Vytváříme interiér malého obývacího pokoje

Návrh malého obývacího pokoje je obvykle doprovázen dvěma úkoly. Prvním úkolem je umístit potřebný nábytek do těsné místnosti a druhým úkolem je, aby prostor malého obývacího pokoje byl vizuálně větší. V tomto článku budeme diskutovat, jak řešit oba úkoly.

Podívejme se na interiér malého obývacího pokoje na fotografii níže. Vidíme krásný útulný pokoj, pro který je vybrán malý nábytek.

Obývací pokoj má vše, co potřebujete: křesla, pohovka, konferenční stolek, regály, televize, ale všechny komponenty mají doslova miniaturní rozměry, takže malý obývací pokoj vypadá útulně. Podívejme se na několik dalších příkladů:


Můžeme tedy uzavřít:

Obsah
  1. - v malém obývacím pokoji by měl být kompaktní nábytek, společenská místnost
  2. .
  3. - pro malé místnosti by měly být použity světlé odstíny
  4. - použít kombinaci bílé jako pozadí a světlé pro příslušenství tak, aby se interiér obývacího pokoje nestal nudným
  5. - dávají přednost jednoduchým geometricky správným formám (ponechávají více místa)
  6. - dobrým řešením pro umístění nábytku v malém obývacím pokoji bude pohovka u okna
  7. - design okna by měl být co nejjednodušší, vyhnout se svěžímu závěsu
  8. - stěny v malém obývacím pokoji se doporučují monochromaticky
  9. .

- v malém obývacím pokoji by měl být kompaktní nábytek, společenská místnost

.

Umalý obývací pokoj jsou nepřijatelné masivní pohovky, "stěny", křesla. Ideální volbou nábytku pro malý obývací pokoj budou malé trojité (a ještě lepší) dvojité pohovky, kompaktní židle, malé police (doporučuje se, aby nedosahovaly stropu 70-80 cm), pod polštáře pod TV.

Největší chybou v malém obývacím pokoji bude přítomnost tzv. „Zdi“. Měli byste se rozhodnout pro lehký nábytek, ne přeplněný prostor, a zapomenout na "stěny-diapozitivy". Upřednostňujte lehké police v malém obývacím pokoji. Lehké regály mohou být z různých materiálů (ideální materiál, který vypadá snadno je sklo a hliník), nejdůležitější věc - nábytek by měl mít dutiny: otevřené police, police s průhledným sklem. Taková prázdnota na policích výrazně usnadňuje vzhled nábytku.

Dalším znakem designu malého obývacího pokoje:

- pro malé místnosti by měly být použity světlé odstíny

Po dlouhou dobu byly světlé barvy nábytku, stěn, záclon považovány za nepraktické. K dnešnímu dni existují dobré čisticí prostředky, které pomáhají udržet lehký nábytek ve slušné formě přestal být problém. Pro majitele malých obytných místností, nyní nic nebrání tomu, aby preferovali jasnou barevnost v nábytku a nábytku, další interiér obývacího pokoje - světlý, malý pokoj vypadá mnohem prostorněji. Představte si na chvíli tento interiér v tmavých barvách a pociťujte rozdíl.

Existuje další důvod, proč odmítáme navrhovatmalý obývací pokoj světlých barev. Tento důvod je elementární zvyk.

Po mnoho let byly barvy rozděleny na "praktické" a "nepraktické", po nichž a zvyk podvědomí přijmout lehké barvy cizinců se v nich cítil nepříjemně. Lehkost a krása světlých barev v interiéru malých prostor však tento pocit zcela kompenzuje. Na další fotografii malého obývacího pokoje vidíme interiér ve světlých barvách, je lehký a zároveň útulný, je příjemný k pobytu.

Třetí překážka, díky níž lidé zanedbávali v jasných barvách - strach, že se interiér stane nudným, čerstvým. Aby se tomu zabránilo, v designu malého obývacího pokoje by se měla uplatňovat zásada "White + Bright".

Na obrázku obývacího pokoje níže, místnost vypadá skvěle, ale ve skutečnosti měří ne více než 16 metrů čtverečních.Bílý nábytek, bílá stěna a světlé skvrny (pohovky polštáře a koberce), aby interiér veselý, jasný, módní. Tento design prostor (bílý + světlý) je velmi populární ve skandinávském stylu.

Pamatujte na pravidlo: kombinace bílé a živé v interiéru ji nikdy nebude nudit. Naneste v interiéru jetel-růžové, jabloně zelené, korálové, oranžové barvy - to je dobrá kombinace pro bílé v interiéru. Takže, následující pravidlo návrhu pro malý obývací pokoj:

- použijte kombinaci bílé jako pozadí a světlé pro příslušenství, aby se interiér obývacího pokoje nestal nudným

.

Chtěl bychChcete-li si všimnout takové chvíle: v interiéru malých pokojů vypadají složité složité bizarní formy nábytku a doplňků. Pokud je váš obývací pokoj malý, vyberte nábytek jednoduchou jednoduchou formou, nepřetěžujte malý obývací pokoj.

