Výstavba sklepa v venkovském domě

Ve venkovských domech nebo v zemi potřebujete sklep. Není těžké ji postavit. Chcete-li začít, musíte si vybrat místo pro jeho výstavbu. Mělo by být nahoře, jinak bude pravidelně zaplavováno.

Jakmile si vyberete místo pro stavbu sklepa, musíte definovat jeho tvar. Existují dva typy sklepů: první je ve tvaru studny a druhý ve formě výkopu.

Výstavba sklepa ve formě studny

Pro stavbu tohoto typu sklepa budete potřebovat velké kamenné prstence. Začněme tedy stavbou. Chcete-li začít, musíte kopat jámu s hloubkou přibližně 6 metrů a průměr odpovídající prstence.

Po vykopání díry musíte vložit kamenné prstence. Pokud je prostor mezi jámou a kroužky, pak musí být pokryta pískem.

Nyní musíte postavit malou stodolu nad jámou. Mělo by to být o něco více jámy. Chcete-li postavit, musíte kopat jámu pod sloupy. Sloupy by měly být dubové a ne tenčí než 10 centimetrů v průměru.

Poté, co jste vykopali sloupy, musíte určit, který tvar bude střechou. Obvykle na takových sklepech je střecha plochá s mírným sklonem. Pokud nemáte svah, pak bude do sklepa odkapávat déšť. Chcete-li vytvořit svah, musíte odtrhnout dva zadní sloupy. Pak musíte vor nalodit. Nyní překryjte střechu břidlicí a zakryjte ji deskami.

Poté musíte udělat žebřík. K tomu je třeba vyvrtat otvor v kroužcích, do kterých je třeba vložit žebříky svařované z výztuže.Vzdálenost mezi každým krokem musí být nejméně 15 cm.

Zajistěte žebřík a pak pokračujte v instalaci mřížky, je nutné zajistit, aby voda prošla roštem a nehromadila vlhkost.

Mřížka může být svařena z výztuže i ze schodů. Chcete-li ji udržet, musíte vyvrtat otvory do prstence a vložit tam malé kolíky. Poté spusťte rošt a celý sklep je připraven. Tento druh sklepa se vyznačuje silným klimatem.

Výstavba sklepa ve formě výkopu

Chcete-li postavit tuto buňku, musíte vykopat díru ve formě místnosti, zvolit velikost sami. Poté, co jste vykopali jámu, je třeba zacházet se stěnami z kulatiny nebo cihly.

Po vytvoření podlahy je třeba podlahu pokrýt borovicovými deskami. Teď, stejně jako v bývalém sklepě, musíte postavit malou místnost kolem jámy. Ale tato místnost by neměla být z desek, ale z polen. K tomu je třeba udělat dřevěný rám, je vhodné použít dubové paluby.

Jakmile postavíte plot, musíte postavit stropní konstrukci. Když postavíte strop, můžete použít jakékoliv desky, co je nejdůležitější, že nejsou tenčí než 5 centimetrů.

Dále je třeba postavit střechu. Pak udělejte dveře a sklep je připraven. Tento druh sklepa je typický pro teplé klima.