Výhody a nevýhody oteplování stěn zevnitř minivátu

Obsah
 1. Pokud je nutné budovu ohřívat zevnitř
 2. Obsah
 3. Jaké jsou výhody tepelné izolace?
 4. Tepelná vodivost?
 5. Nedostatek a poškození minerální vlny?

Pokud je nutné budovu ohřívat zevnitř

Minerální vlna v posledních dvou desetiletích se stala populárním izolátorem pro tepelnou izolaci stěn uvnitř areálu

.

Opakovaně jsme uvedli, že nejlepší možností pro izolaci stěn z mnoha závažných důvodů je vnější izolace. Ale v životě existují různé situace. A stává se, že je třeba zahřát domov zevnitř. V tomto případě existují tři odlišné varianty. Kromě pěny a pěnového polyuretanu, jeden z nejrozšířenějších v posledních letech byla možnost izolace s minerální vlnou. Přemýšlejme o tom podrobněji.

Obsah

 • Výhody tepelné izolace minivy
 • Tepelná vodivost
 • \ t
 • Nedostatek a poškození minerální vlny
 • \ t

Jaké jsou výhody tepelné izolace?

Výhody takové izolace spočívají v tom, že není třeba předběžného vyrovnání stěn.Sádrové omítky jsou jednosměrné nebo jiné.

Minerální vlna je velmi pružný elastický materiál, který představuje další pohodlí při instalaci

. Co je to minerální vlna? Jedná se o materiál ze silikátových vláken z roztavených hornin, metalurgické strusky a jejích směsí. V dnešním světě se vyrábí velké množství různých druhů minerální vlny. Pro vysoce kvalitní vatupoužívají se pouze kameny a materiál přichází s dlouhou životností. Je to právě tento materiál, který se doporučuje pro odpovědné stavby - v případech, kdy je vyžadována dlouhá léta spolehlivé práce budov. Minvata, získaná ne z hornin, ale z vysokopecní strusky, je ceněna levněji vzhledem k její menší trvanlivosti v provozu v ostře kontinentálním klimatu, s vysokou vlhkostí, vysokým zatížením a různými druhy deformací.

Jednou z důležitých vlastností výrobků z minerální vlny je její požární odolnost. Desky z minerální vlny jsou odolné vůči vysokým teplotám. Vlákna minerální vlny z přírodních hornin se začnou roztavit až po dvou hodinách, kdy se na Celsiu projeví teplota 100 ° C. Také minerální vlna je odolná vůči působení mnoha chemikálií.

Minvata se dodává ve formě rolí a desek.

Používají-li se fasády častěji pevné nebo polopevné pevné desky, pak se pro účely izolace oplocení obvykle používají desky z měkké minerální vlny a reliéfní rohože.

Využívání minivy se stalo populárním v stavbě letních chat, což je plně odůvodněné, jakož i při výstavbě dočasných staveb a staveb. Minerální vlna je inovativní materiál vyrobený na bázi čedičových skal. Jen před několika desítkami let o tom vědělo jen málo lidí, protože Minvatu nebylo používáno tak široce, ale pouze v obraněprůmyslu. Tento relativně levný izolační materiál je nyní široce používán v mnoha oblastech národního hospodářství.

Tepelná vodivost?

Tepelná vodivost minerální vlny je založena na třech hlavních sadách:

 • tepelnou vodivost samotné pevné báze;
 • tepelná vodivost vzduchu mezi vlákny;
 • vlhkost v dutině materiálu, přenos tepla v procesu radiace.
 • Nízká tepelná vodivost minerální vlny je jednou z jejích nejdůležitějších vlastností a závisí především na typu minivy a průměrné tloušťce vláken

  .

  Připravte vše, co potřebujete. Budete muset sestavit mřížku pro sádrokartonové desky z dřevěné lišty nebo z kovového profilu. Vertikální profil je optimálně upevněn určitým krokem: asi 60 cm, protože list sádrokartonové desky má velikost 1 m 20 cm a mezi těmito plechy je uložena deska minvata. Pro více informací o tom, jak správně šít, postavit sádrovou desku, pokračovat v externím zpracování, podívejte se na video níže.

  Zdá se, že hlavní nespornou výhodou minerální vlny jako ohřívače je, že je poměrně dostupná. A pro ty, kteří jsou unaveni neustálým hlukem ze strany bujných sousedů nebo hlučných ulic, nebudou muset být ani minvaty vůbec možné. Kromě vysoké tepelné izolace má tento materiál dobré zvukově izolační vlastnosti a je vyšší u minerální vlny než u stejného pěnového polystyrenu. O zdraví, na rozdíl od spíše společného názoru,Minvata obvykle nemá negativní dopad. I když se předpokládá, že to může být škodlivé pro plíce. Zde je spíše řečeno, že někteří lidé mohou být alergičtí na prach z minvati. To však platí přímo pro proces instalace, když se s vlnou zabýváte přímo, ale ne poté, co byla "šitá" pod vnější povrchovou úpravou. V případě zvýšené reakce na důl během instalace je žádoucí použít respirátor, který nebude zasahovat do nikoho. Poté, co uděláte parotěsnou zábranu, otřete stěny sádrokartonem, minerální vlna nikomu nepoškodí.

  Podívejte se, jak jsou vnitřní stěny izolovány odstraňováním minerální vlny:

  Nedostatek a poškození minerální vlny?

  Jednou ze závažných nevýhod minerální vlny pro účely oteplování je, že velmi dobře absorbuje vlhkost, ale nemusíte zapomínat - vlna je vlna.Dokonce i minerál. Izolace stěn zevnitř je nutné provést kvalitativně parotěsnou zábranu místnosti. V opačném případě bude vlhkost, kondenzace s teplotním rozdílem vně i uvnitř domu absorbována do ohřívače. A mokrá ztrácí své výhody jako izolátor tepla a hluku.

  Vezměte v úvahu takový okamžik, že parotěsná zábrana musí být upevněna po celé místnosti, to znamená, že bude stavět něco jako termosku, jinak nebude taková izolace žádná cesta. Dalším z mínusových minusů, který by měl být vzat v úvahu, je jeho zvýšená schopnost zmenšování. V důsledku toho se opět s navlhčením tohoto ohřívače podstatně zhorší jeho hlavní charakteristiky.

  Navrhl jsem přátelům, další praktickou zkušenost s oteplováním zdí zevnitř, což se odráží na videu.

  Také izolace z minerální vlny:

  • Zámky a šikmé střechy;
  • fasády budov „mokrým“ způsobem;
  • zavěšené větrané fasády;
  • vnější stěny různých konstrukcí, včetně obytných budov;
  • střechy válcované nebo tmavé;
  • stěny a stropy, podlahy na zemi.