Vyrovnání dřevěné podlahy s překližkou: vše o pokládce překližky na dřevěném základě

Vyrovnání dřevěné podlahy s překližkou: vše o pokládce překližky na dřevěném základě

Ovlivnily moderní technologie pro zpracování prostor a podlahové krytiny. Obyvatelé jim dávají takovou výhodu jako korek, parketovou desku, laminát. Při použití těchto materiálů nejsou požadavky na rovnost půdy posledním místem. Díky tomu je často nutné čelit potřebě vyrovnání dřevěné podlahy. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Jedním z nich je vyrovnání podlahy s překližkou. Aby bylo možné tyto práce řádně provádět, musíte vědět, jak a s jakými dřevěnými podlahami je překližka upevněna a jaké přípravné práce mají být provedeny.

Obsah
 1. Obsah
 2. Proč překližka?
 3. Přípravná etapa prací
 4. Určeno značkou překližky
 5. "Řezání" a montáž překližky
 6. Instalace systému na dřevěnou podlahu
 7. Upevnění překližky na dřevěnou podlahu

Obsah

 • Proč překližka?
 • Přípravná fáze práce
 • \ t
 • Určeno značkou překližky
 • "Řezání" a montáž překližky
 • \ t
 • Instalace systému na dřevěnou podlahu
 • Upevnění překližky na dřevěnou podlahu

Proč překližka?

Překližka má nezbytné vlastnosti pro její použití při výstavbě a opravách. Má:

 • relativně malá hmotnost;
 • dostatečná tvrdost povrchu materiálu;
 • odolnost proti zatížení;
 • vysoce kvalitní broušení;
 • stabilitana vodu (v odrůdách odolných vůči vlhkosti);
 • nepřítomnost nepříjemných pachů;
 • dostupnost montážní technologie.

Pro vyrovnání dřevěné podlahy je nepostradatelná překližka.

Překližka je ideální pro vyrovnání dřevěných podlah

Kromě přijatelné ceny má výhody potřebné pro tuto práci. Konkrétně:

 • v důsledku kolmého uspořádání sousedních vrstev mají překližkové desky vysokou pevnost ve všech směrech;
 • výroba velkých listů překližky umožňuje zrychlenou instalaci na velkých plochách;
 • překližkové plechy se ohýbají bez porušení;
 • překližkové listy jsou vhodné pro dopravu a nenáročný provoz.

Přípravná fáze práce

\ t

Je přirozené, že pokládka překližky na dřevěnou podlahu by měla být prováděna správně a za použití nezbytných nástrojů. Je dobré, že mistr měl zkušenosti s tímto inventářem. Pro pokládku překližky budete potřebovat: šroubovák; elektrobogger; úrovni; Ruleta šrouby s hmoždinkami.

Nástroje nezbytné pro provádění prací

Před zahájením vyrovnání dřevěné podlahy s překližkou se doporučuje zkontrolovat, zda je podklad vhodný pro použití. Vyměňte staré zkažené desky a opravte ty vrásčité. Není zbytečné kontrolovat rovnost země. Je-li podlaha nerovná, pak je třeba určit maximální rozdíl povrchu. Je možné vyhladit malé odchylky položením speciálního podkladu. Kapky jsou více než vJeden centimetr předpokládá stohování lag přesně horizontálně. Jsou vystaveny pomocí vodní hladiny. Volba překližky závisí na podlahové krytině, která končí později. Pokud se jedná o koberce nebo linoleum, můžete použít tenké plechy. Pro parkety nebo laminát musíte zvolit překližku tlustší než 10 mm.

Věnujte pozornost. Tloušťka překližky je umístěna pod laminát nebo parkety by neměly být menší než tloušťka podlahy.

Definice se značkou překližky

\ t

Před zahájením práce musíte určit značku výrobku. Stanoví se v souladu s odolností materiálu proti vlhkosti. Značky FB a FOP se používají pro průmyslovou výstavbu. Pro jednotlivé stavební práce je určena překližka značky FC a FSF.

