Výhody a nevýhody dřevěných oken, jejich výhoda nad plastovými okny

 • Mnoho lidí nedávno upřednostňovalo okna s plastovým rámem. V poslední době začala PVC okna získávat popularitu a nahrazovala dlouhá dřevěná okna. Tyto a další okenní rámy mají určité výhody a nevýhody, protože první z nich se skládají z přírodního materiálu, druhý z plastu.

  Dřevěná okna jsou šetrná k životnímu prostředí. Nevysílají toxiny a škodlivé látky, které by přispěly ke zhoršení lidského zdraví, duševního a fyzického výkonu, urychlily stárnutí těla. Okna PVC jsou nepochybně teplá a těsná. Nepropouští vzduch, udržuje místnost v teple, zejména v zimním mrazu, uzavírá a chrání místnost před vnějším hlukem. Vzhledem k tomu, že strom je přirozeným přírodním produktem, je schopen projít vzduchem přes mikropóry uvnitř místnosti, takže i s uzavřeným oknem má místnost mikrovzdušný vzduch. Nevýhodou je, že chybí zvuk a nemůže dát dostatek izolace.

  Při hoření nebo v horkém počasí strom nevytváří toxiny. V případě požáru hoří pomaleji. Plast při spalování vylučuje dioxiny, což je velmi nebezpečné. V místě plamene v budoucnu bude vyžadovat speciální ošetření.

  Plastová okna nejsou tepelně stabilní. Pro přenos tepelné stability plastových oken se používají stabilizátory. Pro levné profily se používají chemické těžké kovy.

  Kvalita okenního rámu je odlišná. Pokud byl proces tvorby plastových oken proveden kvalitativně, pak následujícíokna vydrží dlouho bez vnějších zásahů. Plastová okna nepotřebují zvláštní péči, průměrně mohou dosahovat až patnácti let. Také se nevymažou, jejich životnost je neomezená, příslušenství se může nosit. Plastová okna zůstávají dnes populárnější. Moderní dřevěné okenní rámy nejsou dlouhé - až pět let, plus roční izolace a periodické lakování rámu. Důvodem je, že materiál přírodního stromu stojí za to hodně peněz, z tohoto důvodu vysoká cena dřevěných oken. Každý, kdo si koupí okno, přinese do domova osobnost v závislosti na preferencích a poměru kvality a ceny. Stojí za to si vybrat buď odolná okna, která nemají vždy příznivý vliv na tělo, nebo praktická okna, klasická verze, která potěší oko.

  Je ještě lepší používat hliníková okna. Tento materiál je šetrný k životnímu prostředí a má poměrně stylový vzhled. Tato okna jsou navíc známa pro dlouhou životnost.