Záclonová tyč pro koupel

Maličkost, ale pěkná. Z detailů a detailů se v podstatě skládá z celé funkční části interiéru. Každý den používáme tyto drobnosti a zapomínáme na ně, když jsou. Stojí za to vystřihnout z vnitřku alespoň jedné z těchto maličkostí, okamžitě je to nepohodlí a pocit neúplnosti. Kapky na podlaze koupelny, záplaty a mokrý nábytek - ne nejpříjemnější účinky užívání ranní sprchy. Po izolaci lázně od zbytku koupelny se můžete těchto problémů na dlouhou dobu zbavit. Bar pro záclony na vaně udrží závěs a nedovolí, aby voda stříkala a nedostala se tam, kde nemá místo.

Pro přístup k otázce izolace koupelny ze sprchy může být jiné - utažení lana a zavěšení staré pláštěnce na ni, a můžete s láskou a usilovností vytvořit harmonický soubor hydrabar, který bude účinný, a prosím oko. Chcete-li to provést, stačí nainstalovat bar pro záclony na koupelně a vyzvednout odpovídající opona design. Teď budeme dělat tyto pěkné drobnosti.

Obsah
 1. Formuláře, materiály a funkce
 2. Materiály pro tyč
 3. Montážní tyč pro římsu

Formuláře, materiály a funkce

Záclony do koupelny jsou vyrobeny z různých materiálů - polyethylenu, látky, vinylu, textilie namočené, ale bez ohledu na to, co jsou vyrobeny, musí závěs viset. A pověsit funkčně a krásně. Záclonová tyč do vany transformuje rozměrný kus materiálu na estetickou a harmonickou funkciinteriér detail.

Tyče lze nalézt všech tvarů a velikostí - to vše závisí na typu vany a preferencí majitele. Kromě toho v současné době existuje mnoho dekorativních materiálů, druhy nábytku a doplňků, které zapadají do celkového obrazu karnyzyk harmonie by se měli snažit. Zároveň máme velkou příležitost, aby laťku ne jen utilitární kus a skutečný dekorace. Proč nevyužít této příležitosti?

Snadno dostupný jako standardní konvenční formy tyčí a docela neobvyklý a sofistikovaný - zakřivený, různých úrovní a připravené pro konkrétní styl koupelny.

 • Přímé váhy Závěsy - nejjednodušší forma života v koupelně. Vzhledem ke snadnému používání často. Vzhledem k tomu, že zahrnuje výskyt obdélníkových tvarů v interiéru koupelny, které je většinou, pak se dostal široce rozšířen v koupelnách bytových domů. Patří mezi ně teleskopické tyče, které jsou velmi snadno nainstalovat, stejně jako požadovanou šířku ramen a je velmi snadné upevnění.
 • oblouku tyč tak, aby odpovídal tvaru koupelen složitější formy. Takové římsy a klenuté zahrnovat komplexní formy koupele. Rohová vana také může dobře být závěsem pomocí tohoto baru.
 • Rohové stojí. Sofistikovanější vzhled a vyžaduje silnou vazbu. Také nebrání další upevnění ke stropu. Vhodné pro rohové vany a lázně komplexukonfigurací Mohou být nejen s jedním ohybem, ale se dvěma nebo třemi, v závislosti na požadované konfiguraci.

U velmi složitých forem lázní jsou požadována jedinečná konstrukční řešení. Tato technologie vám naštěstí umožňuje poskytnout jakýkoliv materiál jakéhokoliv tvaru, abyste mohli bezpečně experimentovat. Jen do místa, kde můžete umístit koupel do středu místnosti a zavěsit bar - prsten. Vypadá to velmi neobvykle.

Materiály pro tyč

Tyč závěsu ve vaně může být vyrobena z různých materiálů, které si dokážete představit. Začněme revizí nejoblíbenějších a nejpřístupnějších. Začněme s plastem.

Plastové okapy. Tyče mají elegantní vzhled, malou hmotnost pro stěny a kabelku. Taková vlastnost plastu, jako nízký třecí odpor, ale jednoduše kluzká, umožňuje téměř bezhlučné otevírání a zavírání barteru. Pokud je to pro vás důležité. Plusy z plastu lze přičíst různým barvám a odstínům. Na tom, zřejmě všichni jeho profesionálové skončí.

