Vypálit boilerman vlastníma rukama

Butterfly pece také existují pod jmény Brenernan, Bularyan, Bullerian nebo “trouba z Kanady”. Konstrukce je pět různých úprav pro vytápění prostor do 1000 m3. Kromě toho, Bulerian úspěšně používá v lázních, doplnění hlavní části kamna sporákem.

Obsah
 1. Co je to bulerská pec
 2. Jak funguje kotelna?
 3. Instalace pece
 4. Provoz pece
 5. Pec Motýla provádíme vlastníma rukama krok za krokem

Co je bulerská trouba

V továrnách nebo v rukou pece jsou Butlers vyrobeni z ohnivzdorné oceli. Uvnitř pece jsou dvě spalovací komory: spodní (zplyňování) a horní (kde jsou spaliny hořlavé). Charakteristickým rysem pece je obloukové pevné svařované válcové těleso trubkového komína velkého průměru, které je spojeno sjednocujícím kolektorem. Někdy to není ocel, ale hliníkové trubky. Na zadní stěně pece jsou: komínová trubka spojující komín s odpalištěm; komín se skleněnou zátkou pro sběr kondenzátu a regulátor kyslíku. V horní části skříně pece nainstalujte kovovou desku, která je vhodná k vaření. Přední strana zavírá ohniště s vzduchotěsnými dveřmi s regulátorem výkonu.

Použité palivo: rašelinové brikety, palivové dřevo, různé odpadní papíry a dřevozpracující průmysl. Spalování v peci uhlí může poškodit stavební prvky. Použitíhořlavé kapaliny nebo plyny jako palivo jsou nepřijatelné.

Jak funguje trouba Buellian?

Díky trubkám výkopové pece se rychle ohřívá a plynulý rozvod teplého vzduchu v místnosti. V každé trubce, v kontaktu s pecí, je vzduch zahříván na teplotu 60 až 150 ° C (studený vzduch vstupuje do každé trubky zespodu, ohřívá se a vystupuje z horního konce trubky), zatímco napětí kovové struktury na červenou se nevyskytuje.

Pro dosažení rychlého ohřevu místnosti je nutné neustále provádět předzásobení (intenzivní režim). V případě, že se místnost zahřeje a je v ní nutné pouze udržet danou teplotu, produkuje záložku paliva a pomalu se roztaví, přiděluje teplo až 8 hodin v řadě (režim zplyňování).

Instalace pecí

\ t

Instalace pece Bulerian je nutná, vydrží vzdálenost od stěn nejméně půl metru (k ochraně před spálením) a před kamny by neměla být menší než jeden a půl metru volného místa. Pod kamny určitě umístěte pevný nehořlavý základ - cihla nebo kov.

Pec je instalována ve výšce až tři sta milimetrů od úrovně podlahy. Trubku pro komíny by měla být ohřívána minerální vlnou a opatřena hledím pro ochranu proti větru a dešti.

Provoz pece

 • Instalujeme regulační klapku (na dveře i na komín) v uzavřené poloze.
 • Do spodní komory pece vkládáme maximální množství paliva, zapálímepožáru
 • Intenzitu spalování a teplotu regulujeme regulátorem ventilu.
 • Aby bylo možné provést předbalení paliva, oba ventily se zcela otevřou a po několika minutách dejte dřevo do sporáku.

Při čištění pece není nutné zcela odstraňovat popel z povrchu potrubí. Pro dobré zplyňování paliva je žádoucí malá vrstva popela.

Pec Motýlů provádíme vlastníma rukama krok za krokem

.

Je velmi obtížné vyrobit samotnou kotelnu. Musí být jisté: stroj na ohýbání trubek a svařovací stroj, stejně jako možnost jejich použití.

Připravujeme materiály a nástroje pro práci:

 • - žáruvzdorná kotlová ocel (4 mm) o rozměru 1 x 2 metry;
 • - ocel v tloušťce 6 mm, velikost 0,7х0,4 metru;
 • - trubka o průměru 110 mm a délce 4 metry;
 • - další trubka o délce 10 metrů, o průměru 57 mm a tloušťce stěny 4 mm;
 • - kovové příslušenství (smyčky, pera, zámky);
 • - trubky 350 mm;
 • - Bulharština se všemi potřebnými kruhy.

