Z toho, co je lepší postavit koupel

Pro stavbu lázně se používají cihly, pěnové bloky, betonové desky, řezivo. Z toho, co je lepší postavit koupel - řeší konkrétní vývojář nezávisle na jeho výhodách a finančních možnostech.
Obsah
 1. Vany dřevěné stěny
 2. \ t
 3. Cihlové a kamenné zdi vany
 4. \ t
 5. Co je lepší vybudovat lázeňský dům? Z argillate

Koupelny dřevěné stěny

\ t

Tradiční lázeňský dům je dřevěný. Spodní koruny rámu, podlahy a matice stropu jsou vyrobeny z desek a polen z jehličnatého dřeva. Pro zvýšení životnosti vany do základu je lepší umístit desky o šířce 200-300 mm a tloušťce 50 mm, impregnované antiseptiky a potažené živičnými tmely. Pak instalují dolní korunu (plat) logu. Pro něj si vybíráte špalky tlustší. Strany kulatiny jsou ponechány otevřené. Poté se uzávěr uzavře dvěma vrstvami střešní krytiny a nalije se betonovou maltou.

Je velmi důležité nezapomenout na instalaci bouřkové desky, která je zabudována do platu a slouží k čerpání vody z nadace.

Dřevěné lázně se provádějí několika způsoby:

 • v koncovém jazyku;
 • do mísy;
 • v tlapce;
 • do podloží.

Spojení v koncovém jazýčku je nejjednodušší. Hroty a drážky na nosnících nebo polenech jsou vyrobeny podle vzoru. Komelka každého dalšího balíčku by měla být orientována v opačném směru.

Sousední kulatiny spojují čepy. Vyrobeny z polen ze dna zdi, jsou svléknuty lopatkou, suchým mechem nebo konopím. Po konečném vysušení a vysráženípostup musí být opakován o rok později. Švy jsou šity dřevěnými kolejnicemi a rohy domu jsou desky. Uvnitř vany můžete šít dřevěnou podšívku.

Vzhledem k tomu, že na trhu je nabízeno mnoho řezů různých plemen, je důležité správně rozhodnout, který strom postavit koupel. Je velmi těžké vybrat si kvalitní dřevo. Je třeba vzít v úvahu specifika jednoho nebo jiného plemene. Jehličnatá plemena mají příjemnou vůni, ale při zahřátí se stávají velmi nasycenými. Kromě toho, pod vlivem vysoké teploty dřeva pryskyřice působí. Proto pro vnitřní zpracování lázně používají měkké skály - vápno, olše, osika, někdy cedr. Tvrdé dřevo pro výzdobu interiéru není vhodné, protože má vysokou hustotu a ohřívá se.

Cihlové a kamenné stěny vany

\ t

Velmi často se pro stavbu zdí používají kameny nebo cihly, což je levnější dřevo. Je snadné s nimi pracovat, ale v lese ztrácejí teplo. Proto jsou cihlové a kamenné zdi zpravidla laminovány dřevem. Obvykle jsou stěny postaveny v jedné a půl nebo dvou cihlách, nejčastější je zdivo.

Při stavbě zdí nejprve, s malou mezerou, dvě stěny jsou postaveny v polygonální. Pro zvýšení pevnosti konstrukce v intervalech 1 m jsou spojeny příčnými stěnami (membránami), přičemž mezi nimi a hlavními stěnami je vůle asi 30 mm. Místo cihlových příček můžete použít kovovou výztuhu o průměru 5-8 mm v intervalu 50 sm.Prostor mezi stěnami je vyplněn ohřívačem materiálu: expandovaná jíl, drobná pěnová plastická hmota, směs písku a pilin apod.

Co je lepší vybudovat lázeňský dům? S argilátem

Pro konstrukci stěn vany lze použít arbolit, který má dobré konstrukční vlastnosti a dobré tepelně izolační vlastnosti.

Bloky Arbolit lze vyrábět samostatně, pro které je nezbytné:

 • piliny nebo hobliny;
 • cement;
 • vápenné mléko;
 • minerální přísady (chlorid vápenatý, kyselina sírová, síran hlinitý, minerální hnojiva).

S ohledem na rozhodnutí o tom, který materiál postavit koupel, je třeba mít na paměti, že na rozdíl od kamenných zdí dřevěné stěny lázně dobře absorbují přebytečnou vlhkost a regulují vlhkost uvnitř. Výhody cihel a kamene v jejich trvanlivosti a životnosti. Cihlové zdi v lázeňském domě vyžadují zevnitř vázací dřevěné obložení.

Doporučujeme číst navíc - Léčba lázně s ložním prádlem s vlastními rukama, Jak postavit koupel na kolech a Bath z pontonů s vlastními rukama. Také by vás mohlo zajímat - Budujeme koupel z bloků.