Vyberte si vodiče pro zapojení bytu

Osoba v každodenním životě závisí na zdrojích, jako je plyn, voda a elektřina, které pravidelně používáme. Všechno je pro nás jednoduché - stiskem tlačítka nebo otočením přepínače a získání toho, co chtěl, ale jen málo lidí si myslí, že je to komplikovaný mechanismus pro dodávku elektřiny a dalších zdrojů do elektrických spotřebičů.

Elektřina v našem dni je životně důležitá pro pohodlnou existenci. Pokud chceme přístroj zapnout, jednoduše zapojte napájecí kabel do zásuvky a začne pracovat. Vzhledem k tomu, že se elektřina dostala do zásuvky, nemáme absolutně strach.

Ovodičích pro elektroinstalacizačneme uvažovat pouze při větších opravách, nebo pokud je potřeba je vyměnit. Před výměnou hlavní věc, je správné vyzvednout dráty tak, aby se vešly do vašeho bytu.

Pokusme se zabývat otázkou správného výběru elektroinstalačních prvků: zásuvek, krabic a vypínačů, spojovacích prvků a samozřejmě drátů. Budeme se snažit podrobně zvážit všechny jejich vlastnosti.

Zvolte vodiče na základě kritérií, jako je průnik, výroba materiálu, odrůda. Ale na samém počátku je vždy nutné nastavit , které maximální proudové zatížení je spotřebováno uvnitř.

V současné době jsou dráty vyrobeny z takových kovů, jako je měď a hliník. Volba je malá. Například, pokud chcete ušetřit, pak si můžete koupit hliníkové dráty. Jejich nízká cena je však spojena s některými nevýhodami. Hliníkové vedení má menší vodivost než měďsnadno se poškodí ohyby. Je také důležité, aby se pod vlivem kyslíku oxidoval hliník.

Měděné dráty nemají tyto vady, a proto budou dražší. Faktem je, že prakticky všechny moderní napájecí systémy používají měděné vodiče.

Takže jste již pravděpodobně vybrali materiál, ze kterého bude vaše budoucí vysílání provedeno, nyní musíte vybrat křižovatku. Vše záleží na zatížení sítě. Pro určení tohoto ukazatele můžete použít vzorec I = P /220 (I - proud, P - výkon všech spotřebičů bytu). Například běžná rychlovarná konvice o výkonu 1000 W poskytuje zatížení 4,5 A (proudová síla). Tímto způsobem vypočítáme ukazatele pro každé zařízení, shrneme je a získáte maximální hodnotu aktuální síly.

Vypočítali jsme celkovou proudovou sílu a nyní můžeme najít drát s požadovaným průřezem. Zde se budeme spoléhat na následující hodnoty: proudová síla v měděném drátu má index 10A na 1 km Km. mm, a v hliníku - 8A na 1 km čtvereční. mm Dále není těžké spočítat, že například, aby vedení bylo schopno poskytnout elektrická zařízení s celkovým ukazatelem intenzity proudu 15A, je třeba vzít vodič s průřezem 1,5 mm. Takové výpočty lze nazvat podmíněné, ale tímto způsobem se vypočítá dráhapro vedeníobytných prostorů.

Důležitým ukazatelem je také přípustné napětí pro poruchu izolační vrstvy. Musíte také znát způsob zapojení. Při pokládání vodičůUvnitř stěny musí být výše uvedené hodnoty vynásobeny hodnotou 0,8 (korekční faktor).Elektrické rozvody v domě vlastníma rukama.

Všechny potřebné parametry jsme vypočítali a můžeme bezpečně jít na nákup drátů. V současné době je z čeho vybírat. Nejdůležitější věc při výběru - spolehlivost a trvanlivost drátu, pro které doporučujeme koupit zboží známých výrobců. Musíte si uvědomit, že vysílání by mělo trvat mnoho let, takže musíte používat ty nejlepší a nejbezpečnější produkty.