Výrobky z překližky pro zahradní dekorace: děláme zahradní zahradní figurky

Je mi potěšením procházet se po vlastní zahradě, užívat si okouzlující přírody a dech beroucího čerstvého vzduchu. Přemýšlíte o designu venkovského domu, každý majitel se snaží, aby to zvláštní, přidávání barev a vytváření pozitivní náladu. Zahradní figurky z překližky mohou úspěšně doplnit rostlinné kompozice a nádherně proměnit místo, což z něj činí roztomilé a útulné místo. Udělejte takové zábavné figurky z překližky, které jsou schopny kohokoliv. Vytvoření takového ozdobu nemusí mít nutně dovednosti umělce, stačí jen ukázat fantazii a vynaložit minimální úsilí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak vybrat správný materiál?
 3. Vytváříme postavy vlastníma rukama
 4. Master class # 1 - zajímavý šnek
 5. Master Class # 2 - Magic Scary

Obsah

 • Jak vybrat správný materiál?
 • Vytváříme postavy vlastníma rukama
  • Master Class # 1 - Zajímavý šnek
  • Master Class # 2 - Magic Scary
  Účelem těchto čísel je zdůraznit určitá místa na staveništi, což je činí elegantnějšími a atraktivnějšími. Díky přirozené přirozenosti dekorací ze dřeva a překližky se nejvíce harmonicky hodí do krajinářského designu.

  Zdobené překližkové kusy v zahradním areálu vypadají velmi

  Z překližky můžete vyrobit mnoho zajímavých funkčních vyznamenání. To může být:

  • Legrační postavy;
  • Kontejnery prokvětiny;
  • poštovní schránky;
  • Krmítka pro ptáky;
  • Ozdobné ploty.
  Varianty figurek z překližky jsou četné a každá z nich je odlišná svou originalitou a expresivitou.

  Miniaturní domky hraček, postavy zvířat, bizarní plastiky a kreslené postavičky dnes zdobí mnoho předměstských oblastí

  Jak vybrat správný materiál?

  Překližka je jedním z nejlehčích a snadno vyrobitelných výrobků s materiálem. Je tak jednoduchá v práci, že postavy z ní se dost rychle dostanou ven, a co je nejdůležitější - je to zajímavé.

  Překližka je deska z dřevěné dýhy, která je pomocí lepidla nebo syntetické kompozice spojena v několika vrstvách. Pevnost a tloušťka materiálu přímo závisí na počtu těchto vrstev. Tloušťka překližkových desek se pohybuje od 3 do 30 mm, materiál může mít zcela jinou strukturu, která může ovlivnit barvu a strukturu hotového výrobku. Například: díky své krásné struktuře a teplým odstínům vypadá břízová překližka velmi esteticky, zatímco překližka je vhodnější pro malování.

  Pro vytvoření zahradních ozdob jsou vynikající překližkové desky podobné, materiál použitý pro výrobu: topol, olše, osika, borovice, bříza, jedle

  Hlavní výhody překližky:

  • Ekologie;
  • pevnost a trvanlivost;
  • Odolnost proti vodě;
  • Dobrá flexibilita;
  • slučitelnost s jinými materiály;
  • Snadná manipulace.

  Ale protože překližka je stále strom, který je propříroda podléhá vlivu prostředí, při výběru materiálu by měl být zohledněn určitý počet bodů:

  • Odolnost proti vlhkosti . Pro evidenci vnějších prostor a ozdob soukromého území je možné použít dýhované desky označené FCM a FSF. Jsou-li vyrobeny z melaminových a fenolových pryskyřic, které mají odpuzující účinek.
  • Leštěné zpracování . Na trhu můžete najít listy, leštěné na jedné straně (Ш1), zpracované na obou stranách (Ш2) a ne leštěné vůbec (НSH). Tento okamžik je velmi důležitý pouze tehdy, když nemáte čas na další zpracování.

  Pro tvorbu výrazných a barevných zahradních ozdob ideální olej a akrylová barva. Leží dokonale na dřevěném povrchu a vytvářejí bohaté barevné kombinace. Barvy jsou odolné vůči ultrafialovým paprskům, udržují chuť k jídlu několik let.

  Při výběru materiálů pro výrobu šperků je důležité nejen věnovat náležitou pozornost kvalitativním vlastnostem překližky. Je také důležité zvolit barvy pro design, který zachová sytost barev pro několik sezón

  .

  Postavíme postavy vlastníma rukama

  Většina dachas je zdobena plochými figurkami vyřezanými z překližkových listů odolných proti vlhkosti. Pro vytvoření originální dekorace potřebujeme:

  • Obsah vlhkosti překližky v tloušťce 2 cm;
  • Šablona;
  • Prsty;
  • Jednoduchá tužka;
  • jemnozrnný brusný papír;
  • Šroubovák a šrouby;
  • Akrylové barvy, kartáče a laky.