Plast je křehký a nemá ráda kolísání teploty. V podstatě je plast pro koupelny produktem recyklace, má sporné ekologické ukazatele. Rychle ztrácí svůj původní lesk a o rok později bude muset být zlikvidována jedna a půlka. Nedoporučujeme dávat takový bar do koupelny, pokud nebudete prodávat byt.

Kov Bar pro závěs v koupelně - zcela jiná věc.Zvláštní rozmanitost kovů se neliší, ale hliník, nerezová ocel a chromovaná ocel je dostačující. Je nepravděpodobné, že někdo chce dát bar pro záclony z titanu nebo platiny, co nabízejí v obchodech nestačí na noc. Kovová římsa bude stát více, ale takový odpad je zcela oprávněný. Za prvé, když nakupujete, dávejte pozor na prsteny. Nemusí být plastické - rychle se zlomí. Nemělo by to však být s kovovým povrchem - bude to hodně hluku a tleskat jako řetěz. Ideální volbou bude kov potažený vrstvou polymeru.

Leštěný hliník se nebojí koroze, světla a trvanlivosti v rozumných mezích. Jeho schopnost ohnout se může odradit mnoho, ale pokud použijete takovou římsu s mezilehlým zavěšením stropu, nebudete si všimnout deformace. Nicméně nejlepším materiálem pro tyč bude leštěná nerezová ocel. Má všechny výhody kovových říms. Za cenu to nebude levné, ale taková římsa bude sloužit téměř navždy. Je dokonale umytý, umožňuje získat jakýkoliv potřebný tvar, vypadá skvěle.

Montážní tyč pro římsu

Pokud jsme již rozhodli o typu spojovacího materiálu, materiálu a věděli, co by mělo vypadat jako tyč pro záclony do koupelny, můžete pokračovat k instalaci. Pro úspěšné dokončení tohoto procesu a bez ztráty personálu vypracujeme strategii instalace. Aby bylo možné vždy pracovat po ruce, je třeba předem myslet na to, že máme stále moc, kromě samotného prutu, našich rukou a našich hlav. A potřebujeme tonástroj Je třeba najít nebo požádat sousedy o zapůjčení:

 • Sharp stavební nůž. Během instalace se hodí více než jednou.
 • Ruleta.
 • Vrták s razníkem.
 • Vítězný vrták o průměru odpovídajícím průměru hmoždinek prodávaných ve svazku s činkou.
 • Keramický vrták, pokud je to nutné. S obvyklým vrtákem nebudete schopni vrtat keramickou žulu - čas a nezapomeňte si spoustu slov, která děti nevyjadřují. Proto je lepší koupit v nejbližší prodejně.
 • fixka nebo značkovací tužka. Pouze značka by měla být vymyta. Nepřeháňejte své značky pro potomstvo.
 • Šroubovák nebo šroubovák. Lepší obojí.
 • Není nutné kupovat upínací přípravek, protože kolíky a šrouby jsou již zabaleny spolu s římsou. Začneme vybalit a fit. Obaly jsou obvykle vyrobeny z odolného plastu, takže použijeme nůž. Pro organizování akcí je postavíme ve formě seznamu. Zde je:

 • Připevněte tyč k lázni.
 • Všimněte si místa, kde se dotýká opona.
 • Ruleta měříme přibližně jeden a půl metru od okraje vany z jedné strany a druhé.
 • Poznamenejte si tužku montážní polohy.
 • Zkontrolujte délku závěsu. V ideálním případě, pokud spodní okraj závěsu bude pod horním okrajem lázně na 15-20 cm. Jestli je všechno v pořádku, pojďme dál.
 • Připevněte montážní konzolu na určené místo a označte místa, kde bude kolík instalován. Ujistěte se, že šroub, který upevňuje potrubí dříveDržák, pokud je to možné, je umístěn svisle.
 • Nejtěžší částí práce je vrtání otvorů do betonu a keramických obkladů. Hloubka díry by měla odpovídat délce hmoždinky, kterou jste našli spolu s římsou.
 • Vložte hmoždinky do otvorů tak, aby mírně vyčnívaly nad povrch dlaždice. 1mm bude stačit.
 • Vyšroubujte upínací šroub tyče.
 • Utáhněte silikonové vložky na obou stranách římsy.
 • Oblečíme ozdobné čepice.
 • Vložíme do držáku činky, vytáhneme upínací šrouby a dáme pronajatý nástroj.
 • Instalace tyče nevyžaduje mnoho času, nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti. Pokud vás chuť nevede, můžete kliknout na domov, abyste ocenili, jak nový bar pro záclony v koupelně zdobí interiér.