Výměna topné baterie v bytě

Staré litinové radiátory prošly svým věkem, na jejich okrajích jsou již viditelné stopy rzi a zanechávají je pro další topnou sezónu, riskujete, že naplníte své vlastní i blízké byty teplou vodou. Výměnu baterií před tímto tragickým momentem můžete ušetřit vztahy se svými sousedy a ušetřit peníze, protože plánované opravy jsou levnější než odstranění následků nehody.

Obsah:

 • Možné problémy
 • Kdo svěřil výměnu chladiče
 • Servisní náklady na práce
 • \ t
 • Nezávislá instalace radiátoru
 • Nástroje a materiály
 • Fáze prací
 • Obsah
  1. Možné problémy
  2. Komu pověřit výměnu chladiče
  3. Kalkulace nákladů na služby
  4. Nezávislá instalace radiátoru
  5. Nářadí a materiály
  6. Fáze prací

  Možné problémy

  Hlavní obtíže při výměně radiátorů se objevují na samém počátku. V otopné soustavě je vždy voda a pokud není uvolněna, nebude možné v bytě měnit topnou baterii. Pokud se práce neuskuteční během topné sezóny, obvykle se nevyskytnou problémy: Zheka je svolena, a instalatér za určitý poplatek v dohodnutém čase zavře jeřáb v suterénu a odběhne vodu z stoupačky.

  Během topného období je baterie vyměňována pouze v nouzových situacích, protože v zimě je vytápění domu obtížnější vypnout a pouze na určitou mínusovou teplotu na ulici, aby nedošlo k zamrznutí systému. Pokud se ZhEKom dohodnout na zastavení topení nefunguje, je to nutnéPodívejte se na odborníka, který má k dispozici mrazničku. S jeho pomocí můžete zastavit cirkulaci vody v systému na krátkou dobu, ale dostatečnou, takže bez zastavení stoupačky odstranit staré a nainstalovat novou baterii. V důsledku působení chladicí kapaliny je v topné trubce vytvořena kostka ledu, která zabraňuje pohybu vody a poskytuje čas na práci.

  Kdo pověřit výměnu chladiče

  Chcete-li rozebrat starý radiátor, namontovat svítidlo a zavěsit nový, je to jen část práce, takže pokud nemáte představu, jak vyměnit baterii, je lepší, abyste si ji nebrali sami. Obtížnost spočívá ve správné montáži všech přídavných dílů, které spojují baterii se systémem: je to kulové kohouty, armatury, americký a obtokový přístroj. Všechna připojení musí být provedena odborně, aby nedošlo k úniku. Kromě toho, výměna baterie, když není v systému žádný tlak, je obtížné předvídat, jak se bude chovat v provozuschopném stavu.

  Není nutné žádat o placenou pomoc příležitostným osobám, které nemají zkušenosti v oblasti vytápění. Kvalitativní práce a záruka mohou pouze odborníci, kteří se na ní podílejí na profesionální úrovni a oceňují svou pověst.

  Kalkulace nákladů na služby

  \ t

  Náklady se vypočítají v závislosti na tom, které komponenty se používají, zda se vymění stojaté potrubí nebo zda zůstane stará trubka a je vždy jiná:

 • V Moskvě a Petrohradu se náklady na výměnu radiátoru mohou pohybovat od 2500 do 2900 rublů, přičemž některé firmy poskytují zdarmapřepravní služby pro dodávku baterie a odstranění odpadků po demontáži starého systému.
 • Pro obyvatele území Krasnodar, tato stejná služba nepřesáhne 2000 rublů, a pokud jste záměrně hledat společnost s nízkými sazbami a počítat s minimem složek, můžete souhlasit s instalací radiátorů na 1000 rublů za bod.
 • V Kalugě a regionu jsou náklady na výměnu baterií o něco vyšší: průměrně 3000 rublů za bod. Cena zahrnuje odstranění starého radiátoru, výměnu jeřábu, obtoku, montáž, připojení a stisknutí nové baterie.
 • Je třeba poznamenat, že je nepravděpodobné, že by zaměstnanci Zheky snížili ceny za práci než specializované firmy.

