Vytápění pece pro dachu

V každém domě se nachází mimo město, nemůžete dělat bez topného zařízení. Brzy jara nebo pozdního podzimu se vyznačují chladnými noci a večery, a ostřílení vesničané nechtějí ztrácet čas na každodenní výlety do města, a proto často zůstávají v noci ve vlastním domě. Je třeba poznamenat, že bohužel ne všechny zahradní společnosti mají elektřinu, a ne každý majitel pozemku mimo město si může dovolit výstavbu cihlové pece, takže zbývá vařit v krbu a zmrazit v noci.

Varná kamna pro letní vaření

Topné kotle pro dacha - to je vynikající řešení všech problémů, tím více jsou dnes k dispozici vždy různé varianty, které se liší technickými vlastnostmi a designem. Můžete si koupit velmi jednoduchý, cenově dostupný kabát pro vytápění a vaření jednoduchých pokrmů, nebo si vybrat módu, vyrobenou ve starověku stylovým modelem.

Kritéria pro výběr pece

Je velmi důležité, aby topné zařízení co nejvíce vyhovovalo požadavkům letní rezidence. Proto, kupovat, musíte věnovat pozornost nejen jeho vzhledu, ale také především na vlastnosti.

  • Vzhledem k tomu, že ne všechny chaty mají velkou plochu, je nesmírně důležité, aby byla pec kompaktní, aby se úspěšně hodila na místo, které je pro ni vybráno. Jeden by neměl zapomenout na výstup potrubí na ulici - to by nemělo narazit na paprsek stropu nebo na střešní krokve.
  • Důležitým bodem je ten, na kterém je objem vytápěnípokojová pec
  • Zvláštní pozornost je věnována dostupnosti varné desky a její velikosti. Je vhodnější vařit několik jídel najednou.
  • Volba umístění kouřovodu bude záviset na tom, jak bude plánováno odkrytí ven přes stěnu nebo střechu.
  • Také výška trouby by měla být pohodlná, aby se mohla pohodlně postavit poblíž sporáku během vaření.
  • Vydávané topná zařízení a skleněné dveře. Pec tak může fungovat jako krb. Zvláště takové dveře budou užitečné v případě, že v zemi není elektřina, a ve večerních hodinách bude trouba nejen ohřívat místnost, ale také vytvořit pro ni útulné osvětlení.
Obsah
  1. Druhy pecí
  2. Modely pecí a jejich vlastnosti
  3. Video o dalším zástupci rodiny topných a varných kamen pro dachu

Typy pecí

Výrobci dnes vyrábějí různé typy pecí: s jednoduchou konstrukcí (podle typu staromódní buržoazie), uspořádanou na principu dlouhodobého spalování as vodním okruhem. Při nákupu zařízení je nutné určit, který druh je nejvhodnější pro konkrétní chalupu.

Sporák s jednoduchou konstrukcí pece

Nejjednodušší a cenově dostupná verze pece pro vytápění prostor až 90-95 m3. metrů dřeva nebo briket. Toto topné zařízení má svůj obchodní název - "Dwarf".

Kompaktní trouba "Gnom"

Vyrobeno z kvalitní oceli a varné desky- z litiny. Má jeden otevřený hořák. V peci jsou uspořádány dvě komory - ohniště a ponorné, z nichž první má ocelové pevné dveře a ponorná je vyrobena v podobě malé zatahovací ocelové skříně. Gril je také vyroben z oceli.

Ona je na výkresu s rozměry

Topné těleso je pokryto tepelně odolnou barvou a má čistý vzhled. Kompaktní pouzdro umožňuje umístit kamna i v nejmenší místnosti.

Nevýhodou pece se zjednodušenou konstrukcí lze předpokládat, že pouzdro rychle ochlazuje, protože horký vzduch během spalování paliva okamžitě vstupuje do potrubí, aniž by uvnitř zalepoval. Proto musí být palivo často hozeno do ohniště a pokud je dům špatně izolován, znamená to, že se rychle ochladí a palivo se neuloží.

Pece s topným okruhem vody

Pokud má venkovský dům velkou plochu a několik místností, je možné koupit troubu s vodním okruhem. Ale v tomto případě budete muset koupit a nainstalovat topný systém z radiátorů a potrubí.

Trouba s vodním okruhem

Instalovaný systém je naplněn vodou a cirkuluje uvnitř tepelného výměníku tavené pece. Nosič tepla se zahřívá a nepřenáší teplo do jedné místnosti, ale všude, kde jsou instalovány radiátory. Konstrukce takového ohřívače a sporáku je určena pro dlouhé spalování, takže teplo bude dlouhodobě skladováno.

Systém těchto pecí

V pecíchJe instalována automatizace, která udržuje teplotu, a když se chladicí kapalina ohřeje na nastavenou hodnotu, zastaví cirkulaci. Při ochlazování vody v systému automatizace znovu spustí svůj pohyb horkým kamenem.

Agregáty s nepřetržitým spalováním

Pece s dlouhým spalováním se liší od jednoduchých konstrukcí tím, že spalování paliva začíná shora a postupně klesá.

