Vzduchové filtry pro ventilaci

Ve vzduchu jsou neustále přítomny prach, oxid uhličitý a nečistoty. Koncentrace kyslíku v megakasitách je minimální a úroveň oxidu uhličitého je vysoká. V kombinaci s průmyslovým odpadem a výfukem z automobilů vznikají nepříjemné a život ohrožující podmínky, při kterých vznikají jemné aerosoly, strusky plynů. Jedinou překážkou pro nechtěné látky je uhlíkový filtr pro ventilaci, schopný absorbovat potenciálně nebezpečné prostory bez jejich průchodu do prostor, v případě továren a továren a bez jejich uvolnění.

Obsah
 1. Použití větracích filtrů
 2. Tři třídy čištění
 3. Typy konstrukcí a typů filtrů
 4. Použitelné materiály
 5. Nejběžnější filtrační materiály
 6. Jak vybrat filtr pro ventilační systém

Použití větracích filtrů

\ t

U typu odvzdušňovacích systémů typu přítoku bylo vyvinuto několik typů filtrů, kterými se před vstupem do prostor účinně očistí atmosférický vzduch od nečistot.

Různé možnosti

Každé město má jedinečné prostředí a čistý kyslík může jen snít, protože obsahuje:

 • koncentrovaný oxid uhličitý;
 • stavební prach;
 • pyl;
 • pouliční nečistoty;
 • byl schopen;
 • emise z výroby.

Je zřejmé, že bez filtrů pro ventilaci z těchto nežádoucích "hostů" se nezbavte. Údržba čistoty v bytě, domě aostatní oblasti - životně důležitá nutnost, zejména pokud se vyskytují alergie u rodinných příslušníků. Tento problém se řeší pomocí ventilačních zařízení, která je třeba předvídat ve fázi návrhu.

Klíčovým účelem výfukových systémů je vytvořit prostředí příznivé pro lidský život, poskytovat čerstvý vzduch, odstraňovat znečištěné látky a odstraňovat přebytečnou vlhkost.

Kvalitativní a účinné ventilační filtry jsou potřeba nejen v obytných zónách, ale také v továrnách, výrobních halách, velkých továrnách a dokonce i na farmách. A pokud je dostačující instalovat adsorbent na uhlí pro přílivové kanály, pak jsou potřebná specializovaná průmyslová řešení a plniva pro velké průmyslové objekty.

Problém filtrace vzduchu v továrnách a továrnách je obzvláště akutní, protože pokud nebude použito čištění vzduchu, bude mít velmi škodlivý vliv na životní prostředí. Proto jsou filtrační prvky v těchto konstrukcích jak přítoky čerstvého vzduchu, tak i emise výfukových plynů.

Čištění průmyslového větracího vzduchu.

Třídy čištění

Výroba filtrů se dodává do proudu a společnost vyrábí různé odpadní produkty. Volba ve prospěch jednoho nebo druhého provedení je založena na požadované úrovni čištění, stupni znečištění kyslíkem. Aby zařízení fungovalo správně a nebylo ucpané, je doplněno větracími filtry.

Kombinace řešení zvyšuje efektivitu zpracování a snižuje finanční náklady na pořizovací nákladymateriálů.

Podle stupně čištění rozlišujeme 3 třídy výrobků, které poskytují:

 • absolutní čištění- filtrační materiál zabraňuje pronikání částic do 0,1 mikronu. Hlavní oblast jejich použití - provozní, výrobní komplexy, které se specializují na výrobu vysoce přesného strojírenství, vojenského komplexu;
 • jemné čištění- roztoky, které zachycují mikročástice od 1 do 10 mikronů. Filtrační mechanismy poskytují účinnost až 94%. Vyskytují se v potravinářském průmyslu, farmakologii, laboratořích;
 • hrubé čištění- částice nepronikají do místnosti více než 10 mikronů. Tyto produkty zachycují až 90% znečištění. Hlavní oblast použití - systémy předúpravy objektů s vysokou koncentrací prachu.

Věnujte pozornost ! Uvedené třídy vzduchových filtrů pro ventilační systémy ve většině případů pracují efektivněji v komplexu. Použití jakéhokoliv typu ohrožuje rychlé ucpání filtru a jeho selhání.

Je-li nezbytné zajistit čistý kyslík ve vnitřních prostorech jemným čištěním, je mnohem levnější předběžně ošetřovat vzdušné hmoty níže uvedenými třídními roztoky. Kazetové filtry se nemusí měnit tak často a můžete ušetřit slušné množství na spotřební materiál.

