Výměna baterie v kuchyni a v koupelně

V kuchyni a koupelně, a to nejen sanitární zařízení, ale i jejich vodovodní baterie, které závisí na hodně, by měly být praktické a pohodlné. V každém domě je míchačka pravidelně vyměňována, a proto existují zcela jiné důvody. Takové instalatérské práce mohou vyrábět nejen kvalifikovaní pracovníci, ale i majitel domu. Hlavní je vědět, jak to udělat.

Je třeba poznamenat, že proces výměny směšovače v kuchyni a koupelně je poněkud odlišný, takže se doporučuje zvážit oba případy.

Obsah
 1. Výměna směšovače v koupelně
 2. Instalace směšovače v kuchyni
 3. Proces montáže

Výměna směšovače v koupelně

Výměna směšovače za novou za prvé zahrnuje demontáž starého mechanismu. Za tímto účelem je pokryta studená a teplá voda na hlavní dálnici. Nástroje vyžadují klíč pro rozdělení a plyn. Z jeřábu dolů zbytky vody a teprve po odšroubování. Je důležité, aby vše probíhalo úhledně av žádném spěchu, jinak by mohlo dojít k poškození závitu na kování. Pak budete muset provést nejen výměnu směšovače v koupelně, ale také kompletní opravu jeřábu, rozbití stěny, aby se vyměnila armatura. Závitové kování, která zůstanou ve zdi, odstraní staré vinutí.

Nová koupelnová baterie se musí nejprve smontovat, protože se prodává v rozebrané formě. Při nákupu mechanismu je nutné zkontrolovat jeho konfiguraci, která zahrnuje:

 • husa;
 • hlavní jednotka;
 • sprchyhadice;
 • těsnění;
 • excentry;
 • sprchové kabiny;
 • dekorační přehozy.

Montáž směšovače je velmi jednoduchá, kromě toho je v balení instrukce. Hlavní podmínka - pouze ruční montáž, klíče k použití je nežádoucí.

Před vyždímáním excentrů v armaturách je nutné zabalit pásku. Můžete použít paddle roll, ale pak byste měli přidat pastu "Unipack". Excentrický posunuje vzdálenost mezi středy. Mezi vchody do kohoutku musí být dodržena vzdálenost 150 mm. Pokud to bylo rozbité - výstředníci pomáhají vyřešit mezeru.

Excentric po instalaci hlavní jednotky. Musíte se ho snažit utáhnout a pokud proces běží bez problémů, je vše správně nastaveno. Blok je odstraněn a excentry jsou zdobeny ozdobnými stropy. Ke stěně by se měly pevně spojit.

Jednotka se pak instaluje bez použití záložního materiálu. Úplné smrštění bude provedeno na úkor podložek, které jsou přítomny v soupravě. Lisují se maticemi a lehce sešroubují klíčem. V tomto případě je výměna míchačky v koupelně u konce, zbývá pouze zkontrolovat její účinnost.

Instalace míchačky v kuchyni

Pro výměnu kuchyňské baterie musíte nejdříve zavřít vodu a vařit následující:

 • klíče;
 • nový směšovač;
 • páska na dým.

Demontáž starého mixéru musí být prováděna velmi opatrně, aby nedošlo k poškození hadic, dřezů a jinýchkteré budou v budoucnu důležité.

Pomocí děleného klíče se z dřezu odstraní jeřáb. Pokud je nutné nejen vyměnit míchačku v kuchyni, ale i hadice na vodu - není nutné zařízení odšroubovat.

V kuchyni se doporučuje instalovat jednosměrný jeřáb, protože se vyznačuje vyšší trvanlivostí a životností. Takové zařízení nevyžaduje výměnu těsnění a jiných prvků.

Instalační proces

Pokud jsou instalovány vodovodní hadice - jsou taženy do otvoru umístěného v dřezu a poté připojeny k míchačce. Protilehlé konce hadic jsou připojeny k přívodu vody. Použití pásku z dýmu nemusí být nutné, protože moderní míchačky jsou vybaveny gumovými těsněními, která zabraňují úniku.

Při připojování hadic k vodovodnímu kohoutku na dně je nutné instalovat těsnění, které bude fungovat jako těsnicí hmota. Dále je nainstalován samotný mixér. Pokud je mechanismus jednosměrný, zašroubujte šroub na šroub.

Provede kontrolu instalace vodovodu. Je nutné otevřít společné ventily přívodu vody a pak zapnout kohoutek. Směšovač je zpočátku zkontrolován v režimu přívodu studené vody a po zahřátí by měl pečlivě zkontrolovat spoje zařízení pro průtok.

Je-li nalezen, je nutné dotáhnout matice pevněji.

Rubrika: Směšovače