Vyrovnejte podlahu se dřevem a betonem: zakřivení odstraníme vlastníma rukama

Hladina povrchu podlahy určuje dobu jejího použití a kvalitu, takže je důležité zajistit ideální podmínky jak pro dřevěné, tak pro konkrétní pokrytí. Nyní vám řekneme populární způsoby vyrovnání podlahy sami.

ObsahUmístění dřevěné podlahyPro určení stavu dřevěné podlahyMechanické cyklónyHodnocení lepidla a shpaklevkuyuFaneraSamovské vyrovnávací směsiClanění betonových podlahPříprava betonové směsi a její aplikace

Obsah
 1. Vyrovnání dřevěné podlahy
 2. Jak zjistit stav dřevěné podlahy
 3. Mechanické broušení
 4. Vyrovnání s lepidlem a tmelem
 5. Překližka
 6. Samonivelační směsi
 7. Keramit
 8. Vyrovnávání betonové podlahy
 9. Příprava betonové směsi a její aplikace
 10. Závěr

Vyrovnávání dřevěné podlahy

Bez ohledu na to, jak větraný byl pokoj, ale i při velmi pečlivém přístupu k dřevěné podlaze to nakonec praskne a ohne se. Pro skrytí těchto vad se často používají další nátěry - stejný laminát, dlaždice nebo linoleum. Před stohováním se však provede zarovnání dřevěného povrchu.

Jak zjistit stav dřevěné podlahy

Před zahájením prací se určí stav nátěru, aby se určilo optimální vyrovnání.

 • Je nezbytné zkontrolovat, zda se v prknech vyskytuje hmyz a hniloba - pokud jsou nutně k dispozicizcela změňte kryt.
 • Pro určení úrovně odchylky podlahy od vodorovné roviny se použije úroveň laseru, která je umístěna v nejvyšším úhlu. Značky na stěně jsou vyrobeny, po kterých je vidět, jak plochá je podlaha.
 • Pokud nemáte laserovou úroveň, musíte pracovat trochu: s použitím normální úrovně musíte nakreslit čáru kolem obvodu místnosti, počínaje nejvyšším bodem. Mnohem přesnější to lze provést pomocí vodní hladiny.
 • Abyste se ujistili, že uprostřed místnosti nejsou žádné nadmořské výšky a hrby - táhněte dvě nitě podél a přes místnost. Pokud se dotknou podlahy, musíte se vrátit o několik centimetrů zpět. Přípustné malé rozdíly do 2 mm na čtverec. m, jsou skryté pod podšívkou.
 • Je-li při chůzi vrzání, prkna se ohýbají a ohýbají, nezbytné posouvání dřevěné podlahy nebo vůbec - nahrazení starého systému.

Mechanické broušení

\ t

Jízda na kole je považována za nejjednodušší a nejúčinnější způsob vyrovnávání, ale k tomu je třeba mnohem více úsilí. Cyklistika může být ruční nebo mechanická (používá se speciální cyklický stroj). Druhá možnost spočívá v přípravě místnosti, pro kterou se uvolňuje z nábytku a dekoračních předmětů.

Foto před a po jízdě na stromě

Povrch je zbaven všech kovových předmětů, zejména knoflíků a hřebíků. V respirátoru začnete pracovat cyklickým strojem, který se pohybuje hadem z rohu místnosti. Jakmile jej odstraníteprvní vrstvu, musíte zavřít trhliny s otvory s tmelem. Poté se ve druhém kole provede cyklistika - po usušení tmelu. Těžko přístupné rohy jsou obrobeny bruskou nebo ručně ovládaným smirkem.

Vyrovnání podlahy mechanickým cyklem

Pokud je povrch rovný a desky se neohnou, můžete laminát dát na dřevěnou podlahu.