Typy konstrukcí a typů filtrů

Vzhledem k požadovanému stupni čištění kyslíkem byly vyvinuty tyto typy filtrovaných zařízení:

Mechanické(zajišťují pouze předběžnou úpravu vzduchu). Vyskytují se prakticky ve všech klimatických systémech. Zabraňte pronikání znečištění jak v případě přístroje, tak v místnosti. Zachyťte velký prach, jemnou vlnu čtyřnohou.

Mechanické provedení pro větrání

 • Závitky . Syntetická řešení na bázi polyesteru. Jsou vyráběny za určitých provozních podmínek, dodávají se v rolích, takže dostali své jméno.

Případ na role

 • Kadet (kazeta)- kapsy a vlnité vzory. Dnes jsou nejrozšířenější a přítomné ve všech dýchacích cestách, ať už průmyslových nebo obytných.

Varianty cirkusu

Panelové filtry kazetového typu

\ t
 • Kapsa- poskytuje hlubší čištění než hrubé, což eliminuje až 95% prachu. Široce distribuován v pavilonech, kde se vyrábí potraviny, ve skladech a hypermarketech.

Obdélníkové varianty kapes

Kapesní filtry pro ventilační systémy a stručný přehled

 • Elektrostatické (elektrické)- pomáhají zbavit se olejové mlhy a také aerosolů v pevné fázi. Malé částice jsou udržovány elektrostatickým efektem. Nároky na profylaxi, protože velké hromadění škodlivých látek je prakticky zbytečné.

Elektrostatické varianty

Elektrostatický vzduchový filtr

\ t
 • Samočištění . Specializované výrobky pro průmyslové komplexy. Vysoká produktivita je způsobena pneumatickým nárazem na konstrukci, což umožňuje rychle odstranit znečištění.

Vzhled mobilní ventilační jednotky samočisticího filtru

 • Panely . Nejjednodušší řešení z hlediska designu: kovový rám, který je napnutou sítí a filtrační materiál pro ventilaci.

Varianty panelu

 • NEFA filtry jemného čištění . Jeden z nejúčinnějších lapačů mikročástic (až 99%). Zbavte se prostor od spór plísní, virů, alergenů, včetně pylu rostlin. Prvky jsou označeny značkami H10-H14 a U15-U17.

Verze NERA

Filtry ventilačního systému HEPA - stručný přehled

 • Fotokatalytický . Díky zabudovanému ultrafialovému zářiči dochází k rozkladu nebezpečných toxických směsí a následně k jejich oxidaci s následnou eliminací. Jedná se o vysoce účinné baktericidní filtry, dokonce dezinfikující viry.

Fotokatalytický VentMachine

 • Vysoká teplota . Ve skutečnosti, kapesní filtr, jehož design může být zcela různorodý. Nainstalujte sušičky, koupelnové komplexy, bazény a sauny. Bez problémů se vyrovnávají s teplotním režimem do + 200- + 300 stupňů, zatímco účinnost se nesnižuje.
 • Giroulavlivayuschih . V 90% případů se jedná o kazetový filtrvětrání, které je kovovým pozinkovaným rámem s přídržnou látkou. Jsou namontovány přes varnou desku ve speciálních odsávacích digestořích.

Griudavluvavayuschie varianty pro ventilační kanály

Jako hlavní materiál se používá tkanina sestávající z mřížky na mletí a tažení, jejíž každá buňka má velikost 0,35 x 0,6 cm, přičemž počet takových vrstev závisí na provozních podmínkách a pohybuje se od 5 do 7. Čistí se obvyklým způsobem. čisticí prostředek na nádobí a teplou vodu.

Průmyslové systémy čištění vzduchu

\ t

Uhlíkový filtr pro čištění vzduchu

Použitelné materiály

Existuje také odlišná klasifikace výrobků založená na použitých materiálech. Není žádným tajemstvím, že kvalita čištění závisí přímo na adsorbentu.

 • Kovové pletivo , tkáňový základ, vláknité materiály a roztoky s výraznou porézní strukturou dokonale odstraňují velké částice. Odborníci doporučují zpracovat povrch mřížky strojním olejem, který efektivněji zachytí prach a nečistoty. Tyto mechanismy eliminují až 90% nečistot s koncentrací prachu nejvýše 20-25 mg /m3.

Opce používající kovovou mřížku

 • Voda . Specializovaná řešení pro stravování a restaurace. Takové zařízení je instalováno přímo na zdroj prachu a jiného znečištění ovzduší (grilování, opékání). Nečistoty se udržují a vzduchová hmota se ochladí na 40 stupňů,poté se zobrazí v okolním prostoru.

