Vybíráme trysky pro fontány - postřikovače vodních trysek

Krása jakékoli fontány závisí především na tvaru vodního paprsku. Vše ostatní - design, barevné řešení a dokonce i lehká hudba - má menší význam. Trysky, které aspirují a padají se spoustou šumivého spreje, se mohou tvarovat do skutečného vodního obrazu. A umělcem této nádhery je tryska (tryska) pro fontánu. Obléká se na výstup z podvodního čerpadla a uvolňuje proud vody z požadované konfigurace - od toho, že udeří z nádrže gejzír do kola jako pampeliška, koule.
Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké jsou příslušenství pro fontány?
 3. Typy trysek pro fontány
 4. Stříkací pistole
 5. Tryska "zvon"
 6. Tryska "polokoule" ("polokoule")
 7. Tryska "rybí ocas"
 8. Tryska Tiffany
 9. Tryska "Tulip"
 10. Prstencová tryska
 11. Postřikovač
 12. Postřikovač s dlouhým dosahem
 13. Postřikovač "točna"

Obsah

 • Jaké jsou příslušenství pro fontány?
 • Typy trysek pro fontány
 • Rozprašovač tryskového typu
 • Tryska "zvon"
 • tryska "polokoule" ("polokoule")
 • Tryska "rybí ocas"
 • Tiffanyho tryska
 • Tlačítko "Tulipán"
 • Prstencová tryska
 • Postřikovač
 • \ t
 • Postřikovač s dlouhým dosahem
 • Postřikovač "točna"

Jaké jsou příslušenství pro fontány?

Nejdražší a nejkvalitnější trysky jsou tradičně vyrobeny z hliníkového bronzu. Tento materiál je známDíky svým antikorozním vlastnostem a čistě žluté barvě vypadají jako pravé zlato. Můžete si koupit více rozpočtových modelů - z mosazi nebo nerezové oceli. Nebudou tak krásní jako bronz, ale dokonale splní i jejich poslání. Nejlevnější trysky, které jsou zakoupeny, obvykle pro malé dekorativní rybníky, jsou vyrobeny z plastu - tato možnost není příliš trvanlivá a nepoužívá se při vysokotlaké vodě.

Trysky pro fontány - různé tvary a materiály

\ t

Typy trysek pro fontány

Typy trysek: a - rozprašovací tryskový typ, b - rozprašovací zvon, c - "polokoule", p - "Tiffany", d - "tulipán", e - tryska "rybí ocas", w - " kroužek ", s - jeden postřikovač, a -" spin "- dlouhý sprej.

Existuje mnoho druhů příloh. Každý z nich má své jméno, někdy docela poetické. Co jen jméno "rybí ocas" nebo "tulipán" stojí za to! Dokonce i když o této trysce nic neví, určitý obraz je již vykreslen před imaginárním pohledem. Podívejme se na hlavní typy trysek pro fontány - všechny ostatní druhy jsou zpravidla jejich variace.

Rozprašovač tryskového typu

\ t

Fontány tryskového typu jsou nejběžnější ze všech stávajících. Vodní kresba takové fontány je poměrně jednoduchá: tenký sloupek vody se zvedá a rozkládá se na mnoho malých potoků, které okamžitě klesají. Tryska pro fontánu tryskového typu jeZúžení trysky. V malých zásobnících se tato tryska používá k vytvoření nejjednodušších fontán, které produkují jeden paprsek. Impozantnější kompozice se získají při použití souboru několika takových trysek.

Trysky pro tryskové fontány

\ t

Tryska "zvon"

Tryska "zvonek" má tvar trubky o délce 0,5-1,5 m, na jejímž konci jsou připevněny dva disky. Disky jsou umístěny nad sebou, takže mezi nimi existuje mezera. Velikost tohoto volného prostoru bude záviset na tloušťce klesajícího průtoku vody. Voda, stříkající z potrubí na disku, padá ve formě husté polokoule. Tyto trysky se doporučuje instalovat v malých zásobnících, přednostně skupinách.

Mnozí výrobci doplňují "zvonové" fontány s různými barevnými efekty, čímž zvyšují přitažlivost vodního složení. Je žádoucí, aby "zvonová" tryska byla instalována na relativně větrném místě, jinak bude hustá vodní polokoule neustále narušována, aniž by se vytvořil správný účinek.

"Bell" tryska dává fontánu sofistikovanou, i když jednoduchou formu

.

