Vybíráme elektrickou zásuvku

Je snadné vybrat si elektrickou zásuvku, a protože zná hlavní body, pro většinu to nebude velký problém. Když zvolímeelektrickou zásuvku , musíme v první řadě věnovat pozornost nejen designu, ale také zajištění spolehlivosti výrobku. Zvažte následující:

Nejprve musíme určit typ zásuvky. Dnes výrobci nabízejí zásuvky pro otevřené a skryté vedení. Pokud zvolímeelektrickou zásuvku , která bude překrýt stěnu, pak můžete zvolit vývod pro otevřené vedení. Pokud je zásuvkový mechanismus namontován uvnitř otvoru ve zdi, pak musíte vybrat zásuvku pro skrytý typ zapojení.

Aktuální otázky pro osoby, které kupují zásuvku, jsou následující: Měly by být v zásuvce uzemňovací kontakty? Pokud žijete v domě, který byl postaven po 50 letech minulého století, pak s největší pravděpodobností, ve vašem bytě je dvouvodičové vedení, a nemůžete si koupit zásuvku se zemními kontakty.

Další důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu při volběelektrické zásuvky- pro který proud se počítá. To je důležité, pokud chceme, aby produkt vydržel dlouho a neroztavil se. Zásuvky starého vzorku byly převážně napájeny střídavým proudem o maximálním zatížení 6A a maximální napětí sítě bylo 250V.

Pokud v zásuvce určené pro proud 6A a napětí 250V, patří například moderní rychlovarná konvice, po určité době skříň zásuvky ztmavne v důsledku silného přehřátí. PakZásuvka se zapálí, dokud není vodič přerušen, poté vyčkejte na zkrat. K tomu může dojít pouze z důvodu nebere v úvahu patřičná nastavení zátěže na zásuvce. Moderní spotřebiče (varné konvice, mlýnky na maso, mlýnky na kávu atd.) Spotřebovávají v průměru 8 - 14 A. Proto, aby zásuvka trvala co nejdéle, je nutné zvolit ten, který bude vypočítán pro proudovou sílu 10A nebo 16A. Značení na takovém výstupu bude ~ 10/250 a ~ 16/250. Kromě toho, když zvolímeelektrickou zásuvku , je nutné věnovat pozornost jejím kontaktům. Nejvhodnější je, když kontakty mají šroubové upínací dráty. Při montáži objímky se šroubovými svorkami jsou její kontakty umístěny mezi deskami, spojenými se šroubem. Pevným utažením šroubu zajistíme pevné spojení vodičů a zásuvek.Montáž elektrických zásuvek a spínačů

V zásuvkách jiného typu je vložka drátu vytvořena v kontaktním otvoru. Když stisknete speciální klíč, je otvor otvoru, do kterého je drát vložen, po kterém se klíč uvolní a otvor se zavře, pevně sevře drát. Toto zařízení je vybaveno hlavně zásuvkami vyráběnými v Jižní Koreji. Navzdory výhodám takového zařízení je montáž drátu se šroubovou svorkou považována za spolehlivější. Vysílání v našich domovech ve většině případů je poměrně mírný hliníkový drát. Proto je pod tlakem desek nakonec zploštěn. V případě uvolnění kontaktů stačí utáhnout šroub ve svorce. Ale jestli je to v zásuvcenení tam žádný šroub, všechno bude těžší. Budeme muset odstranit drát, kousnout zkažené konce, a pak, pokud délka drátu umožňuje, vložte jej znovu do otvoru.