Výměna elektroinstalace v bytě

Elektrické vedení, postavené v bytových domech z poloviny 60. let, je dnes největším nebezpečím. Faktem je, že naprosto nesplňuje moderní požadavky a často, jak říkají údaje smutných statistik, je příčinou nehod.

Elektrické vedení jednoduše neodolá rostoucímu zatížení domácích spotřebičů ve velkém počtu doslova dostupných v každém bytě. Jediným správným řešením tohoto problému bude kompletní výměna elektrického vedení. Dnes budeme popisovat, jak tento obtížný úkol obecně dosáhnout, aniž bychom se uchýlili ke službám mistrů. Krok za krokem nahradíme všechny staré elektroinstalace od začátku až do konce.

Co mám dělat s výkonovou deskou při změně zapojení?

Toto zařízení má hlavní ochranné funkce, umožňuje vám ovládat kabeláž v plném rozsahu, je to přesně začátek výměny vodítka od něj. Zejména hlouběji do průběhu instalačních prací nebudeme rozumět zařízení, které je instalováno v elektrickém štítu bytu a jak jej lze uvést do souladu s moderními požadavky a normami.

Starší lidé jsou často používáni starým zvykem známým všem dopravním zácpám pro pult. Moderní elektrický rozvaděč však využívá automatické přepínače. Ve štítu mohou být umístěny několik kusů: pro každou místnost, a to i pro každého silného spotřebitele elektřiny.

Ochrana osoby před porážkouproud bude výkonný jistič, stejně jako diferenciální relé, které jsou také instalovány v krytu. Povinným doplňkem bude stabilizátor nebo přerušovač, který bude chránit před kolísáním napětí v bytových elektrospotřebičích. Tato sada zařízení a je minimum potřebné k tomu, aby byl přítomen na plochém panelu, který konverguje vedení. Z ní je nutné začít jej nahrazovat.

Výměna elektrického vedení v bytě vlastníma rukama. Pořadí výměny starých vodičů

Nahrazení zastaralých vodičů je nejlepší krok za krokem, odděleně v každé místnosti, aby nedošlo k demontáži celého obytného prostoru obecně. Vezměte prosím na vědomí, že budeme muset provést řadu prací na instalaci technologických otvorů a shtrobů, z nichž bude vytvořeno množství prachu a nečistot. Často jsou všechna stará vedení umístěna přímo pod stropem a položena ve švech mezi deskami stropu a stropu. Je to tento šev, který by měl být vyčištěn a odstraněn starými dráty. Tato práce vyžaduje maximální opatrnost, aby nedošlo k poškození kabeláže, jinak může dojít ke zkratu. Poté jsou konce vodičů oříznuty a izolovány.

Dalším důležitým bodem bude zjištění rozvaděče v místnosti. V něm se změní dráty, které jdou dovnitř stropních desek na osvětlovací zařízení, zejména lustry. V tomto případě je nutné připojit staré vodiče k novým. Jemně vytáhnete starý drát, takže si natáhneme nový.

Stojí za povšimnutí výhody nových panelůdomy, kde se od zásuvek a přepínačů k rozvodné skříni kladou speciální trubkové dutiny pro elektroinstalaci, což umožňuje bezproblémové nahrazení vysílání. V minulosti se však tento způsob málo využíval, a proto je nutné vyrábět čerstvé sladkosti.

Po odříznutí kmenů vložíme do nich nové vodiče a připojíme je do rozvodné skříně, v další fázi jejich dojíždění a výstupu elektrického bytu bytu. Pár slov o tom, jak přepínat vodiče v propojovací krabici. Spolehlivějším způsobem bude jejich houba, protože jednoduché zkroucení je nepravděpodobné, že se stane spolehlivým spojením. Kromě kalafuny a cínu můžete použít elektrické svařování.

Po výměně elektrického vedení v místnosti je nutné pečlivě zkontrolovat spolehlivost zapojení a teprve poté je ponořit do zdi. Pak můžete přistoupit k kosmetické opravě místnosti.

Stejným způsobem provádíme výměnu starého vedení v ostatních místnostech. Pro každou z nich je provedeno samostatné oddělení od bytové klapky. Věnujte pozornost - v poslední fázi, zpravidla se to děje v chodbě tvořil velký svazek drátů. Je těžké jim porozumět i ty nejzkušenější a zkušené odborníky. Z tohoto důvodu by měly být okamžitě připojeny k elektrickému štítu nebo by měly být včas podepsány. První případ je nejvhodnější, protože okamžitě připojíte elektrické vodiče oddělené místnosti, dostanete možnost připojeníjejí napětí

S obrovskou směsí cívek se mohou vyskytnout i jiné problémy, zejména bude obtížné ji umístit do této podoby ve zdi. Za tímto účelem by měly být úhledně rozloženy pod stropem a položeny tak, aby se neprotínaly, pro tento účel je třeba drážku pro elektrické dráty rozšířit.

Jak vidíte, zvláštní obtíže nepředstavují celý proces nahrazení elektroinstalace v bytě. Je nutné pouze omezit stáří drátu a pak dát nové elektrické vedení. S určitými znalostmi o principech práce s elektřinou, provedení výměny nepředstavuje žádné zvláštní problémy, jsou-li prováděny opatrně, zamyšleně a v žádném spěchu. A konečně, nejdůležitější podmínka, která musí být přísně dodržována - podle pravidel bezpečnosti, nikdy nemůžete pracovat pod tlakem. Práce je nutné zahájit až po vypnutí.