Vyrovnání stěn. Jak správně zarovnat stěny v bytě s vlastními rukama


Učíme se vyrovnávat stěny

V předchozím článku jsme hovořili o tom, jak vyrovnat strop bytu vlastníma rukama, a nyní se pokusíme podrobněji popsat, jak zdi vyrovnat. Pokud se nestaráte o vzhled vašeho domu nebo bytu, pak předtím, než připravíte zeď pro tapetování nebo dáte dlaždice správně, musíte zarovnat stěny.

Jak správně vyrovnat stěny v bytě s vlastními rukama?

Za prvé, musíte určit, s jakým způsobem, chcete zarovnat stěny ve vašem bytě, existují dva způsoby. Prvním z nich je vyrovnání zdí sádrokartonovými deskami a druhým je použití stavebních směsí.

A rozhodněte sami, co budete dělat se stěnou po vyrovnání. Je důležité, zda se přizpůsobíte tapetám nebo položíte dlaždice nebo jen namalováte. Pokud chcete tapetu opravit nebo jen malovat, můžete tuto možnost srovnat se stěnou - sádrové stěny vlastníma rukama. A pokud chcete dát dlaždice, pak potřebujete směsi. Takže dlaždice je lepší držet se na povrchu.

Nyní popíšeme, jak rychle a nezávisle vyrovnat stěny se stavebními směsmi.

Zabijte jeden z horních rohů stěny nehtu, ponechte 2 - 3 mm na povrchu. Bude to první maják. Potom vezměte závit a zavěste na něj zátěž, například matici. A dostali svah. Připevněte tento sklon k hřebu takovým způsobem, aby nedostal dostatek nákladu na podlahu. A počkejte, až bude chrám vzpřímený. Mají přímou linii.Zabít druhý hřebík na dně zdi tak, aby nit a hřebíček čepice byly na stejné lince. Podívejte se na obrázek vlevo.

Stejným způsobem provádějte manipulaci z opačné strany stěny. Obdrželi jsme 4 obvody zabité nehty a dvě stejné linie na obou stranách.

Nyní vezměte další nit a napněte ji z jednoho konce spodního nebo horního hřebu na opačný konec druhého, příčný kříž. A podívejte se, co se vlákno, natažené ven, nekolidovalo se stěnou. Všechno, s vlákny skončil. Nyní si vezměte rovnou tyč nebo ji zavěste dvěma hřebíky na jednu ze stran zdi.

Nalijte směs a špachtle vyplňte prostor mezi hůlkou a stěnou. A počkejte Musí vyschnout. Zde dostanete rovnou přímku, bude to maják. Zkontrolujte ji na úrovni montáže. Stejná manipulace se provádí na druhé straně stěny. Případ není komplikovaný. Nalijte 10 litrů žebrovaného a špachtle, naneste na stěnu velkými tahy štětcem.

Po převzetí pravidla a vyrovnání tyče a vyrovnávání překrytí směsi. Posouvá nahoru - dolů nebo opačně podél vodicích čar. Pokud je malý robotový pás - přidejte jej, dokud zeď nepřijme rovný povrch. Úhel lze oříznout špachtlí. To je všechno, udělej všechno správně. Hodně štěstí.