Pec na dlouhé spalování

\ t

V těchto pecích, jako by tam bylo dvojité spalování, tak místnost je dána hodně tepla. Primární vytápění je tedy přímo ze spalování paliva. Druhá "vlna tepla" je tvořena spalováním (dopingem) plynů, které dřevo rozděluje při spalování. Tvorba horkého plynu, skládající se z metanu, vodíku a oxidu uhelnatého, nastává, když je v peci dosaženo spotřeby kyslíku. Oheň nespalí intenzivně, ale pomalu doutnající, postupně se vzdává tepla, takže jedna záložka palivového dříví bude stačit na ohřev místnosti na osm až dvanáct hodin.

zařízení s dlouhou pálicí pecí

\ t

V některých modelech nad ohništěm se nachází další komora, ve které dochází ke spalování plynu, zatímco v jiných je pod ní. Díky tomu se pec zcela zahřívá a teplota se udržuje po dlouhou dobu.

Pravděpodobně je tento druh pece optimální ekonomickou možností, která nevyžaduje složité a nákladné montážní práce na pokládání topného systému. Po zaplavení takové pece ve večerních hodinách si můžete být jisti, že teplo v místnosti bude pokračovat až do rána.

Modely pecí a jejich vlastnosti

\ t

Než se vydáte do obchodu a rozhodnete se dát vhodný model, je nejlepší se předem seznámit s různými možnostmi těchto topných zařízení, abyste věděli, na které parametry se můžete spolehnout.

Litinová pec

Jednoduché, ale účinné a pěkné

Taková jednotka má jednoduchý design, ale její hlavní výhodou je materiál, ze kterého je vyroben. Litina se dobře zahřívá, dlouhodobě drží teplo a má vynikající tepelný výkon, při dobré toleranci teplotních výkyvů. V kompaktních velikostech mohou litinová kamna ohřívat místnost o objemu 100 až 120 metrů krychlových. metrů. Výška tohoto zařízení je 56, hloubka je 54, šířka je 35,2 cm. Kamna jsou ideální pro dávkování, protože i přes svůj jednoduchý design, se správnou pecí, může skladovat teplo po dlouhou dobu - od pěti do osmi hodin.

Drážkovaný povrch bočních litinových zdí zvyšuje tepelný výkon a zajímavou ozdobou dveří je esteticky atraktivní pec. Při nákupu takové trouby je třeba vzít v úvahu její hmotnost - je to téměř 75 kilogramů.

Krbová kamna na vytápění a vaření

Kombinuje funkce pece a krbu

.

Další velmi přitažlivou možností pro topné zařízení je ekokaminál „Bayern Optima“, který má elegantní vzhled a kompaktní podobu. Horní panel jednotky je vyroben z litiny a je vybaven varnou deskou, takže se může dlouho ohřívat a vodu můžete vařit nebo ohřívat.Šamotové desky, které jsou zařízené pecí, jsou schopny vyrovnat teploty uvnitř, a tak umožnit prodloužení doby provozu zařízení. Trouba je opatřena hermetickými dveřmi s tepelně odolným sklem a chladicí systém průhledného stínítka neumožňuje usazování gumy na vnitřním povrchu - sklo zůstává vždy čisté. Tato volba může dobře sloužit jako výzdoba místnosti pro svou vlastní kamennou formu, a ve večerních hodinách bude velmi pohodlné pozorovat hru plamene.

Rozměry tohoto modelu jsou: výška pouzdra 93, hloubka 47,5, šířka 42,5 cm. Sporák je schopen nejen vyzdobit místnost, ale také vytápět místnost až na 160-170 cu. metrů. Účinnost jednotky je 78-85%, takže účinnost pece může být považována za poměrně vysokou.

Zařízení s vodním okruhem

Jednotka zvýšené univerzálnosti

Typ této trouby mluví sám za sebe - není tak kompaktní jako předchozí, ale má velmi atraktivní vzhled díky svému tvaru a barevnému rozhodnutí. Multifunkčnost jednotky umožňuje řešit mnoho obchodních problémů. V troubě lze vařit dušená jídla, pečeme chléb nebo koláč, kamna se nikdy nespustí a oheň přinese do domu pohodlí a teplo. Vzhledem k tomu, že kamna mají design kontury vody, ohřívají se nejen oddělená místnost, ale celý dům. Kromě toho je vybavena druhou spalovací komorou chráněnou šamotovými deskami, to znamená, že teplo nepřichází pouze z hořícího palivového dřeva, ale také z hořících plynů, které vyzařují.korupce. Panely z přírodního kamene, při zahřátí, také dodají do místnosti měkké teplo a nedovolí vám rychle vychladnout pouzdro.

Kamna mají následující rozměry v centimetrech: výška - 97; hloubka - 62; šířka 86. Podobná jednotka je schopna vytápět místnost o celkové ploše 170-175 cu. metrů.

Video jiného zástupce rodiny topných a varných kamen pro dachu

Je nutné instalovat kteroukoliv z těchto pecí v souladu s pravidly požární bezpečnosti. Obvykle se umísťuje na pódium z cihel, keramických obkladů nebo speciálních žáruvzdorných podlah a na stěnách kolem něj upevňuje plech z nehořlavého materiálu. Pro kamna si musíte vybrat pohodlné bezpečné místo - pouze tehdy bude užitečné a vytvoříte jedinečný komfort.