. V první řadě se jedná o vyšší odolnost proti opotřebení kovového reduktoru v důsledku potažení uvedeného kovového plastového pouzdra. Navíc je kladivo vybaveno ochranou proti vibracím a unikátním systémem automatického indikace poškození elektrického kabelu nebo opotřebovaných uhlíkových kartáčů. Hmotnost přístroje: 6,3 kg, cena - 18,3 tisíc rublů se zárukou výrobce do 1 roku.

Vrtule DeWALT D K 25600

Jedinečnost tohoto nástroje spočívá v přítomnosti speciálně konstruované převodovky z plastového pouzdra, která nemusí být během provozu odstraněna, což někdy snižuje samotný proces. Díky takové úspěšné inovaci se zvýšila schopnost tělesa zahřívat se během provozu, chlazení nástroje a také usnadňuje přístup ke karbonovým kartáčům. Navíc je kladivo vybaveno pohodlnou prodlouženou rukojetí, kterou lze připevnit k zadní straně. Energie energie a nárazuTakový nástroj: 1150 W a 10 J v tomto pořadí. Mírný Nevýhodou systému je nedostatek AVT, který není plně kompenzován přítomností odpisy obložení. K dispozici je také zobrazovací systém, který umožňuje čas identifikovat a eliminovat opotřebení nebo poškození.

V předchozím konkurenta nástroj umožňuje dělat otvory o průměru v blízkosti 45 mm. Jeho hmotnost - 6,8 kg a cena - 19.500 rublů. Ale za tuto cenu (v případě, že se dostane do akce, samozřejmě) jsme se spolu s vrtací bruska DeWALT D 28942 (výkon 2,2 kW průměr kotouče 230 mm) v jednom velkém kufru. Ve volném nákupu trhu daru bude stát 5500 rublů.

, Hammer HITACHI DH40MRY

Tento nástroj je příznivě rozdělen mezi kolegy konstrukce trupu, v jiných ohledech podobně jako bylo uvedeno výše. S maximálním výkonem 950 W Kladivo ukazuje nárazovou energii 10,5 J. Zájem je také vysoký stupeň ochrany motoru proti vniknutí drobných stavebních odpadů během provozu. Když už mluvíme o obranu, měl by také zmínit přítomnost antivibrační systém stejnojmenné značky. Také tento nástroj se může pochlubit vysokou frekvenci úderů za minutu: až 2650, v důsledku možností elektronické regulace otáček motoru: až 480 otáček za minutu. Otvory, které mohou být razník, čímž se získá maximálně 40 mm v průměru, s použitím dutých vrtáků Tento parametr se zvýší na 105 mm. Cena takových zázraků - 16, 5 tisíc rublů.

Hilti TE 76 Model PBX

Již zmíněné jednoznačné dílo mezi perforátory bude stát 45 tisíc rublů. Výměnou získáte: vysoký výkon motoru 1400 W, který poskytuje nárazovou energii až 8,3 J; průměr vrtání - 40 mm, s použitím dutých korun - maximálně 150 mm. Navíc: zvýšená bezpečnost obsluhy v případě možného zaseknutí ramena za předpokladu přítomnosti aktivního systému řízení momentu. Zahrnuje také indikátor úrovně opotřebení uhlíkových kartáčků, spínače režimu napájení a systému ochrany proti vibracím ve formě antivibračních knoflíků.

Model AEG PN 11 E SDS MAKS

Vzhledem k hmotnosti 11,8 kg spadá kladivo do kategorie těžkých. Hodnocení přišlo za účelem vizualizace rozdílu mezi perforátory různých hmotnostních kategorií.

Tento děrovač v Německu je novým modelem. Vyznačuje se především lineárním nastavením motoru, ve kterém je ideální pro práci v horizontální rovině nebo pro výrobu v poměrně úzkém prostoru. S ohromujícím výkonem na úkor vysokého výkonu motoru (1700 W) a následkem toho destruktivní síla nárazu je 27 J. Náklady na takového krále jsou 26,5 tisíce. Závěr srovnání lze provést následujícím způsobem: s přijatelnou cenou, svými vlastnostmi a prezentovanými parametry výrazně převyšuje perforátory kategorie průměrné hmotnosti.

Závěry.

Verdikt: každý těžký vrtulník má oba plusy a minusy, ale nejprve za daných parametrů (malá stavební brigáda)Nejvhodnější DeWALT D 25600 K, protože:

- kromě úhlu brusky navíc nebude;

- lehkost, komfort a vynikající technické parametry: výkon motoru a energie nárazu, příznivě odlišují ráz mezi ostatními;

- Kvalita výrobků společnosti DeWALT je nepochybná;

- Úroveň služeb společnosti za posledních několik let vzrostla, což způsobuje řadu pozitivních recenzí, navíc: řada příjemných propagačních akcí a bonusů jejich služby posloužila ve prospěch pověsti.

Poskytnuté informace jsou nakonec založeny na čistě osobních zkušenostech a mají pouze informativní charakter. Každý má právo vybrat si nástroj založený na vlastním vnímání kvality, bezpečnosti a dostatečné služby.

Zejména pro místo opravy bytu.