Vytváření víceúrovňových stropů ze sádrokartonu: technologie samočinné montáže

V posledních letech se stal trend instalovat víceúrovňové stropy ze sádrokartonu. Samozřejmě je to možné pouze pro obyvatele domů s vysokými stropy, protože podhledy mohou výrazně snížit výšku místnosti. Dnes se vám pokusíme říct o technologiích vytváření víceúrovňových struktur.

ObsahInstalace první úrovněSběr rámůVýstavba se sádrokartonemVytvoření druhé úrovně

Obsah
 1. Instalace první úrovně
 2. Vytvoření rámce
 3. Pažení se sádrokartonem
 4. Vytvoření druhé úrovně
 5. Shrňme

Instalace první úrovně

Za prvé se vytvoří první vrstva sádrokartonových desek a pak se k ní připojí druhá vrstva. Další podrobnosti o fotografii jsou popsány v článku. Pokud máte ideální úroveň základu, můžete jej použít jako první vrstvu, ušetřit na stavebních materiálech a zachovat drahé centimetry místnosti.

Zpravidla se při vytváření návrhu sádrokartonových desek začíná instalace rámu.

Vytvoření rámce

Obecné schéma dvouúrovňového stropu

\ t
 • Stejně jako u každé stavební činnosti začíná instalace dvouúrovňového stropu ze sádrokartonových desek značením a výpočtem materiálu. Pomocí hladiny vody nebo laseru nakreslete vodorovnou čáru podél stropu. Minimální potřeba ústupu 10 centimetrů, s přihlédnutím k tomu, že máte dostatek místa pro instalaci svítidel.
 • Vodítka jsou instalována na označeném řádku(UD), s hmoždinkami 40-60 mm
 • Poté se pomocí hlavních profilů (CD) sestaví rám s krokem 60 cm. Jsou upevněny ve vedeních na stěně pomocí šroubů.
 • Vzhledem k tomu, návrhy obvykle jít ven dlouho, a náš strop bude poměrně těžké, aby se zabránilo ohýbání, je třeba dále posílit rám. K tomu použijte závěs pro sádrokartonové desky (vzdálenosti). Umožňují snížit strop do požadované výšky a také podepřít rám a snížit zatížení.
 • Přívěsek musí být instalován v krocích po 50 cm. Jsou namontovány v původním stavu pomocí hmoždinek a poté složeny písmenem "P".
 • Základní profily (CD) jsou oříznuty na požadovanou délku a namontovány na kolíky a vodítka. Pokud délka profilu nestačí k jeho prodloužení po celé stěně, použijte speciální dokovací nástavec.
 • Dále je třeba namontovat uzamykací profily pro krátké spoje GKL. K tomu je třeba snížit požadovaný počet vodítek UD o 10 centimetrů. Šrouby 3,5 až 9 je upevňují na boční části hlavního profilu (CD). K obdrženým kusům připojte CD profil o délce 53,5 sm. Jeden list sádrokartonu bude uchován pro jednu část profilu a jeden pro přítele.
 • Pokud plánujete připevnit lustr ke stropu, je také nutné pro něj vytvořit další podpěry. Za tímto účelem odřízněte profily z profilů UD o 20 cm a pomocí šroubů upevněte na správném místě k bočnímu profilu CD. Poté odřízněte 2 profily CD, ke kterým bude lustr připevněn, a vložte je do vodicích dílů, které jsou součástí balenípřipevněn k němu. Nezapomeňte ponechat vůli pro drát. Schéma upevňovacího rámu pro lustr je znázorněn na fotografii.
 • Lustr pro montáž na strop na zavěšený strop

Pažení se sádrokartonem

 • Doporučuje se připevnit listy ke kůře. První řada se začíná připevňovat z celého plechu na jedné straně, druhá z celku, ale z opačné strany rámu.
 • Laminát na stropě

 • Pro montáž GKL se používají hmoždinky o délce 25 mm.
 • Před posouváním rámu je nutné vyznačit plochy na profilech, kde bude strop 2 stropní. To se provádí proto, aby se nepokrylo další místo, které bude skryto. K výslednému řádku přidejte 10 cm příspěvek tak, aby rám nebyl viditelný.
 • Pokud se rozhodnete udělat půlkruh druhé úrovně, zašroubujte šroubovák do profilu a zašroubujte jej závitem nebo drátem. Změřte požadovaný poloměr a nakreslete kružnici pomocí napnutého drátu jako kompasu.
 • Pak zvětšením poloměru o 5 centimetrů nakreslete další čáru, aby se na ní řezala sádrokartonová deska. Tím se profil hypotéky fixuje přesně na poloměru druhé úrovně stropu.

Vytvoření druhé úrovně

 • Profil zajištění je potřebný k bezpečnému zajištění rámce druhé úrovně k prvnímu. Za tímto účelem připravte perforovaný profil CD a pomocí šroubů jej zajistěte vodítky pro požadovaný poloměr. Všimněte si, že příloha musí být provedena v profilu, nikoli v GKL.
 • Pokud ho nemáteDěrovaný profil, který je schopný ohýbat, můžete to udělat sami. K tomu je třeba řezat boční stěny profilu přes každou 5 cm nůžky na kovu, takže se volně ohýbá.

 • Po navrácení 10 centimetrů se vedení profilu UD pro rám druhé úrovně upevní ke stěně. Jeden konec profilového CD se bude držet profilu stěny a druhý bude upevněn pomocí kolíků ve tvaru písmene P. V případě potřeby namontujte závěsy ve tvaru písmene P každých 50 cm.
 • Profily druhé vrstvy by měly jít pod vrchol a jejich délka by měla být o 4 cm kratší než vzdálenost od půlkruhu.
 • Střih desky ze sádrokartonu s předpokladem centimetrů 6 a přišroubujte k rámu. Pokud chcete nakreslit kruh, použijte také drát a tužku a přebytek přeřízněte pomocí pojiva na nůž.
 • Na spodní vrstvě našroubujte profil UD podél kružnice podle obrázku. K ní bude připojen pruh sádrokartonu, který skrývá profily. Chcete-li jej ohnout, udělejte otvory na povrchu a dobře navlhčete vodou. Po hodině pásek přijme požadovaný tvar a může být upevněn na šrouby.

Tak se vytvářejí dvoupodlažní stropy ze sádrokartonu. Zbývá jen natřít povrch. K ochraně spár před trhlinami používejte zejména.
Máte-li jakékoli dotazy, doporučujeme vám sledovat toto video, které popisuje podrobné pokyny pro vytvoření dvouúrovňového stropu:

Shrňme výsledek

Chcete-li vytvořit krásné vzory sádrokartonu, neUjistěte se, že jste profesionální stavitel. Stačí přijít s dobrým nápadem, sestavit kresby a realizovat sen ve skutečnosti! Postupujte podle pokynů a určitě uděláte ohromující design sil několika lidí, kteří se stanou vaší pýchou několik let.