Pro polygonální, bizarní formy potřebujete prostor, vzdálenost, kterou můžete vidět tuto krásu. Další tip pro každého, kdo vytváří útulnost v malém obývacím pokoji:

- dávají přednost jednoduchým geometricky správným formám (zanechávají více místa)

Pokud váš byt nemá malé děti, můžete bezpečně používat skleněný nábytek (police, konferenční stolky, regály se zrcadlovými dveřmi). V interiéru je velmi zajímavý nábytek z tlustého transparentního plastu. Například v dalším interiéru obývacího pokoje vidíme stůl s plastovým víkem, který vizuálně usnadňuje prostor a zabírá stejnou plochu jako běžný stůl. Pokud my mentálně nahradíme tuto tabulku časopisu obyčejným, místnost bude vypadat přeplněná.

Aby byl malý obývací pokoj pohodlný pro použití, je důležité zamyslet se nad rozvržením místnosti, tj. Uspořádáním nábytku. Podívejme se na fotografii níže:

Pokud tedy jako čalouněný nábytek do obývacího pokoje vybereme sadu pohovek a křesel, ztratíme spoustu volného místa, ale dostaneme více mobility. Máme možnost změnit interiér přeskupením nábytku. A teď příštíinteriér s rohovou pohovkou.

V interiéru obývacího pokoje s rohovou pohovkou je prakticky nemožné změnit uspořádání, ale ve skutečnosti zůstává volný prostor více.

Pokud se tedy rozhodnete koupit rohovou pohovku v malém obývacím pokoji - připravte se na hledání, kompaktní nebude snadné najít, ale je to možné. Vzhledem k tomu, pohovka váš interiér může být méně mobilní, ale v malém obývacím pokoji zůstane více volného místa. Která možnost je vhodná pro vaši rodinu - rozhodnout se pro vás.

Existuje způsob, jak úspěšně uspořádat malý obývací pokoj - použijte místo u okna. Tradičně, v našich ruských interiérech je okno prázdné nebo v krajním případě stojí za tímto místem stojan. Produktivnějším řešením bude instalace pohovky pod oknem. Nebojte se o to, že topné baterie zůstanou na pohovce (stačí ponechat vzdálenost mezi pohovkou a oknem pouze 30 cm). Když se nábytek nachází v blízkosti okna, malý obývací pokoj se stává pohodlnějším, protože v tomto případě lze použít čtvrtou stěnu a prostor je vyložen. Například kuchyně-obývací pokoj na fotografii níže vypadá prostorněji a útulněji, protože prostor v blízkosti okna není prázdný.

Podívejte se, co může být útulný koutek vytvořen v malém obývacím pokoji, pokud položíte pohovku u okna.

Další interiér obývacího pokoje s pohovkou u okna:


Uvědomme si, že

- dobrým řešením pro umístění nábytku v malém obývacím pokoji bude pohovka poblížokna

Podle zvyku se okno v ruských bytech stává ústředním prvkem interiéru. To je zdobeno "mnoho": nádherné závěsy, závěsy. Nábytek je zřídka vložen do okna (s výjimkou sklenice s televizí). V důsledku toho dostaneme interiér, ve kterém je velká část prostoru "snědena" svěží výzdobou oken. Pamatujte si, že v malém obývacím pokoji byste neměli dodržovat tradice, ale pragmatismus. Udělejte z okna co nejjednodušší - například se světelnými závěsy nebo světlým tylem, například v interiérech na následujících fotografiích:

Následující doporučení pro ty, kdo vytvářejí interiér malého obývacího pokoje:

- design okna by měl být co nejjednodušší, vyhnout se svěžímu závěsu

Jednou z nejlepších možností pro malé pokoje jsou římské záclony. Vypadají stylově, lakonicky a krásně.

Mnoho použití namísto obvyklých okenních rolet:

Nepřeplňujte okna a stěny vašeho malého obývacího pokoje, aby se neudělala dusna, přeplněná.

Při zkoumání příkladů interiérů malých obytných místností si můžeme všimnout, že většina z nich na stěnách - monochromatických tapetách nebo nástěnných malbách. Tuto techniku ​​používají návrháři k rozšíření prostoru. Je třeba poznamenat, že tapety s kontrastem, naopak, vizuálně snížit čtverečních metrů, zejména tapety s velkým nebo kontrastním vzorem. Vzpomeňte si na další tabuli:

- Doporučujeme stěny v malém obývacím pokojiudělat monochromatický

Na konci článku bych rád poznamenal následující: možnosti designu mají hranice a samozřejmě, že 18 metrů dlouhý obývací pokoj nelze přeměnit na designové prostory ve velkém sále, ale pokud vezmete v úvahu doporučení uvedená v článku, můžete vytvořit útulný a harmonický i ten nejmenší obývací pokoj. .

Navrhuji vám videozáznam „Přenos do zpracování“, který v praxi uplatňuje zásady navrhování malého obývacího pokoje.

Doufám, že článek byl pro vás užitečný, pokud ano, sdílejte se se svými přáteli kliknutím na ikonu své sociální sítě. Děkuji!

Přeji vám klid!