Vyrovnání s lepidlem a tmelem

Někdy jsou dřevěné podlahy vyrovnány lepidlem PVA a tmelem. Chcete-li začít s, je třeba připravit směs lepidla a pilin, který je naplněn trhlinami, které se objevily po položení na čisté podlahové lišty, konstruované na určité úrovni. Pokud potřebujete silnou vrstvu, můžete směs aplikovat několika způsoby. Výsledné skóre je ověřeno úrovní. Pokud zjistíte odchylku, jsou odstraněny tmelem.

Jakmile je podlaha suchá, můžete na ni umístit nový nátěr. Stojí za to pochopit, že směs lepidla s pilinami nemá velmi vysokou pevnost, a proto je nutné z výše uvedeného vložit listy sádrových vláken, OSB nebo překližky.

Překližka

\ t

Velmi běžné vyrovnání dřevěných podlah s překližkou. To vám umožní skrýt nerovnosti desek položených na kládě, pokud je veden časem.

Listy z překližky jsou umístěny s posunem tak, aby spoje měly tvar písmene T. Listy se upevňují pomocí šroubů a mezi nimi zanechávají malé mezery 3-5 mm. Pro vyrovnání se doporučuje použít desky o tloušťce nejméně 10 mm.

Máte-li sexšpatný stav a rozdíly dělají více než 50 mm - nutné pokládky překližky na zpoždění. V tomto případě by měla být tloušťka plechu dostatečná, aby se neohýbala pod hmotností nábytku a člověka (15-22 mm).

Vyrovnávání podlahy překližkou poskytuje dokonale hladký povrch, což je hlavní výhodou této metody. Pro co největší efekt je možné použít několik vrstev a pro vyhlazení malých nepravidelností se používá stohování dveří na dřevěné podlaze.

Samonivelační směsi

\ t

Pro další zakrytí dřevěné podlahy nátěrem nebo lakem není cyklování vhodná, protože dnes se velmi často používají všechny druhy samonivelačních směsí, což dodává nátěr absolutní rovnost. Doporučuje se použít směs ze suchých důvodů.

 • Před zahájením prací se připravuje povrch, pro který je nutné upevnit všechny desky tak, aby byly nepohyblivé. Poté je třeba povrch vyleštit, odstranit zbytkový lak nebo nátěr.
 • Všechny mezery se nanášejí akrylovým tmelem nebo směsí PVA s pilinami. Povrch je pak založen na vodotěsném nátěru a stěny po obvodu jsou pokryty izolací.
 • Je-li v místnosti přemístěn materiál, je nutné na tomto místě upevnit tlumicí pásku.
 • Na dřevěnou podlahu položte hustý polyetylén a lepidla opatrně přilepte lepicí páskou, abyste zajistili utěsnění nátěru.
 • Pokud hladina směsi přesáhne 1 centimetr, přidá se další polyetylenová výztužná síť. Je upevněna páskou.
 • Aplikace samonivelační směsi

 • Dále se podle instrukcí připraví směs a nalije se na podlahu, od rohu, s proužkem 30-40 centimetrů. Pro jeho vyrovnání je nutné držet na něm válec s hroty. Srovná směs a odstraňuje z ní vzduchové bubliny.

Podrobný proces kreslení podlah je uveden ve videu:

Při vyhlazování povrchu hrotovým válečkem nepoškozujte hydroizolační vrstvu! Pracujte velmi opatrně, nebo použijte místo špachtle nebo gumové mopy. Je důležité rychle zaplnit celý povrch podlahy tak, aby předchozí oblast nebyla kašovitá, aby se zalila nová.

V této souvislosti zbývá pouze čekat na úplnou samonivelační směs.

Cladit

Po pražení některých hliněných hornin se roztáhla jemná pórovitá hlinka, která je často zploštělá a podlahy se hojí. Má nízkou hmotnost a nízkou cenu, takže mohou snadno vyplnit prázdný prostor mezi zpožděními.

Nejprve musíte určit úroveň vyrovnání majáků, které jsou instalovány paralelně. Vrstva expandovaného jílu musí být vyplněna tloušťkou nejméně 5 cm.

Tato vrstva je vyrovnaná a naplněná šroubem, který by měl ztvrdnout.