Při výrobě překližky používá lepidlo FC bez použití fenolů. Proto je naprosto neškodný a může být použit v ložnicích a dětských pokojích. Je odolný vůči mechanickým vlivům a vyznačuje se průměrnou odolností proti vodě. Dostupný jak v leštěné formě (Sh1 - leštěný na jedné straně, Sh2 - s 2), av non-leštěný (NS).

Před zahájením prací je nutné určit značku výrobku

.

Značka překližky FSF se vyznačuje zvýšenou odolností proti vodě, odolností proti opotřebení a mechanickou pevností. Tyto vlastnosti se nemění ani při rozdílech teplot a vlhkosti. Toho je dosaženo použitím směsí fenolových formaldehydových lepidel. Tyto pryskyřice jsou zároveň velmi toxické. Taková překližka proto není žádoucí použít vbydlení.

"Řezání" a montáž překližky

\ t

První věc, kterou děláme, je „řezání“ překližky podle velikosti místnosti. V tomto případě je nutné vzít v úvahu velikost tlumících švů: 3-4 mm mezi obrobky a centimetr v blízkosti stěn. Pokud se tak nestane, změny teploty a vlhkosti povedou k "nabobtnání" připravené zeminy. Po dokončení řezu zkontrolujte konce polotovarů na přítomnost vrstev a defektů. Nedoporučujeme s nimi vyměňovat zkažené listy.

Poté překližku položíme na dřevěnou podlahu v pořadí, ve kterém budou připevněny. Nedoporučujeme provádět křižovatku čtyř rohů. Listy z překližky jsou naskládány na způsob zdiva, s posunem. Pak budete muset spočítat všechna písmena. Zaměřte se na spoje mezi listy a poznamenejte si umístění systému a vyjměte obrobek. Listy z překližky by měly být uprostřed objednávky.

Instalace systému na dřevěnou podlahu

Mezery pro vyrovnání podlah jsou vyrobeny z překližky v šířce 3-4 cm. Dali jsme je na značky. Dřevo nebo šrouby upevňujeme pomocí speciálního lepidla. V procesu pokládání mohou být mezery mezi podlahou a zpožděním. V nich vkládáme kusy překližky vhodné do tloušťky. Před pokládkou jsou obě strany mazány lepidlem.

Lags, které slouží jako základ

Totéž by mělo být provedeno, pokud má základna výškový rozdíl. Horizontální uspořádání systému je určeno pomocí úrovně. Z toho usilovnostiproces závisí na rovnosti budoucího patra. Po pokládce je zpoždění vyrobeno z mřížky, jeho velikost by měla odpovídat velikosti překližky. Prostor mezi mezerami může být vyplněn tmelem.

Upevnění překližky na dřevěnou podlahu

Po instalaci kulatiny provádíme upevnění překližky na dřevěnou podlahu podle schématu. Před zpracováním těchto obrobků antiseptikami. Spojovací materiál se vyrábí samořeznými šrouby s plastovými hmoždinkami. Aby nedošlo k poškození překližky úderem kladiva, v místech, kde je šroub dotažen, vyvrtáme otvor, který odpovídá průměru hmoždinky. A pak zašroubujeme otvor většího průměru. Skrývá klobouk.

Vrtání otvoru pod šroubem

Konečná úprava překližky závisí na výběru podlahové krytiny. Pod kobercem je povrch pokrytý několika vrstvami laku. Pro laminát je základna z překližky důkladně vyleštěna a poté opatřena ochrannými laky. Pod laminátovou podlahou nebo parketami položte speciální substrát proti hluku.

Použitím této technologie lze překližky vyrovnat s prakticky jakýmkoliv základem. Výsledkem je čistý a hladký povrch. Po ní je možné na stropě alespoň linoleum, ale parkety. Uzavřená přízemí bude trvat déle než jeden rok. Vrstva překližky je navíc dodatečnou tepelnou izolací.