Tryska "polokoule" ("polokoule")

Toto je jedna z nejpozoruhodnějších příloh, kterou je koule, z níž se nechává mnoho malých trubiček. Přes trubky se voda, která padá dolů ve formě polokoule, opláchne. Tam je také tryska “koule” ve kterém trubky jsou lokalizovány kolem obvodu koule. Kašna s touto tryskou ve vzhledu vypadá velmi podobně jako květina - pampeliška. Trysky "koule"a "polokoule" patří k typu fontánového vybavení, které i ve stavu odpočinku, bez zahrnutí průtoku vody, vypadá jako skutečná sochařská výzdoba.

Velkolepý výhled na trysku pro fontány - "koule"

Tryska "rybí ocas"

Z trysky "rybí ocas", voda pochází z několika trysek tryskami v úhlu 30-40 ° bez vytvoření filmu.

Při použití trysky "rybí ocas" se voda jeví jako jasné proudy

.

Tiffanyho tryska

"Tiffany" je kombinace v jednom designu "rybí ocas" a "zvony". Je důležité, aby tlak v „zvonku“ byl větší než tlak rybího ocasu. “

Luxusní Tiffany záběry

Tryska "Tulip"

Je to podobné "zvonkovému" připevnění, rozdíl je v tom, že voda opouštějící dva disky nechodí vodorovně, ale se sklonem 30-40 ° nahoru. Současně uvnitř takové fontány vytvořil druh nálevky - "hrdlo" Tulipán.

Varianta této varianty je "kyticová" tryska, která také tvoří proud vody, podobný květu, ale trysky tvoří dvě vrstvy, a ne jednu.

Fontána "Tulipán" se otevírá nádherným květem

Kroužková "tryska"

Tryska je prstenec tlakové trubky, na jejímž povrchu jsou ve stejných vzdálenostech vytvořeny otvory, z nichž každá má samostatnou trysku. Jejich průměr není příliš velký - asi 0,5-1 cm. Prochází-li těmito tryskami, voda vytváří tenký třepot, který zasahuje v různých směrech pod úhlem 120 stupňů. PrstenČasto se instaluje podél obvodu nádrže nebo v jejím středu.

Fontána typu "prsten" vypadá ve středu vodní nádrže velkolepě

.

Postřikovač

\ t

Jediný postřikovač vytváří podobný efekt jako fontána "rybí ocas". Rozdíl je v tom, že trysky vody, které dopadají na trysku pod úhlem 15-20 ° (v "rybím ocasu" je úhel trysek 30-40 °). Také tyto dvě varianty fontán se liší a výška pádu vody - jediný postřikovač vytváří vyšší trysky.

Jednoduchý postřikovač - skromná a krásná volba pro malou nádrž

Postřikovač s dlouhým dosahem

V dlouhém postřikovači jsou otvory pro vodu umístěny ve třech úrovních. Současně je voda z centrálního otvoru napájena nejsilnějším tlakem, prostřední - slabší, extrémní - s nejmenším. Tak jsou vodní trysky z takové trysky vytlačovány směrem ven v různých výškách a tvoří kaskádu. Stejného efektu lze dosáhnout při statickém tlaku vody, pokud mají otvory různé průměry.

Stupně této kašny jsou vytvořeny v důsledku různých průměrů otvorů

Postřikovač "spin"

Trysky tohoto rozprašovače jsou umístěny na speciální otočné základně. Když rotace proudu vody, nejprve oni bijí, bude točit ve spirále. Velký význam má v tomto případě správný poměr rychlosti otáčení trysky a tlaku vody.

"gramofony" postřikovačů - závratný efekt

Tak, v moderním trhu si můžete koupit mnoho různých typů trysek, které vám umožní získat nějaký pohyb trysek. Když si vezmete pár postřikovačů a zapnete svou fantazii, můžete vytvořit téměř jakýkoliv obraz vody, který vám napovídá vaše fantazie.

Viz články pro podobná témata:

 • Dekorativní proud vlastními rukama - miniaturní rychlá řeka
 • Plánování a automatické zavlažování vlastníma rukama
 • Rybníky v zemi vyrábíme vlastními rukama - z vany, filmu nebo plastické formy
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve své oblasti
 • Fontány pro zahradní a letní chatu - rafinovaná řešení vodní výzdoby
 • Hydroponie vlastníma rukama - vyměňte zem za vodu!