Vytváříme výklenek sádrokartonu vlastníma rukama. Fotografie dokončených prací.

Dobrý den, milí uživatelé webu rems-info.ru. Pokud přijdete na naše stránky, a teď si přečtěte tento materiál, pak s největší pravděpodobností vy nebo váš známý, dělat opravy a hledat zajímavé konstruktivní řešení pro výzdobu zrekonstruovaných prostor. Dekorativní výklenky sádrokartonových desek - to není jen krásné, ale také velmi praktické. GKL je nejlepším materiálem pro jejich výrobu, takže právě teď se seznámíte s tím, jak vytvořit výklenek sádrokartonu vlastními rukama. Fotky přidané do tohoto článku vám pomohou získat lepší nápad.

Především trochu o materiálech, které jsou potřeba.
Konstruujeme výklenek ze dvou hlavních složek: jak již bylo zmíněno, sádrokartonové desky a kovové profily.

Druhý, který potřebujeme pro rám. Samozřejmě můžete použít strom, ale tento materiál je rozmarnější a je lepší ho použít pro jiné účely. Bude také zapotřebí pomocné příslušenství pro rám GKL. Ty zahrnují všechny druhy spojovacích a upevňovacích prvků.

Vytvoření výklenku navíc spočívá v tom, že jejich instalace nebere mnoho času a peněz. Tyto výklenky mohou snadno nahradit celou skříňku, například na této fotografii.

Nebo může výklenek nahradit obvyklé výklopné police, které se ne vždy vejdou do interiéru a zmenší prostor místnosti.

Kromě celého výklenku stále slouží jako ozdoba příček, které z nějakého důvodu nechtějí dělat hluché.

Nejdůležitějším úkolem výklenků, pro něž si sami vymysleli, je však skrýt hraní předmětů. Patří mezi ně skříně, radiátory topení, osvětlovací zařízení, a ne zřídka klimatizační zařízení.

Chcete-li vytvořit tento konstruktivní prvek, musíte nejprve přemýšlet o jeho účelu a designu. Teprve poté, co jsme učinili určité závěry, je možné zahájit proces přípravy. Prvním krokem v instalaci je montáž rámu.

Rám je nosnou konstrukcí, proto byste mu měli věnovat zvláštní pozornost.

Hlavní prvky rámu jsou sestaveny z nosného kovového profilu v průřezu 27x60mm. Prostorové tuhosti je dosaženo díky přídavným profilům s průřezem 27x28mm. Mezi nimi je profil upevněn šrouby 9,5 mm, nazývanými také brouky. V prodeji, chyby se vyskytují se dvěma typy řezbářství: akutní a vrták. V tomto případě je lepší použít vrták.

Chcete-li spojit dva profily, které budou probíhat jeden po druhém, použije se speciální komponenta nazývaná spojení. Pokud chcete připojit profil, použije se v místě, které tvoří kříž, prvek zvaný krab. Profil lze připevnit přímo ke zdi, přibít ho hmoždinkami nebo zavěsit celou konstrukci pro další speciální prvek: závěs. V této fázi jsou v případě potřeby vodiče pro osvětlení vyvedeny do rámu.

Když je rám připraven, je možné zahájit omítání sádrokartonových desek. Řezání z velké GKLPotřebujete kus, připevněte jej k rámu na kovové šrouby o velikosti 25mm. Při utahování to nepřehánějte tak, aby šroub neprošel sádrovým listem. Nezapomeňte snížit otvory potřebné světly, pokud byly dráty vyvedeny ven.

Po dokončení této jednoduché práce se postarejte o spoje sádrokartonu. Pokud se v budoucnu chystáte položit výklenek s dlaždicí, pak tento krok lze bezpečně přeskočit a pokračovat v práci na dlaždice. Pokud v budoucnu bude výklenek vložen tapetou, malovanými, omítkami, tmelem atd. - tento krok nelze kategoricky přeskočit! Podstatou kroku je následující: všechny GKL spoje je třeba lepit serpiovou mřížkou. Klouže na lepidle PVA, i když samolepicí pásku najdete na prodej. Zabrání se tak vzniku trhlin na povrchu. Nejdůležitější věc - to je předběžná, před lepením srp, zdůvodnit celý povrch sádrokartonu. Všiml bych si, že by to mělo být provedeno nejen na místě kloubů. Primer by měl pokrýt celou plochu!

Když všechny dříve nanesené vrstvy vyschnou, je možné přikročit ke stohování výklenků. Srovná se s povrchem směsi, dále ji vyhladí brusným papírem s jemnou frakcí. Tímto způsobem se povrch stává prakticky dokonale stejnoměrným s homogenní strukturou. Pak znovu musí projít základní nátěr. Po vysušení v několika vrstvách naneste barvu požadované barvy. I když je vhodné dát první vrstvu bílou.

Po těchto pracích jsou otvory pro osvětlení, jsou-li poskytnuty předem, vybaveny upínacími přípravky. V podstatě všechno je vašeNika sádrokartonu je připravena. Po vysušení je můžete použít k určenému účelu. Obecně platí, že práce je jednoduchá, takže ani nemáte žádné zkušenosti, s lehkostí, kterou zvládnou.

Jako další příklad vám nabízíme hlavní třídu postupného vytváření dekorativnístěny ze sádrokartonu .

Místo rems-info.ru vám přeje hodně štěstí ve všech stavebních a opravárenských pracích!