Výhody a nevýhody bimetalových radiátorů

Při výpočtu bimetalického radiátoru je možné rozdělit a zajistit potřebné vytápění v různých prostorách areálu

.

V Rusku trvá topná sezóna v závislosti na regionu několik měsíců. Takže vytápění budov na příjemnou teplotu - úkol nejdůležitější. Volba správného topného tělesa se proto stává úkolem prakticky strategického.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výhody a nevýhody různých radiátorů vytápění?
 3. Bimetal?
 4. Jaké jsou dobré?
 5. Jejichž produkce?
 6. Video o výhodách bimetalových radiátorů?
 7. Jaké jsou nevýhody? ?
 8. Podmínky používání?
 9. Nejoblíbenější značky?

Obsah

 • Výhody a nevýhody různých topných těles
 • \ t
 • Bimetal
 • Co je dobré
 • jejichž výroba
 • Video o výhodách bimetalových radiátorů
 • Jaké jsou nevýhody?
 • Podmínky používání
 • Většina značkových značek

Výhody a nevýhody různých radiátorů vytápění?

Pohodlné je pro osobu považováno za teplotu přibližně 18-21 stupňů. s Váha se drží, když je teplo přidáno tolik, kolik to jde.

Obyčejné litinové radiátory v dnešních kánonech pohodlného a krásného bydlení se nehodí velmi dobře. Nejen to, i když jsme zvyklí jim věřit, ale ve skutečnosti je jejich účinnost nízká.

Hliníkové radiátory mohou být vyrobeny v sofistikovaném provedení a atraktivní. Ale jeden design nebude horký. Bylo by žádoucí, aby sloužily déle, protože topenívybavení se lidé zřídka mění.

Ocelová otopná tělesa zpravidla neposkytují dostatečné teploty.

Bimetal?

Všechny nejlepší vlastnosti pohltily snad bimetalové radiátory. Právě teď jsou považovány za nejoblíbenější možnost vytápění.

Radiátory se nazývají bimetalické, protože jsou vyrobeny ze dvou kovů: obvykle je to ocel a hliník. Namísto oceli se někdy používá měď.

Vnitřní kanály chladicí kapaliny tvoří ocel. Shora jsou pokryty hliníkovým pouzdrem.

Jaké jsou dobré?

Tyto radiátory mají podle mnoha odborníků vyšší vlastnosti než hliník. To je dobrý přenos tepla, a to jak nízká hmotnost, tak sofistikovaný design. A pokud správně spočítáte počet částí radiátoru, jeho moc, budou sloužit víře a pravdě po mnoho let.

Sekční sestava bimetalových radiátorů umožňuje, aby byly volně vloženy do interiéru každé místnosti

.

Ocel se používá v částech, které přicházejí do styku s kapalinou (chladicí kapalinou). To je tradiční design, ale někdy je ocel nahrazena měděnými vlastnostmi. Vnější části (hliník) s chladivem se téměř nedotýkají. Kapalina uvnitř baterií dodává teplu malé množství ocelového jádra. Díky své malé velikosti se rychle ohřívá přenosem tepla hliníkových panelů.

Hliník je dobrý, protože se snadno zahřívá do okolního prostředí, takže lze rychle dosáhnout požadované teploty.

UkazatelePřenos tepla v bimetalických výrobcích je poměrně vysoký: 170-190 W ve vzdálenosti mezi osami asi 500 mm.

Důležitá výhoda!
Vzhledem k malému objemu trubek v bimetalických radiátorech se znatelně snižuje množství chladicí kapaliny. Může být zdvojnásobena nebo trojnásobná!

Výsledkem je, že zařízení reaguje rychleji na povely ze strany termostatu, který slouží uživateli. Bimetalové radiátory jsou obvykle utěsněny spolehlivými paronitovými těsněními.

Nespornou výhodou paronitových těsnění je, že jsou přizpůsobena různým prostředím

.

Ocelový rám bimetalových radiátorů umožňuje dosáhnout pracovního tlaku 20-40 atm, což zaručuje trvanlivost při vysoké pevnosti.

Pokud je pro řadu topných baterií charakteristická citlivost na špatnou kvalitu chladicí kapaliny (která trpí například výrobky z hliníku), pak to bimetal neříká. Ocel, na rozdíl od jiných kovů, téměř nereaguje na alkalické prostředí.

Vysoce bimetalové radiátory odolné proti korozi.

Radiátory se používají v budovách různých podlaží. Zvláště se jim doporučuje, aby se stavěli do vícepodlažních budov. Skutečností je, že v těchto budovách se chladivo obvykle přivádí do potrubí pod vysokým tlakem. A jak víte, bimetalové radiátory dobře drží hydraulický šok, a to je jejich obrovská výhoda.

Výrobci často nabízejí své výrobky v široké řadě barev

.

Nízká hmotnost poskytuje srovnatelnou jednoduchost instalačních prací.Jeho vzhled bimetalových radiátorů je podobný hliníku. A to znamená, že se snadno vejdou do jakéhokoliv, dokonce velmi sofistikovaného interiéru. Mnozí výrobci představují své výrobky v široké škále barev.

Jejichž produkce?

Kořeny této technologie jsou evropské. Ale na ruské půdě dala velmi dobré ovoce. Výrobky byly opakovaně a účinně testovány v ruských klimatických podmínkách od roku 1995 - baterie byly perfektně přizpůsobeny pro naše regiony. Takže dnes k jejich spolehlivosti obvykle nepředkládají nároky.

Video o výhodách bimetalových radiátorů?

Jaké jsou nevýhody? ?

Samozřejmě. Mínus bimetalických radiátorů je jejich vysoká cena. Díky tomu není jejich použití vždy odůvodněno vytápěním jednotlivých domů. Zatímco pro domy a byty s ústředním vytápěním jsou takové radiátory považovány za vynikající možnost. Přeplatky navíc sto dolarů, můžete být klidní, pokud jde o spolehlivost zařízení.
Další malou nevýhodou bimetalických radiátorů, které je třeba poznamenat, jsou jádra z oceli - se současným kontaktem se vzduchem a vodou, možná koroze. K tomu dochází občas, pokud během doby nepracující z topného systému vypouštějí vodu. Druhou možnou příčinou koroze může být nemrznoucí kapalina, která se používá v topných systémech jednotlivých domů. Pro takové systémy nejsou vhodná sekční bimetalická otopná tělesa. Musí být použit pouze monolit nebo hliník.

Podmínky používání?

Životnost bimetalových radiátorů se vypočítává v průměru o 20–25 let a někdy dosahuje až 30 let

.

Pokud jde o životnost, jsou bimetalická otopná tělesa provozována v průměru 20–30 let.

Většina značkových značek?

Na ruském trhu zaujaly přední pozice společnosti jako Global, Sira a někteří domácí výrobci, kteří vyrábějí relativně levné a dostatečně kvalitní výrobky.