  Máte-li v úmyslu vytvořit tvar, aniž by byl obložen na jakékoli podpěře v zahradě, je také nutné zajistit výrobu kolíků pro jeho založení. Jejich velikost závisí na velikosti samotné postavy. Ale v každém případě očekávejte, že kolíky by měly jít hluboko do země alespoň 50 sm.

  Doporučujeme, abyste si vzpomněli na zapomenutý druh tvořivosti - stroj na těžbu dřeva, který vlastní zahradu dělá neobvyklou výzdobou

  .

  Figurka z překližky může být ozdobena jakýmkoliv rohem zahrady, zavěšena na laně, upevněním na podpěrné hřebíky a instalací na stojany

  Šablona pro tvorbu čísla může být vytvořena a nezávisle. K tomu je třeba nakreslit obrázek na list papíru, nakreslit ho ve formě kresby nebo siluety, a pak to prostě zkrátit.

  Master Class # 1 - Zajímavý šnek

  Roztomilá figurka vyrobená z překližky je tak snadno vyrobitelná, že ji může udělat kdokoliv. Malí pomocníci ochotně reagují na návrh dospělých, aby se zapojili do vzrušujícího procesu.

  Okouzlující hlemýžď ​​určitě potěší nejen nešťastného, ​​ale i dospělého hosta, který se stane ozdobou pro hřiště a oblíbeným charakterem vzrušujících her

  .

  Na list papíru nakreslíme obrys budoucí postavy, jejíž obraz je pak přenesen na bázi překližky

  .

  Pokud jste přesvědčeni o svých schopnostech,můžete udělat bez papírové šablony, kreslení šnek na list překližky hned. Vy musíte snížit postavu skládačky z vašich bezpečnostních důvodů sami. Zde však lze bezpečně svěřit kreslení kontur a zbarvení šneka netrpělivým malým asistentům.

  S pomocí značkovače nebo hořáku vytáhneme obrysy šneku tak, aby i po zakrytí barvy zůstaly jasné a výrazné

  .

  Přípravek je natřen akrylovými barvami a vybíráme tak nádherné kontrastní kombinace. Pro získání sytých barev je lepší použít akrylovou barvu ve dvou vrstvách

  .

  Hlemýžď ​​je připraven. Dej trochu barev do barev, a můžete bezpečně naplánovat hezký charakter na libovolné místo v zahradě.

  Master Class # 2 - Magic Scary

  Máte jen pár hodin volného času na výrobu strašáka, budete mít možnost udělat si zábavnou postavu sami, což přinese do oblasti kus emocí a tepla.

  Je to neuvěřitelně roztomilá a přitažlivá pohádková postava Scary z pohádky "Průvodce smaragdového města", která se také může usadit ve vaší oblasti

  Výroba čísla bude provedena v několika fázích. Nejprve si vezmeme list překližky, který s pomocí šablony vložíme na obrys budoucího charakteru. Hotový obraz lze přenést na překližku pomocí obvyklého bulváru.

  Dáme-li údaj, který bude vycházet z kolíků, okamžitě je připojte. K tomu v případěobrázky jsou vyvrtané párové otvory, jejichž průměr odpovídá velikosti kolíků.

  S obrysem, s vykrojenou figurkou. Jeho hrany jsou pečlivě leštěny brusným papírem, což jim dodává hladkost

  Nakreslíme postavu: na dece nosíme prvky charakteru v jednoduché tužce a zbarvíme je akrylovými barvami

  Po natření čelní části obrobku natřeme plochy. Když nátěr zaschne, zakryjeme postavu lakem.

  K ozdobení postavy jsme použili sušenou trávu, která byla poškrábaná vlasy, knoflíkem a saténovou stuhou, ze které byl vyložen límec postavy

  .

  Naše roztomilá pohádková postava je připravena. Zbývá jen prodloužit otvory v drátěném klobouku a upevnit je na větve stromu nebo plotu.

  Malé tajemství: pokud se v procesu řezání pomocí skládačky začne list překližky odlupovat, je nutné ji namočit roztokem z lepidla PVA a vody, který se odebírá v poměru 1: 1. Překližka impregnovaná 2 - 3 krát, což způsobuje každou další vrstvu po vysušení z předchozí.

  Vzhledem k tomu, že tyto výrobky jsou poměrně lehké, měly by být hotové výrobky bezpečně upevněny, částečně pohřbeny v zemi, broušeny nebo přilepeny k základně.

  Stejný princip lze učinit i pro tematické překližkové konstrukce, například: ztracené v květinové zahradě miniaturní pohádkový les s podivnými stromy nebo roztomilé mýtiny poblíž rybníka plného zábavných postavzvířat Vyrobené vlastními rukama, budou překližky vzory zdobí váš prostor, takže je atraktivní a jedinečný.