Montáž podlahy na hliněnou cihlu

Také hliník není často potažen potěrem, ale jednoduše zaplňuje prázdnotu, což brání ohýbání desek. Nahoře, stohování se provádí na dřevěnou podlahu, překližky nebo dřevěné podlahy, které jsou připojeny k zpoždění.

Vyrovnávání betonové podlahy

 • Nejdříve musíte zjistitnulovou značku, na které budete vedeni vyrovnání povrchu základny. To je největší vyboulení, po kterém se měří 20 mm a v této výšce se na zdi vytvoří značka. Pomocí úrovně se značka přenáší napříč všemi stěnami, aby se spojila s jejich jednou plnou čarou.
 • Povrch se připravuje na práci, protože pokládka dlaždic na nerovnou podlahu není možná. Je nutné očistit podklad ze zbytků předchozího nátěru, skvrn a nečistot. K tomu použijte kovový kartáč a různá řešení.
 • Při nakládání podlahy na obvod místnosti umístěte tlumicí pásku

  .
 • Je důležité důkladně zdůvodnit povrch a půda pro půdu by měla mít vysokou penetrační schopnost, která rovněž ovlivní přilnavost upnutí a hydroizolace. Pro hydroizolaci se používá polyethylenová fólie nebo ruberoid. Střešní plechy se také používají pro lepení příček a spodních majáků. Rovněž je nutné umístit tlumící pásku po obvodu místnosti av místě přilnutí jiných materiálů.
 • Důležitým detailem je délka pravidla, která bude krokem při instalaci majáků. Vzdálenost mezi nimi je obvykle 1-1,7 metru. Můžete si udělat kroky a menší, ale nutně horní okraj majáku by se měl shodovat s řádkem aplikovaným potěrem, takže instalace kolíků je odpovědný úkol.

Příprava betonové směsi a její aplikace

\ t
 • Připravit betonovou směs pro vlastní potřeburuce, na část cementu dát třikrát více písku. Voda je postupně naplňována následujícím výpočtem: 0,5 litru tekutiny na kilogram cementu. Roztok by neměl být příliš tekutý nebo suchý, aby se nerozšířil a mohl být vystaven fyzické aktivitě.
 • Dále se roztok nalije do první komory (prostoru tvořeného dvěma majáky), který se nachází naproti vchodu do zdi. Roztok začíná zaplňovat mezi majáky 50 cm od zdi.
 • Poté je pravidlo nastaveno na majácích as ním je směs rovnoměrně rozložena po cele. Tato operace se opakuje s následujícími buňkami.
 • Proces vyrovnání podlahy podle pravidla majáků

 • Vyrovnat povrch stěrkou a špachtlí, a pak - struhadlo, které se používá na namáčecí potěr. Stěrka vyhladí viditelné nerovnosti, špachtle odstraňuje přebytečný beton a struhadlo dodává povrchu homogenní drsnost.
 • V jedné místnosti je lešení přidělen jeden den, takže je nutné jasně vypočítat sílu tak, aby neopustila nedokončené buňky a nevyvolávala vznik trhlin na povrchu.
 • Když potěr vyschne, je třeba ho během týdne napojit vodou a přikrýt polyethylenovou fólií. Majáky jsou vyčištěny čtvrtý den po skončení práce a vytvořené dutiny jsou založeny a nality do roztoku a poté otřeny.
 • Plná pevnost šroubu bude vytáčet až po 28 dnech. Po vyrovnání můžete aplikovat téměř jakýkoliv nátěr, například na betonna podlaze
 • Pokud potěr rychle schne - na něm se tvoří praskliny

Použijte speciální betonové lišty, abyste mohli chodit bez vysoušení potěru.

Celý proces mokrého potěru je zobrazen na videu, doporučujeme jej kompletně prohlédnout:

Závěr

Prověřili jsme nejoblíbenější způsoby, jak zajistit, aby se podlaha budovy rovnala. Budete-li dělat všechno sami, ušetříte spoustu peněz. Vyberte si pro vás nejlepší metodu a začněte!