Na papíře musíme kreslit každý detail v měřítku 1: 1. Těmito skicami provedeme ohýbání, řezání a svařování.

V místě, kde budou kamna instalována, připravíme pod ní cihlovou podlahu nebo naplánujeme ocelový plech. To je nezbytné pro ochranu podlahy před možným zapálením.

Vezměte trubku o průměru 57 m, vyříznutou bulharskou oblastí o rozměrech 120 mm a každou z nich ohněte na stroji (přijímáme průměr 225 mm nebo 80 stupňů).

Použití svařovacího strojeje nutné propojit potrubí navzájem v šachu a dostat "kostru" navzájem vařit. Konce trubek by se měly dívat ven. Před svařováním je velmi vhodné připravit kostru z kovových profilů, svařených dohromady, která bude držet trubky a umožní co nejpřesnější práci.

Vložte trubky do rámu a připojte je k okraji svařovacím strojem.

Vytahujeme držák trubek. Ve vnitřním prostoru „kostry“ jsou svařovány kousky kovových rohů, které budou držet děrovaný plech a dále zpevnit konstrukci.

Vyrábíme montáž konvekčních trubek, které budou připojeny k palivovému článku během provozu pece a zajišťují přístup k kyslíku. Dvě přední "hrany" pece musí vkládat tenké trubky.

Provádíme dva řezy z vnitřní strany rámu a vkládáme vstřikovací trubky. Hermeticky vařit otvory.

Mezera mezi „kostrou“ kamen musí být svařena pruhovanou ocelí. Vyrábíme měření, nakreslíme proužek na papír, vystřižíme bulharskou ocel, každý pásek mezi roury svařujeme.

Dále děláme "labyrint" pro spalování plynů. K tomu, opět pomocí kresby a lepenky, jsme vystřihli dvě kovové desky, z nichž jedna se nedostane k předním dveřím, druhá - dozadu. Vzdálenost mezi deskami je asi 5 cm.

Výroba přední stěny, dveří a zámku sExcentrický je lepší důvěřovat zkušenému turnerovi, protože je obtížné tuto část designu vytvořit vlastními rukama.

Chcete-li odříznout přední a zadní stěnu, měli byste si připravit lepenkovou kartu, udělat si značku na oceli a vyříznout oba detaily s bulharským.

Na zadní stěně pece vyřízneme kruhový otvor pod vývodem kouře a navaříme tam část trubky. Do tohoto segmentu připojíme komín.

Samotný komín je vytvořen ve tvaru písmene T se západkou uzávěru. V potrubí, které bude uspořádáno svisle, řezáme otvor, ke kterému je kolmo přivařena další část trubky. Uvnitř nastavte západku.

Za tímto účelem vyvrtáme do zdí dva malé otvory, skrze ně protáhneme kovovou tyč. Vytáhněte jeden konec tyče pod úhlem 90 stupňů. Uvnitř lišty navařte kovové kolo (1/4 kružnice odříznuté bulharským), velikost je o něco menší než vnitřní průměr trubky.

Dveře jsou kulaté. Pod ním v čelní stěně řezáme díry a splétáme závěsy (mohou být vyrobeny z dutých trubek a odpovídají velikosti tyčí). U dveří instalujeme trubku s clonou (podobnou cloně na komíně, ale při otáčení tyče zcela zakrývá potrubí).

Nasaďte těsnění na stěnu pece a na dveře (dva ocelové pásy se skládají do kruhu a svařují podle dveří a stěny tak, aby byly obě části pevně usazeny)jeden do druhého).

Zámek dveří je smyčka a západka s rukojetí, která se při otáčení rukojeti drží na smyčce. V tomto případě se dvířka trouby přitlačí těsně k přední stěně pece.

Zbývá pouze instalovat kamna na stojan z cihly nebo na rám z kovových rohů, připojit trubku na zadní stěně ke komínu a komínové trubce (připojte potrubí svorkami a utěsněte minerální vlnou, jako je azbest) a v případě potřeby horní část Sestavte mřížku pro vaření.

Video - Stoveboilerman vlastníma rukama