Princip práce

 • Uhlí . Nejlepší volba pro zachycení těkavých organických sloučenin. Účinně se postavte proti "těžkým" molekulám. Stupeň čistoty kyslíku je dán počtem mikroskopických pórů. Malé granule dokonale vydrží vysoké zatížení vzduchem. Hlavní oblast použití je předběžná léčba při dechové ventilaci.

Uhlíková varianta

 • Matky Sintepon . U objektů, u kterých musí kanálový filtr odolávat nejen vysokému zatížení prachem, ale i vlhkosti, není možné najít lepší řešení než uvedená matka (EU2 až EU6). Široce používané v automobilovém průmyslu ve fázi lakování a lakování vozidel.

Matky Sintepon

 • Pěnové matrace- základ, na kterém je založen prakticky každý baktericidní filtr. Zajišťuje čištění třídy EU2-4. Vycházeje z vlastností, může být použit v automobilovém průmyslu, výrobě nábytku, malířských provozech. Povrch materiálu se zpracovává konzistencí, ničí viry, mikroby a dokonce i prach. Vzhledem k vysoké složitosti technologického procesu nepodléhají výrobě vlastních rukou.

Možnost barvicích a sušících komor

Každý materiál se používá pro několik typů řešení a je orientován na určité provozní podmínky.

Nejběžnější filtrační materiály

Dosudnejoblíbenější typy vláken jsou:

 • sklo- jeden z nejtrvanlivějších materiálů, vyrovnat se s vysokými teplotami (až 600 stupňů), alkalickými a kyselými médii. Současně se nemůže chlubit elastickou strukturou, náchylnou k fyzickému opotřebení;
 • chlor- vydrží zátěž ve formě vlhkého prostředí. Struktura vláken je inertní vůči houbám, bakteriím a spórám plísní. Pokud teplota překročí tyč v 70 ° C, klesne účinnost čištění. Podobný účinek je pozorován s konstantním vlivem na strukturu materiálu světelných paprsků;
 • vlněné- přírodní vlákna se šupinatou strukturou. Pracuje se zátěží ve formě nekoncentrované kyseliny, ale pod vlivem zásad ztrácí filtrační vlastnosti. Pro zvýšení pevnosti se přírodní vlákna kombinují se syntetickými strukturami. Materiál může odolat teplotám do 90 ° C;
 • bavlna- běžná přírodní vlákna se aktivně používají ve vzduchových filtrech. Materiál si zachovává schopnost čistit i v lehké kyselině a zásaditém prostředí při teplotě až + 90 ° C. Hlavní oblastí použití je potravinářský průmysl. Chemické sloučeniny a odpovídající odpařovací materiál však již nejsou schopny zadržet;
 • azbest- tepelně odolná přírodní vlákna, která se vyrovnávají s alkalickými a kyselými médii. Tento materiál se zároveň nemůže pochlubit vysokým mechanickým výkonem;
 • polyester​​- odolný vůči světelným paprskům,mikroorganismy plísní a tkání. Může pracovat za kyselých podmínek. Pod vlivem zásad se vyrovnají filtrační vlastnosti. Vlastnosti vláken se skladují při teplotách do 150 ° C;
 • polyamid- syntetické struktury, vyrovnat se s nejvyšším zatížením. Účinnost filtrace se ztrácí, když teplota přesáhne 90 ° C. Za alkalických podmínek materiál normálně vyčistí vzduch.

Jak vybrat filtr pro ventilační systém

S ohledem na konstrukční vlastnosti výše popsaných výrobků je možné vyvodit určité závěry. Vzduchové filtry pro ventilační systémy - nejlepší řešení pro kanceláře, velké byty, soukromé domy, venkovské chaty, průmyslová odvětví atd. Zabraňují nejen pronikání drobných částic nečistot, ale také zajišťují cirkulaci "pátého oceánu" v určeném prostoru. Znečištěný vzduch je okamžitě vypuštěn a na jeho místě je čerstvý z ulice.

Rada ! Pro zvýšení produktivity těchto systémů může být na úkor ventilátoru pro nucené převzetí kyslíku a rekuperátoru.

Ve většině případů postačí instalovat několik hrubých čisticích prvků pro normální větrání. Lze je kombinovat s jemnými konečnými roztoky. Rozšířené byly zhiroulavlivayuschih a kazetové výrobky. Modernější systémy jsou vybaveny filtračními prvky typu stupňů s různými úrovněmi čištění. Odstraňují nejen prach a nečistoty, ale také tabákový kouř, nepříjemnývůně

Instalace těchto filtrů je doporučena k tomu, aby byla svěřena profesionálům, a zkontrolujte, jak efektivně mohou být instalační práce speciální. zařízení, nezapomeňte na včasnou údržbu a výměnu.