  Nezávislá instalace radiátoru

  Výměna baterií vlastníma rukama je možná pouze tehdy, pokud jste si jisti, že máte zkušenosti nebo máte spolehlivého partnera. Před instalací nového ohřívače je nutné určit parametry jeho instalace. Pro optimální proudění vzduchu by měla být vzdálenost od podlahy ke dnu baterie 10 až 15 cm a od horní části okna k parapetu okna. Tato mezera poskytuje volný odtok a přívod vzduchu. Vzdálenost od stěny ke zadní stěně baterie je od 3 do 5 cm, bez ohledu na vrstvu tepelné izolace.

  Důležité!

  V souladu s předběžnou dohodou se zaměstnanci Zheky a výplatou účtenky za službu by jejich zástupce měl vypustit vodu z ústředního vytápění a jakmile budou trubky vypuštěny z vody, můžete pokračovatpřed demontáží staré baterie.

  Nářadí a materiály

  \ t

  Instalace baterie bude vyžadovat:

  • Unipack.
  • Kalibrátor.
  • Lněné balení.
  • Boer.
  • Ruleta a úroveň.
  • Plastové klíče.
  • Rozdělené klíče.
  • Nůžky z plastu.
  • Klíč plynu.
  • Perforátor

  Fáze práce

  Rozebrat dno a horní připojení baterie s trubkou (pokud je řezba dostatečně dlouhá, můžete řezat bulharské nebo plynové svařování), vyjměte chladič z držáků a vyklopte držák ze zdi. Zatímco volné místo pod okenním parapetem, můžete si seno přivézt do pořádku: zavřete otvor, natřete zeď nebo nalepte reflektor tepla.

  Dobrá celá trubka nemusí být nahrazena, ale pokud zjistíte, že to nebude trvat dlouho, uvnitř je tlustá rez, pak je lepší ji vyměnit vůbec. Příliš dlouhý závit na koncích trubek musí být zkrácen, zpočátku navíjen na staré matice. Při řezání závitu lze matice demontovat.

  Na konci nové baterie našroubujte zátky do systému nahoře a pod průchodem zástrčky a na opačné straně namontujte montážní zástrčku pro instalaci kokpitu Majewski a pod obvyklou.

  Na průchodu nálezů víří obuv. Přestože jsou opatřeny pryžovými těsněními, je možné mazat silikonovým tmelem pro větší záruku řezbářství. Je lepší použít plastový klíč k otočení futbalu, aby nedošlo k poškrábání malovanépovrchu. Nyní šroub Američan, jeřáby a montáž: na fotografii níže můžete vidět baterii, plně připraven pro instalaci.

  Použití rozbalení a lnu, s pomocí rozvodových klíčů, spojují a otáčejí kování. Všimněte si, že utažení odpališť na potrubí v plné montáži nebude úspěšné, protože to bude zasahovat do stěny, pak některé spoje musí být zkráceny již na místě.

  Baterii umístěte na zeď, vyrovnejte ji (nutně pomocí úrovně budovy) a nasaďte montážní body. Po vyjmutí chladiče propíchneme otvory, vložíme do nich hmoždinky a poté držáky.

  Když zavěsíme baterii na místo, musíme se dostat z cesty, jak je vidět na fotografii. Měří se vzdálenost mezi příkopem a trhlinou a odstřihnou se dva kusy trubky z plastu a kalibrují se (aby nedošlo k poškození gumových těsnění na fitinku). Nyní odstraníme jeřáby z Ameriky, spojíme s trubkami a stiskneme.

  Zabalte baterii na místo, otočte Američanem. Nastavte bypass (vidíte to na fotografii níže). S ním je možné omezit přívod tepla do akumulátoru nebo jej zcela potlačit, aniž by se odstranili sousedé ohřívače a neodpojili stoupač.

  Přečtěte si také: Obrazovky pro topné baterie: Foto, Výpočet výkonu radiátorů, Technické vlastnosti litinových radiátorů