Vysoušeč rukou. Instrukce a fotografie

Rozšíření se často používají jak v kancelářích, tak v domácnostech a bytech. Obchody mají nyní obrovský sortiment široké škály prodlužovacích šňůr od různých výrobců.

Někdy se stává, že je obtížné zvednout prodloužení požadované délky, které je určeno pro určitý výkon.

Kromě toho existuje vždy riziko, že produkty budou nevyhovující. Nejoptimálnějším řešením je vytvořit prodlužovací kabel vlastníma rukama.

Nejdříve musíte jasně definovat, jak a za jakých podmínek bude prodlužovací kabel používán, zařízení, s nimiž bude napájen, a také předem nastavit rezervu napájení pro budoucnost. Je možné, že v budoucnu bude nutné zahrnout zařízení s vysokým výkonem a v tomto případě vám dříve instalovaná zásoba pomůže chránit se před možnými problémy a nemusíte si kupovat nové rozšíření.

Existují články, ve kterých jsou podrobně popsány, protože to, co může extenor vypálit, pokud prochází silným zatížením, které nemůže vydržet.

Jak vytvořit prodlužovací kabel vlastními rukama?

Rozšíření se skládá ze tří hlavních částí:

  • zásuvka;
  • elektrická zástrčka;
  • kabel (nejčastěji se používá kabelová značka PVS).

Zástrčka a zásuvka se obvykle vyrábějí pro maximální proud 16A (3,5 kW) nebo 10A (2,2 kW). Pokud tedy plánujete připojit zařízení, jejichž výkon nepřesahuje 2kW, pak budete mít dostatek bloků zásuvek aVidlice na 10A s průřezem drátu by neměly být menší než 1 mm2.

Pokud výkon připojených zařízení překročí 2 kW, je nutné zastavit volbu na bloku zásuvek a zástrčka na 16A, přičemž průřez vodiče by neměl být menší než 1,5 mm2.

V tomto příkladu bude proveden prodlužovací kabel, který bude připojen k zařízením s výkonem nepřesahujícím 2 kW, takže bude použit vodič PVS-2x1.0, stejně jako 10A zásuvka a zástrčka.

Většina bytů stále používá kabeláž se dvěma vodiči, takže bude uvažována výroba dvouvodičového prodloužení, které nemá uzemnění.

Jednotku zásuvky je nutné demontovat vyšroubováním čtyř šroubů. Uvnitř najdete kontaktní skupinu a dva šroubové svorky, ke kterým budou vodiče připojeny.

Zástrčku musíte také demontovat vyšroubováním jednoho šroubu.

Nyní musíte zkrátit požadovanou délku vodiče a poté odstranit izolaci na obou koncích drátu na požadovanou délku.

Velmi všestranný drátový vodič je velmi uživatelsky příjemný, protože je ohebný a měkký, ale když je připojen ke šroubovacímu terminálu, jeho vodič může být přenášen, což může způsobit kontakt, stejně jako ohřev a jiskření. Proto je nutné drát nebo nabídnout, nebo použít spannovymih tipy LVHVI.

V případě, že máte roztoče roztočů, můžete se dotknout přívodu zásuvkové jednotky hroty.

Teď potřebujeteVsuňte do šroubové svorky špičku a pevně ji zajistěte šroubem.

Na drát je nutné nasadit horní kryt vidlice, očistit drát a otočit je kroužkem pod šroubem, který je upne.

Pokud nemáte roztoče, musíte drát vyčistit pájkou, a to jak ze strany zásuvky, tak ze strany vidlice.

V zásuvkové jednotce musí být vodiče utaženy a opatrně dotaženy šrouby. Samotný vodič musí být připevněn ke skříni zásuvkové jednotky pomocí upínacího popruhu a dvou šroubů, aby nedošlo k zašroubování vodičů během provozu. Stejně tak musíte upevnit vodiče na vidlici pomocí šroubů s podložkami. Poté můžete sbírat blok zásuvek a vidlice.

Nyní stačí zkontrolovat správnost sestavy pomocí multimetru. K tomu je třeba přepnout spínač multimetru do bzučáku nebo změřit odpor. Jedna sonda musí být umístěna v jedné zásuvce zásuvky a druhá dotyková sonda se dotýká jakékoli zástrčky zástrčky. Pokud je rozdělovač připojen k jednomu vodiči, bude bzučák nabit nebo multimetr ukáže nulový odpor, a pokud k různým drátům, bzučák by neměl být poklepán a multimetr ukáže přerušení. Pak je třeba sondu změnit v bloku zásuvek a pokračovat v kontrole. Jakmile je vše zaškrtnuto, lze použít rozšíření.