Vyrovnejte stěny a stropy vlastními rukama

Pečlivě jsme zvažovali, jak se sádrové stěny provádějí vlastníma rukama, nyní se dotýkejte a stropy. Pro tyto práce budeme potřebovat:

- Pravidlo;

- špachtle;

- Sádra Falcon;

- Úroveň;

- Vrták se směšovací tryskou;

- kapacita pro míchání omítek;

- Válce a podnos pro úpravu povrchu půdy.

Nejprve je nutné určit nerovnosti stěn a stropů. Zpravidla se jedná o široké pravidlo pro lumen.

Vyrovnání a omítka stropu vlastníma rukama

Na stropě jsou nejisté prvky, začneme pracovat na jejich odstranění. Všechno, co spadá do snadného vlivu - srazíme. Také vyšívací švy. Pak je celá plocha stropu omezena kartáčem, odstraněním prachu, pavouků a dalších nečistot. Nyní je povrch připraven na základní nátěr.

Toto je důležitá etapa při přípravě základu a nejen to, že základní nátěr odstraňuje prach a zvlhčuje substrát, ale také zajišťuje vyrovnání nebo omezení jeho nasákavosti a samozřejmě zvyšuje přilnavost k dalšímu materiálu. Pro úpravu stropu, vyrobeného z monolitického betonu, vyberte betonový kontakt, obsahuje speciální zeoconifikované plnivo (tuhá zrna), které při sušení poskytuje hladkou drsnost povrchu, což někdy zvyšuje adhezi materiálů s podkladem a tím zvyšuje přilnavost. Nalijte základní nátěr do podnosu a použijte váleček, který položíte na strop. Hluboce důkladně otřete štětcem.

Dáme uzemněný povrch, aby vyschnul a pokračoval v instalaci majáků. Jsounezbytné pro odstranění stropu v jedné rovině. Majáky vybírají hliník, nelze je po vysušení povrchu vyčistit, protože nejsou náchylné ke korozi. Přiveďte malé množství sádrové omítky a upevněte majáky ve vzdálenosti menší, než je šířka pravidla. Majáky umístíme v jedné rovině pomocí úrovně a pravidel. Po omítce drží majáky, kalené, přistoupíme k hlavnímu dílu.

Pro omítání stropu v obývacím pokoji používáme sádrové omítky, které zajistí dobrou zvukovou izolaci a zároveň vytvoří příjemné mikroklima. Kromě toho, s touto omítkou, nemusíte se bát, že to bude praskání nebo smršťování, protože to odporuje vlastnostem sádry. Při vyrovnání stropu je důležité mít na paměti: vrstva by neměla překročit dva centimetry. Místní nepravidelnosti s touto omítkou mohou být zarovnány s rukama a vrstvou až do osmi centimetrů. Při přípravě směsi věnujte zvláštní pozornost následujícímu:

- Dodržujte poměr ponoření. Výrobce neváhá doporučit určité množství vody potřebné pro směs, protože za těchto podmínek směs funguje nejlépe.

- Nejprve nalijte vodu do nádoby a poté, nepřetržitě míchejte, naplňte suchou směs. Po míchání se ujistěte, že se promíchá a roztok se nechá stát pět minut a znovu se promíchá. To je nezbytné pro zajištění toho, aby všechny složky směsi začaly reagovat.

- Řešení je připraveno. Pokračujeme k vyrovnání povrchu. Nastává špachtleomítka na povrchu stropu, vyplňující meziprostor. Opatrně vyplňte otvory a výmoly.

- Následně natáhneme štuku k pravidlu tím, že ji posuneme podél majáků.

Důležité! Při práci se sádrovou omítkou je třeba mít na paměti, že se nanášejí v jedné vrstvě. To je důvod, proč všichni výrobci usilují o zvýšení maximální vrstvy aplikace sádrové omítky. Jak lze vidět na základě určitých pravidel, na dokončení sádrových děl vlastníma rukama může někdo ochotný a zarovnat stěny a strop bytu nebude fungovat.

Přistoupíme k vyrovnání stěn

Počáteční výcvik - standard. Odstraňujeme základní prvky základu, stejně jako prach a znečištění. Pokud je jedna ze stěn vyrobena ze stejného monolitického betonu, použijí se pro její zpracování stejné materiály: základní a betonový kontakt, hliníkové majáky, sádrové omítky. Zakládáme, instalujeme majáky, aplikujeme a natahujeme omítku. Výzdoba stěny s oknem bude provedena ve dvou fázích. Vyrovnání celkového povrchu a vyklouznutí.

Stěna je vyrobena z pěnových bloků. Jedná se o vysoce absorpční materiál, který aktivně odstraňuje vodu ze sádry, což vede k nerovnoměrnému uchopení a praskání výsledného povrchu. Aby se tomu zabránilo, musíte ošetřit zeď základním nátěrem "univerzální". Čekáme na vysychání a pokračování instalace majáků. Standardní majáky pro vyrovnání stěn a úhlů pro šikmé.

Vzhledem k tomu, že tato stěna bude náchylná ke změnám vlhkosti, je nutné ji použítvodotěsná omítka, např. cement-písek. Po práci s plastovou a lehkou sádrovou omítkou však nebude návrat do cemento-písčitého roztoku příliš příjemný. Vše díky sofistikovanější technologii aplikace a vysokým nákladům na síly a čas.