Vybíráme dekorativní obrazovky (mřížky) pro baterie

Aby se zachoval jedinečný styl interiéru, je nutné použít speciální dekorativní zástěny pro baterie vyrobené z odpovídajícího materiálu, které jsou určeny k zakrytí a ochraně topných těles.

Tento druh ochrany pomůže zamaskovat jakékoli ošklivé prvky topného systému a navíc zajistit vnitřní povrchovou úpravu dokončených prostor. V obytných budovách jsou mřížky na radiátorech často instalovány pouze pro dekorativní účely, takže nejsou povinnými prvky.

Ve veřejných prostorách (wellness centra, sportovní haly atd.) Je však nezbytné zavřít všechny baterie, aby byla zajištěna nezbytná úroveň bezpečnosti pro dospělé a děti v místnosti.

V současné době stále roste poptávka po ozdobných sítích pro baterie, a pokud se zvýší poptávka, pak se zvyšuje nabídka, která se může pochlubit velkou rozmanitostí.

Obsah
 1. Hlavní typy roštů
 2. Kovové síto
 3. \ t
 4. Dřevěné zástěny
 5. Obrazovky MDF panelů
 6. Plastové zástěny
 7. \ t
 8. Skleněné zástěny
 9. Výhody instalace mřížky

Hlavní typy roštů

\ t

Podle konstrukčních prvků lze dekorativní mřížku baterií rozdělit do typů:

 • stínítka, která se používají v případech, kdy je třeba zcela zavřít prostor pro instalaci baterie;
 • Ploché obrazovky se používají k ochraně baterií instalovaných ve výklencích;
 • sklopné zástěny s víkem slouží k zakrytí litinových radiátorů, mírně vyčnívajících zpod okenních parapetů;
 • závěsné zástěny jsou určeny k uzavření litinových radiátorů umístěných pod parapety.

Obrazovky baterií se liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny.

V současné době jsou na trhu k dispozici tyto obrazovky:

 • sklo;
 • dřevěné;
 • mřížky MDF;
 • kov;
 • plast.

Kovové síta

\ t

Tento typ obrazovky je nejčastěji krabička z tenkého plechu, který může být případně natřen v požadované barvě, často bílé.

Takové ploty pro baterie jsou ve své konstrukci poměrně primitivní a jsou velmi jednoduché, takže jejich náklady jsou poměrně nízké. Ale jejich přímá funkce takové obrazovky fungují naplno.

Existují dražší kovové zástěny pro radiátory z nerezové oceli, vypadají mnohem elegantněji, krásněji a estetičtěji.

Obrazovkám můžete dát jedinečný vzhled s perforací, ale přesto, že tyto zástěny mají spíše atraktivní vzhled, nejsou vhodné pro všechny interiéry.

Obrazovky z nerezové oceli a plechů nevyžadují, abyste měli v instalaci nějaké speciální dovednosti a znalosti, protože jsou instalovány velmi snadno - namontovány na horní část baterie.

Obrazovky ze dřeva

\ t

Obrazovky sStromy, které jsou nasazeny na radiátory topení, jsou často vyráběny na zakázku z cenných dřevin.

Tyto obrazovky jsou velmi dobře kombinovány s různými, někdy i exkluzivními dekoracemi, vyrobenými v podobném stylu.

Hlavní nevýhodou dekorativních dřevěných zástěn pro baterie je možnost jejich sušení a deformace při vysokých teplotních výkyvech, jakož i minimální odchylky v úrovni vlhkosti.

Aby bylo možné nějakým způsobem ochránit dřevěné zástěny před vlivem negativních faktorů, výrobci je vyrábějí pouze z vysoce kvalitního dřeva, což zase výrazně ovlivňuje cenu výrobku, která je často velmi vysoká.

Ruční práce je velmi cenná. Řemeslníci rádi vyrobí dekorativní dřevěné zástěny pro radiátory, ale výrobky pro jejich výrobu mají často velmi vysoké náklady.

Je také třeba pamatovat na to, že k tomu, aby vydržely veškerou eleganci stylu země a závažnost klasického stylu, lze dosáhnout pouze pomocí takovýchto návrhů.

Také vypadají velmi pěkně na radiátorech a ozdobných mřížkách, které jsou vyrobeny způsobem tkaní. Takové mřížky jsou dobré ohýbání, a pokud je to žádoucí, mohou poskytovat jakýkoliv křivočarý tvar, který potřebujete.

Obrazovky MDF panelů

\ t

Obrazovky z MDF panelů jsou spolehlivé, pohodlné, praktické a levné.

Díky moderní technologii bylo možné vytvořit MDF obrazovky, které se staly dostačujícíVýhodné řešení v prostředí plotu pro vytápění radiátorů.

Takové hry jsou mnohem levnější než tytéž tvary a tvary jako dřevěné rošty, navíc MDF panely nejsou o nic méně praktické a jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu, ze kterého lze vyrobit ozdobné zástěny pro baterie jakékoli barvy, tvaru a tvaru. druhu.

Desky MDF panelů vypadají spíše originálně. Podle přání zákazníka se mohou buď přizpůsobit interiéru nebo naopak kontrastovat s ním.

Programovatelné stroje používané pro výrobu MDF panelů, které umožňují vyrábět mřížky pro radiátory s prakticky jakýmkoliv vzorem poskytovaným zákazníkem jako vzorek. Můžete si také vybrat jakýkoliv jiný obrázek, který nabízí výrobce, a možnosti takových výkresů jsou obrovské.

Plastové zástěny

\ t

Plastové dekorativní baterie pro dnešek jsou cenově nejdostupnější variantou pro každého. Odborníci je však nedoporučují používat v dětských zařízeních a v rezidenčních oblastech, protože plastové výrobky s vysokým vytápěním mohou být nebezpečné a škodlivé pro lidské zdraví.

Pro kanceláře a nebytové prostory jsou však vynikající řešení plastové mřížky pro radiátory.

Trh dnes představuje mnoho podobných výrobků jakékoli barvy a velikosti.

Skleněné zástěny

V současné době roste poptávka po exkluzivních ohradách ztemperované nebo vitráže. Často se tyto obrazovky používají v bohatých a rafinovaných interiérech.

Prakticky jakýkoliv výkres může být aplikován na skleněný povrch, po kterém se stává dekorativním ochranným prvkem pro baterie, což vyžaduje velmi šetrnou manipulaci a zvláštní péči.

Případy instalace sítě

Instalace ozdobných mřížek pro radiátory má následující výhody:

 • je to skvělý způsob, jak ozdobit jakoukoli místnost, stejně jako vytvořit v ní jedinečnou atmosféru;
 • schopnost rychle skrýt staré baterie před lidskými očima, aby nedošlo k poškození jejich krásných a renovovaných pokojů;
 • teplo je rovnoměrně rozloženo po celé místnosti;
 • ochrana dětí před přímým kontaktem s baterií, což může mít za následek zranění nebo popáleniny;
 • schopnost zvolit si druh přechodu, který nejlépe zapadá do vašeho interiéru;
 • dodatečná ochrana před nečistotami a prachem, což umožňuje umývání baterií vzácněji.

Při instalaci ozdobných mřížek na radiátory značně usnadníte jejich péči, a pokud chcete změnit interiér, můžete je snadno a rychle odstranit a nahradit vhodnějšími.