Výsev sazenic kvasinek: recepty a tipy

Co je na skladě pro jakékoli vlastní respektování vaření? Jednobuněčné houby, které přežily v tekutých a polotekutých substrátech, snadněji v kvasnicích. Používají se k přípravě bohatého těsta, kvasu, pokud přijde do kuchyně. Pokud se jedná o zahradu, jsou nepostradatelnou složkou hnojiv. Složení kvasinek zahrnuje proteiny, aminokyseliny, mnoho makro- a stopových prvků. Použijte je v různých sférách života: ve vaření, v dětských šarvátkách a jen nakrmte město.

Obsah
 1. Jaké dobré kvasinky pro sazenice
 2. Poměr krmení
 3. Video "Sazenice na kvasnicích"
 4. Jak připravit obvaz
 5. Pravidla zavádění
 6. Video «Sazenice kvasinek»

Cojsou dobrékvasinky pro sazenice

Pojďme pochopit, co budou kvasinky pomáhat začátečníkům nebo tvrdohlavým zahradníkům. Primárním účinkem kvasinek na rostliny je posílení a zvýšení odolnosti rostlin. Není vždy možné uspořádat všechny výsadby tak, aby kultury postrádaly sluneční světlo. Krmení kvasinek pomůže snížit škody způsobené nedostatkem osvětlení. Pro všechny ostatní, tato látka posiluje řízky a výhonky keřů, stimuluje rozvoj kořenového systému.

Hnojivo kvasinkami nejenže stimuluje růst rostlin, ale také se stává zdrojem nového blahodárného vývoje bakterií. Kurz je jednoduchý aritmetický: pod vlivem kvasinek tvoří kořeny téměř dva týdny dříve, přičemž se jejich počet zvyšujeněkolikrát Souhlasím, dobrá pomoc, aby si robustní a zdravé sazenice.

Krmení plodin na jaře vede ke skutečnosti, že rostliny klidně snášejí zobrazování a jsou mnohem méně vytěžené. Pozitivní nálezy ovlivňují nejen vzhled rostlin, ale i její strukturu, budoucí výnosy. Krmte kvasinky za účelem obnovy půdy.

Kvasinky aktivují mikroorganismy, které urychlují zpracování organické hmoty a uvolňování dusíku a draslíku do půdy.Nejaktivněji ovlivňují rajčata, okurky, papriky, mají příznivý vliv na růst petúnie a muškátů. V zásadě bude každá rostlina spokojena s výživnou směsí, která usnadňuje růst, pomáhá lépe se vyrovnat s dopadem na životní prostředí.

Poměry posuvu

S přihlédnutím ke všem pozitivním aspektům vlivu kultur kvasinek na rostliny je nezbytné rozumně přistupovat ke složení směsi živin, aby nedošlo k poškození výsadby. Můžete oplodnit jinými prostředky, ale proč, když je vždy po ruce kvasnice. Základem pro každou směs kvasinek, cukru, vody. 10 litrů vody představuje 10 g suchých kvasinek a 3-5 tablet. lžíce cukru. Výsledný roztok bude stále muset ředit 1:10, jinak bude koncentrát poškozovat výsadby.

Video "Sazenice na kvasnicích"

Recept na přípravu roztoku kvasinek pro krmení mladých rostlin.

Jak připravit obvaz

Pojďme rovnou k receptům řešení, které se liší v závislosti na vása rostlin, které je třeba léčit.

 • Houbový prášek smíchejte s poklopem z kuřecího odpadu, popelem, cukrem.Naplňte vodou a nechte jeden den, aby se roztok natáhl. Roztok před zředěním zřeďte.
 • Před použitím smíchejte 5 litrů živé vody z kvasinek, nechte stát 6-8 hodin.
 • Míchejte 10 g prášku, 2 lžíce. lžíce cukru v 10 litrech teplé vody, trvají na 2-3 hodiny. Před použitím rozpusťte roztok 1: 5.
 • Smíchejte 1 kbelík zelené trávy, 0,5 kg sušenek, 500 g hubového prášku v sudu po dobu 50-70 l, trvejte 2-3 dny.
 • V 5 litrech teplé vody rozpusťte 2 g kyseliny askorbové, 2 lžíce. lžíce cukru a 1 st. lžíci prášku. Trvat na den před rozpuštěním roztoku 1:10.
 • Jak vidíte, z této pomoci se získává mnoho výživné směsi. Používejte nejen trávu, jako vhodnou přísadu: bramborové jalovice, listy stromů, keře, chmel. Výsledek: zbohatnete na dusíkatá hnojiva, která mohou být krmena jakýmikoliv sazenicemi nebo dospělými rostlinami. Je možné krmit plodiny naprosto jakýmikoli improvizovanými prostředky - výsledek z toho se zlepší.

  Stává se však, že prášek z hub se nenachází po ruce. Potom může být kvas z obilných zrn. Vezměte si sklenici pšenice, nalijte ji vodou a pak na jeden den na teplém, tmavém místě. Poté, co zrna nabobtnají, vtřete je do kaše, přidejte 2-3 lžíce. lžíce cukru a mouky - musíte získat viskózní, hustou hmotu. Otočte ho na malý oheň a vložte ho zpěttmavé teplé místo na jeden den. Pak budete muset před aplikací pouze zředit vodou.

  Pravidla tvorby

  Roztok se smíchá - polovina případu. Hlavní věc je správně hnojit sazenice. Chcete-li urychlit růst řízků, můžete je ponořit do roztoku na jeden den. Zde leží důležitý bod - kvasinky milují teplo, v zimě se jejich vývoj zpomaluje. Budete potřebovat dobře zahřátou půdu, aby hnojivo pracovalo na plné síle.

  Je často nemožné hnojení nebo krmení sazenic. Tento lék můžete uložit na případy transplantací nebo chorob rostlin. Pamatujte, že hnojivo stimuluje vegetaci. Kromě toho, fermentace aktivně pohlcuje draslík a vápník, takže je důležité hnojit půdu s dřevěným popelem, aby půda neodtok. Před výsadbou hnojiv pod sazenice - navlhčete půdu, ale nedělejte příliš mokré.

  Kvasnicová výživa sazenic je rychlá a, jak se říká, není přímočará. Po smíchání 10 litrů roztoku získáte 10 kousků připravené k použití. S tolik můžete krmit 20-30 keřů rajčat! A stejně tak šťastné okurky na takový dar. Za 3-4 dny si všimnete, že listy sazenic se staly brilantní, hladké a stonky byly silnější. Můžete udělat řešení několikrát za sezónu a získat zdravé plodné plodiny.

  Video «Sazenice kvasinek»

  Video přezkoumání používání kvasinek pro semenáčky krmiv roste v otevřeném terénu.